Забременели след ин витро - Тема 45

  • 65 796
  • 748
  •   1
Отговори
# 525
  • Cobrs
  • Мнения: 783
Аз бих го направила. Стискам ти палци, каквото и да решиш!!!

# 526
  • Мнения: 87
Скрит текст:
А защо реши, че резултатите от хормоните не са добри. Абсолютно в референтните стойности са.
Нандинче,
В Щерев изразиха притеснения,че не са около 1-ца. Ааз четох по форуми,че когато единия е над,а др.под 1 увеличава значително риска от Даун. Явно от Надежда няма да получа документ с изчислен общ риск😩
Девилче, не разбирам много, но си мисля, че можеш да проучиш пренатални те тестове. Скъпи са, но дават точен резултат относно възможни малформации на плода. 🤗
Бяхме приготвили сумата още вчера и искахме да пуснем пренатест и то с всички тризомии,но и двте лекарки ги отхвърлиха.
Силвето,
Опитавам се да се уредя точно при нея сега.Дано ме приеме🙏🏼

Обаждай се всеки ден,някъде след обяд към 17ч, тази на рецепцията прозвънява всеки пациент дали ще дойде ден по рано и доста често се отказва някой/колкото и да е странно/  така че според мен просто малко по-нахална бъди и ще си намериш час Simple Smile

Последна редакция: чт, 26 сеп 2019, 13:38 от AnMary

# 527
  • Мнения: 1 842
Ще получиш документ. Просто не става веднага. Нама как вчера да си била на парглед и днес да имаш документ.
Когато има показател извън нормите, лекарите са длъжни да го кажат. Когато д-р Георгиев измери носната кост на моя син по-малка от нормата, той я мери 1000пъти. Дори ме накара да се разходя и да изпия една кола, че да се поразмърда и обърне бебето, за да е сигурен. В края на прегледа ми каза “Това е един от маркерите за Даун. Може да е и анатомична особеност (рода от страна на баща ми сме с малки носове), но аз съм длъжен да ти го кажа и да предложа по-сигурно изследване.” На следващия преглед всичко си беше ОК.
Ако в Щерев не те е гледала Чавеева, не бих разчитала на техния преглед.
За измерването на размерите е важна и позицията на бебето. Седмица и половина преди да рода, измерваха обиколката на главата на моето бебе по-малка, просто защото беше слезнало вече ниско и образа се изкривява.
Благодаря ти много за споделеното🙏🏼🍀
Чавеева и Веселинов ме гледаха в Щерев и то дооооста обстойно,като накрая й обърнах внимание за ръчичката-че Чачева е видяла нещо притеснително(без повече подробности) и тя ги гледа и двете лапички поне 10 мин и каза,че всичко е наред с тях.
От самото начало си вървим с 2-3 дни назад въпреки, че и двамата с мм сме доста високи и слаби... всичко друго уж си е в норма на бебето.
Настоявахме за пренатест,но и двете Ч. отхвърлиха изобщо това изследване🥴

# 528
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз хич не обичам такива категорични изказвания като във Щерев. Никой себеуважаващ де лекар не може да бъде толкова категоричен и в двете посоки.

Дай снимка и на първа страница от скрининга в Надежда

# 529
  • Мнения: 1 842
Аз хич не обичам такива категорични изказвания като във Щерев. Никой себеуважаващ де лекар не може да бъде толкова категоричен и в двете посоки.

Дай снимка и на първа страница от скрининга в Надежда

Ето и резултата от хормоните в Щерев:

# 530
  • София
  • Мнения: 10 642
Девилче, аз не виждам нищо притеснително да е описала д-р Чачева. Бебето е по-мъничко, но това не означава непременно проблем. Аз мисля, че всичко ще е на ред.

# 531
  • Мнения: 195
Аз бих направила пренатест.Тъй като съм на 44,при мен беше почти задължителен.Направих и всичко беше наред.Една седмица по-късно,при прегледа,моя доктор изчислява по хормоните и по измерванията и се оказа,че има голям риск за Даун.Тогава той се обърна и ми каза-видя ли,по-добре,че направи Пренатест.Сега щеше да се побъркаш от страх и притеснения.

# 532
  • Мнения: 1 842
Девилче, аз не виждам нищо притеснително да е описала д-р Чачева. Бебето е по-мъничко, но това не означава непременно проблем. Аз мисля, че всичко ще е на ред.
Да,мила,
Не го написа,но ни върна след 20 мин и ни го каза-за ръста,за ръчичката и че нещо не й харесвашо в това бебе😩и че трябва хорионбиопсия сега.Гледали снимките след като сме си тръгнали...

# 533
  • София
  • Мнения: 10 642
Девилче, аз не виждам нищо притеснително да е описала д-р Чачева. Бебето е по-мъничко, но това не означава непременно проблем. Аз мисля, че всичко ще е на ред.
Да,мила,
Не го написа,но ни върна след 20 мин и ни го каза-за ръста,за ръчичката и че нещо не й харесвашо в това бебе😩и че трябва хорионбиопсия сега.Гледали снимките след като сме си тръгнали...
Дръжни са го направят. Представи си, че премълчат и не дай Боже се окаже, че има проблем.

# 534
  • Мнения: 1 842
Ето заключението на Щерев😭😭😭повече от трагичен е риска😭

# 535
  • Мнения: 195
Devilche,моя риск беше
Тризомия 21.         1:29
Тризомия 18.         1:72
Тризомия. 13.         1:224
След пренатеста всичко беше ок

# 536
  • София
  • Мнения: 10 642
Девилче, това е изчислен риск, т.е. нищо сигурно.
Измерванията и в Щерев и в Надежда са еднакви (не виждам доплера от Щерев).
От Щерев отричат хорионбиопсията (в случа), защото ако има нещо може и да не се хване с нея, а не че не е нужна. Те препоръчват амниоцентеза, но тя се прави на по-късен етап.

# 537
  • Мнения: 388
Ето заключението на Щерев😭😭😭повече от трагичен е риска😭


Направете си Пренатест за една спокойна бременност.
Стискам палци!

# 538
  • Мнения: 1 842
Devilche,моя риск беше
Тризомия 21.         1:29
Тризомия 18.         1:72
Тризомия. 13.         1:224
След пренатеста всичко беше ок
Благодаря ти за споделения опит🙏🏼🍀 ще обсъдя и с Марков и Димитрова утре пренатеста.
Девилче, това е изчислен риск, т.е. нищо сигурно.
Измерванията и в Щерев и в Надежда са еднакви (не виждам доплера от Щерев).
От Щерев отричат хорионбиопсията (в случа), защото ако има нещо може и да не се хване с нея, а не че не е нужна. Те препоръчват амниоцентеза, но тя се прави на по-късен етап.
Точно така се изрази и Чавеева-че не може да се хване всичко и има висок риск от мозаицизъм на плацентата при такава биопсия.
Нандин,ти какво би направила в моя случай?
Ето заключението на Щерев😭😭😭повече от трагичен е риска😭


Направете си Пренатест за една спокойна бременност.
Стискам палци!
Благодаря ти за палчетата и съвета 🌹 Още вчера бяхме решили да го правим,но при толкова категорични 2 мнения,че за тризомии 13 и 18 в моя случай няма да е достоверен, и дори,че с тези ужасни стойности на хормоните може изобщо да не дадат резултат.

# 539
  • София
  • Мнения: 10 642
Девилче, изчакай да видиш какво ще кажат утре.
Когато аз бях пред дилема, отказах да правя амнио или пренатест. Обаче аз бях в голяма седмица и вече усещах бебето. Реших, че дори да излезне с Даун, няма да имам сили да го махна.

Общи условия

Активация на акаунт