Забременели след ин витро - Тема 45

  • 66 203
  • 747
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 10 642
Какви лекарства приемаш?

# 616
  • Мнения: 83
Момичета да ви попитам от кога се препоръчват витамините за бременни?В момента съм в 10 та седмица и доктора ми каза да продължавам с утрогестана 2*3и фолиева киселина 2*1.Ако започна витамини за бременни трябва ли да се спре фолиевата киселина тъй като я има и във витамините?

# 617
  • Мнения: 47
Какви лекарства приемаш?
Преди около два часа писах, но сега виждам, че поста ми го няма...
На клексан 0,4 и натаспин съм всеки ден заради тромбофилията, фолиева мета, Б12, магнерот, биозин мама, кринон гел два пъти дневно. Няколко дена преди да започнат сърбежите бях пила два антибиотика един след сруг. Първо аугментин 7 дни заради ешерихия коли в урината, после менорал заради друга бактерия, която излезе на контролата след ешерихията. Отделно след аугментина се появиха гъбички- за тях слагах гиназол и дипрозон. Успоредно с антибиотиците приемах и цистиклийн.

# 618
  • София
  • Мнения: 10 642
Според мен е от лекарствата, но резултатите не са чак толкова страшни.

# 619
  • Мнения: 47
Благодаря, Нандин. Стойността на ггт ми се струва доста висока, но щом според теб не е толкова страшно се успокоявам малко. Надявам се всичко да е наред с бебоците и да спре този сърбеж, че вече цялата съм в синини от чесане.

# 620
  • София
  • Мнения: 10 642
ГГТ е много чувствителен показател. Може да се повиши и ако вечерта преди изследванто си пила едно малко (твърд алкохол), а всички лекарства минават през черния дроб.
Моето мнение обаче не изключва консултация с доктора ти, все пак той знае анамнезата, обективното състояние и може да те прегледа.
Между другото от Клексана може да се повишат чернодробните ензими, а също и сърбежа може да е от това.

# 621
  • Мнения: 47
Със сигурност ще се консултирам, утре имам записан час. Но все пак е друго когато някой запознат с материята изрази успокояващо мнение- по- лесно се заспива Blush Благодаря ти.

# 622
  • София
  • Мнения: 10 642
Дано и доктора да те успокои Simple Smile
Лека и спокойна да е нощта Simple Smile

# 623
  • Мнения: 47
Благодаря, лека и на вас Blush

# 624
  • Мнения: 696


Момичета, има ли забременели след трансфер на изоставащи ембриони ?

При мен на пети ден бяха като за четвърти ден.

На кой ден след трансфера пуснахте тест?

# 625
  • Мнения: 277
Здравейте бъдещи мами Simple Smile Аз съм в 6 гс+4. През изминалите две седмици доста преживях, защото се оказа че имам една извънматочна и една нормална бременност. Направих лапаро за да се махне тръбата. Другото ембрионче е добре, развива се нормално има си пулс и си отговаря. След всичко, което преживях обаче само се психясвам покрай симптомите си и имам ли ги или не. От няколко дена насам гърдите спират да ме болят и вече не ги усещам така напрегнати. Вчера гледахме на ултразвук ембриончето и то беше добре. Моля да споделите опит дали спирането на болката в гърдите е показателна, че нещо не е наред? Знам че вчера всичко беше ОК, но ми е трудно да изпъдя натрапчивите мисли от главата си. Благодаря ви много!

# 626
  • Варна
  • Мнения: 697
Аз лично така и нямах никакво напрежение в гърдите по време на цялата бременност. Не ми се и увеличиха ама въобще. Чак като се наляха с кърма. Sneji, Спокойно не се вглеждай, знам, че ще ти е трудно, но го приеми: Ти си бременна 😁😊😝

# 627
  • Мнения: 911
При мен също много бързо отшумя този симптом. В началото имах леко напрежение, но още втория месец спря и също не мога да кажа, че гърдите ми пораснаха, но пък много изпъкнаха вените по тях и зърната станаха по-големи и груби, а аз съм бременна с близнаци. Понякога дори си мисля, че щом не са се уголемили, вероятно няма да имам кърма, но знам че няма нищо общо и сама се успокоявам. Първите 3 месеца исках само да спя и се чувствах изморена.

# 628
  • Мнения: 5 134
Със сигурност ще се консултирам, утре имам записан час.

Синичка, малко случайно попаднах на темата от началната страница, но исках да се включа с мнение. Сърбежите в тялото по време на бременност заедно с тези изследвания насочват към риск от т.н. холестаза на бременността. Сърбежът при нея е често концентиран в ръцете и стъпалата. Състоянието се контролира с медикаменти, но понякога лекарите не са запознати с него, тъй като е рядко. Обърни непременно внимание. Без паника, всичко ще е наред с навременна диагноза.

# 629
  • Мнения: 47
Със сигурност ще се консултирам, утре имам записан час.

Синичка, малко случайно попаднах на темата от началната страница, но исках да се включа с мнение. Сърбежите в тялото по време на бременност заедно с тези изследвания насочват към риск от т.н. холестаза на бременността. Сърбежът при нея е често концентиран в ръцете и стъпалата. Състоянието се контролира с медикаменти, но понякога лекарите не са запознати с него, тъй като е рядко. Обърни непременно внимание. Без паника, всичко ще е наред с навременна диагноза.
Именно и аз от това се притеснявам, да не излезе холестаза. Другата седмица имам час за алерголог и гастроентеролог, защото според аг- то може и да е от клексана. От днес смених с фракси да видим дали ще намалее сърбежа и ми каза че мога да се мажа с фенистил. Ще чакам да видим какво ще кажат специалистите другата седмица.

Общи условия

Активация на акаунт