Станете част от историята на "Книга на красотата"

  • 37 046
  • 1 480
  •   1
Отговори
# 1 080
  • Мнения: 1 969
Не съм напълно съгласна с Кафка. Има толкова различни хора. Не е задължително младите да умеят да виждат красотата. Иначе да, младостта дава криле и духа е свободен.

# 1 081
  • София
  • Мнения: 879
Съгласна съм с Кафка, че "Всеки, който запази способността си да вижда красивото, никога не остарява". Красотата преобръща света и мирогледа.

# 1 082
  • Варна
  • Мнения: 186
Съгласна съм с мисълта на Кафка. Ако умеем да виждаме касотата, ще се чувстваме млади и щастливи, независимо от възрастта ни.

# 1 083
  • Мнения: 1 389
Обичам да получавам комплименти, когато са спонтанни. Винаги личи по очите на човек дали е искрен.
Аз също правя комплименти, но заслужени. В другите случаи е по-добре да замълчиш.

# 1 084
  • Мнения: 114
Обичам да получавам комплименти само, ако са искрени. Аз също правя комплименти, когато нещо ми харесва. Не съм от лицемерните хора. Обичам да казвам истината, и ако нещо не ми харесва предпочитам да кажа истината или да за мълча.

# 1 085
  • Мнения: 2 290
Когато имаш очи и сърце за да видиш красотата, си щастлив,
независимо на каква възраст си.

# 1 086
  • Пловдив
  • Мнения: 13 494
Не съм съгласна с Кафка.
Щастието е усещане, посято по-скоро от емоционална удовлетвореност, отколкото от красотата около теб.
Младите са в пъти по-необременени и неочукани от живота от един зрял човек.
Трудното е след всички бури, в които си оцелял да продължаваш да откриваш щастието и да му се наслаждаваш на макс.

# 1 087
  • Мнения: 4 594
Според мен щастието не зависи от възрастта, а си е до човек. Особено пък днешните млади, много мои връстници се интересуват единствено от материалното и са зомбирани в телефоните си, та не биха оценили нещо красиво, дори и по главата да ги удари.

# 1 088
  • Мнения: 2 024


"Младите са щастливи, тъй като умеят да виждат красотата. Всеки, който запази способността си да вижда красивото, никога не остарява."

Франц Кафка


Съгласни ли сте с мисълта на Кафка?
Не забравяйте да се включите в нашата анкета!



Мисля, че смисълът, който Кафка влага в "красота" тук се припокрива с "оптимизъм", който разбира се е едно от проявленията ѝ.
Съгласна съм напълно.

# 1 089
  • Варна
  • Мнения: 11 340
"Младите са щастливи, тъй като умеят да виждат красотата. Всеки, който запази способността си да вижда красивото, никога не остарява."
Франц Кафка


Съгласна съм с втората част на сентенцията, с първата - не. Не смятам, че всички млади са щастливи, нито пък че всички виждат красотата.

# 1 090
  • Мнения: 1 988
Не мисля, че е до възраст, а до човек. Негативните хора остаряват бързо.

# 1 091
  • Мнения: 354


"Младите са щастливи, тъй като умеят да виждат красотата. Всеки, който запази способността си да вижда красивото, никога не остарява."

Франц Кафка


Съгласни ли сте с мисълта на Кафка?
Не забравяйте да се включите в нашата анкета!



Според мен всичко си е до човек, трябва да виждаме винаги хубавото, да се наслаждаваме на щастливите мигове, да се обичаме. Тогава сърцата и душите ни винаги ще останат млади и енергични.

# 1 092
  • Мнения: 639
Ама разбира се, добре казано!

# 1 093
  • Мнения: 556
Звучи като красива мисъл, но за да не остарее човек трябва да вижда и куп други неща освен красивото! Simple Smile

# 1 094
  • Мнения: 578
Доста добра мисъл. Целия живот е наситен с пъстрота и красота от всякакъв вид, дори най-лошото нещо което може да те сполети след време ти се струва красиво.

Общи условия

Активация на акаунт