Лятна ваканция 2023 г.

  • 33 944
  • 260
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 8 285
Моя син е на 12 години. От 1 клас лятото е по лагери и занимални.
Като по-малък оставаше някоя и друга седмица при свекървата но от 2-3 години не иска - скучно му е.
Тази година е записан на два лагера. Миналата ходи на 3 и бяха много. Понеже и два пъти ходим на море. Лагерите са в други населени места за по 10 дни.
Две седмици ще си стои у дома. Но той има компания в квартала. От почти две години излиза сам. Сега се прибира сам от училище и си стои у дома. Така че за тези две седмици не се притеснявам.
Скоро по празници бяхме в хотел, където имаше организирана анимация за деца. Той се забавляваше доста с малките деца  и му беше много приятно да е там.

# 166
  • Мнения: 214
Какво мислите за лятна занималня на дете на 12 години?

И аз имам същите чудения. Баткото е на 13 години. Не е проблем да стои сам или да излиза сам (цяла година пътува сам до училище), но определено не ми харесва идеята да стои залепен на компютъра по цял ден. Предложенията на дамите за лагер са страхотни, но той е изключително притеснителен и не би се съгласил, а никое от неговите приятелчета не иска да ходи. Сега издирвам някакви курсове (нещо компютърно, присъствено) с идеята да му заема някакво време и да му е интересно, но повечето са за по-малки деца и никак няма да се чувства добре (той е 1,70 висок и изглежда още по-голям). Определено за него ще ми е много трудно. Малкото е на 8 години и се надявам да използвам за него някои от предложенията.

Аз мога да дам отзив за тази занималня -
 https://igromania-bg.com/%D0%BB%D1%8F%D1%82%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D … 0%BB%D0%BD%D1%8F/
Миналото лято детето я посещаваше (в Красно село). Като цяло бях доволна. Големият недостатък за мен беше храната - еднообразна и много неподходяща за деца. Също така не е имало ден, в който да ги водят някъде (например музеи, галерии или нещо такова). Иначе госпожите бяха мили, имаха часове за четене и учене, излизане навън преди обяд.
Също сме посещавали и тази в Българско школо в Младост 4 - https://www.olimpiafc.com/%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B5%D … 0%B0%D0%BC%D0%BF/
Всеки ден тенис, футбол и плуване, има и разни игри през деня, много качествена храна, децата бяха доволни. Недостатък - стоят по-голяма част от времето в един голям салон, времето навън е реално тенисът и може би някоя игра, но е на игрището, където лятото е страшен пек.
 Много се радвам, че темата се раздвижи и ще обменим идеи.

# 167
  • Мнения: 29 605
Аз се чудех за тях (БГ школо) миналото лято, но така и не остана време.
Ако ще стои в някаква зала цял ден и то за тези пари, по-добре да си е вкъщи.

# 168
  • София
  • Мнения: 1 895
Опция, освен лагерите с нощувки, са и т.нар. "градски лагери".
За София съм чувала добри отзиви за: https://uni4kids.bg/summer-academies/
За спортни занимания - лагерите на Национал (мисля в Студентски град се провеждаха). За деца с афинитет към волейбола, лагер на ВК Левски: https://levskisofiahall.com/bg/news/novini/detski-sporten-lager- … o-v-garitage-park
Страхотна опция за опознаване на София, но все още не намирам за това лято: https://www.sofiahistorymuseum.bg/bg/obrazovatelni-programi/vaka … %8F%E2%80%9C-2021 . Мисля, и Художествената галерия провеждаха лагери
Освен тези, ако искате детето да се занимава с език, почти всички школи имат и дневни лагери с набягане на езика.
Отделно, в сайта на МОН всяка година около началото на юни се публикува "Лятна ваканционна програма", която обхваща различни градове, училища, дейности.

Последна редакция: ср, 11 май 2022, 12:41 от molive

# 169
  • Мнения: 29 605
Лято в музея не е лошо, но от 10 до 16 ч. малко трудно, освен за хора, работещи или живеещи в близост. А и цената не е символична все пак....
Като излезе списъка с летните занимания на МОН, ще е хубаво, ако се вредим някъде. За мое съжаление обаче миналата година бяха все някакви далечни училища, а това, което ни беше удобно, казаха, че приемат само техни ученици. Unamused

# 170
  • Мнения: 779
Лято в музея не е лошо, но от 10 до 16 ч. малко трудно, освен за хора, работещи или живеещи в близост. А и цената не е символична все пак....
Като излезе списъка с летните занимания на МОН, ще е хубаво, ако се вредим някъде. За мое съжаление обаче миналата година бяха все някакви далечни училища, а това, което ни беше удобно, казаха, че приемат само техни ученици. Unamused
за първи път чувам за подобен списък. Къде го публикуват?

# 171
  • Мнения: 29 605
Ще те излъжа дали беше на сайта на РУО или на МОН. Като наближи и излезе, ще проверя и ще пиша.

# 172
  • Мнения: 949
Здравейте,

Препоръчайте ми лятно училище за 8-годишно момче в София. Нещо балансирано, учене и спорт. Благодаря.
П.С. какъв е този списък на МОН?

# 173
  • Sofia
  • Мнения: 4 491
Бях набелязала за децата лагер на "Спейс академи" в Узана. Сега разбирам, че няма осигурен транспорт и отпада. И започвам ново търсене. Не искам да е някой "природен" лагер, тип палатка или обикаляне на планини. И да не е много скъп. Децата са на 8 и 13 години и искам да са заедно, че малкият е много неоправен и не смея сам да го пусна. Много разчитах на този космически лагер и сега се ядосах чак. А и цената им беше добра...

# 174
  • Мнения: 29 605
Обадете се на организаторите на лагера в Стакевци дали нямат свободни места. На моя син много му харесва там. За трета година ще ходи.

# 175
  • Мнения: 444
Няма места, а пък списъкът им с резерви е пълен.

# 176
  • Мнения: 29 605
Много е желан лагера,  понеже е много хубаво там.

# 177
  • Мнения: 8 285
Много е желан лагера,  понеже е много хубаво там.
Еми не е лошо Simple Smile
Ама детето ходи миналата година...тази ще пропусне Simple Smile

# 178
  • Мнения: 949
Някой ще ми отговори ли? Въпросът ми потъна.. Мерси.

# 179
  • Мнения: 8 285
Някой ще ми отговори ли? Въпросът ми потъна.. Мерси.
Кое да ти отговори? За занималнята или за МОН?
МОН имат сайт...отваряш и намираш оня списък Simple Smile Безплатни летни занимания за деца. Освен едно плуване в неудобни часове аз друго не харесах преди години.

Занималня зависи какви знани търсиш, да преговаря материала, да чете книги, да учи език?

Общи условия

Активация на акаунт