Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 58

  • 35 826
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 071
И моето бебче върви напред, само, че с една седмица. Имам наЗад във времето счупена опашка, която нямам идея как е зараснала, има някакъв шанс бебчо да ми я счупи пак, но трябва и да се види как е позиционирана все пак. Абе чудо 😃
А монамур, като върви твоята бебка толкова напред Не ти ли смениха датата на термина? Ти направо си си в 35 седмица, да не те изненадата по-рано, ако планирате секцио
Официалният термин не ми го сменя АГ. Той си стои фиксиран 4.05. Но по ехограф излиза 19.04. То тя върви 2 седмици напред, а краката и 3 седмици напред. Направо вече ме обзема параноя. На 29ти съм на преглед и тогава в зависимост от становището на ортопеда ще видим ще насрочваме ли дата за секцио или не. Док иска да влезна в 38ма официална седмица за секцио, да ама Беба като върви напред ме е шубе да не тръгне по-рано, същевременно ме е страх да не я извадим прекалено рано... Каша, пълна каша..
Синът ми още от началото си вървеше с две седмици напред. Никога не е ставало въпрос за смяна на термин. А и ехографа на дава точни мерки, има си  разминаване. Няколко дни преди да се роди беше измерен около 3700, роди се 3380. На един от прегледите при измерване на коремчето излезе доста напред със седмиците и при повторно измерване си влезе е норми. Док каза, че точно в този момент може да си е поемал въздух.
А и когато върви едро бебето се говори и за гестационен диабет.
Гестационен диабет нямам, правих обременяване миналата седмица, всичко е идеално. Как така " в този момент може да си е поемал въздух", бебетата не дишат в утробата 😂😂😂.

# 46
  • Мнения: 5 468
Не е правилно да се сменя термина, защото бебето върви по-назад или по-напред. Единственият най-точен преглед за да се види дали ембриона отговаря на седмиците по ПРМ е прегледът в 7-9г.с. До тогава се предполага, че ембрионите се развиват почти еднакво, а след това вече се проявяват генетичните особености. А в късните седмици, бебетата се развиват доста индивидуално и теглото изобщо не е показазтелно кога трябва да се роди бебето. Едни се раждат 3кг, други, например, 4кг, което не значи, че по-тежките ще се родят по-рано. Също така, колкото повече напредва бременността, толкова повече може да има отклонения в теглото по ехограф, защото той дава само ориентировъчна информация. Така че терминът винаги си остава този по ПРМ и евентуално, ако на прегледа в 7-9г.с. има големи разминавания, тогава лекарят ще го вземе предвид.

Относно раждането, то боли, без значение дали е нормално или секцио. Разликата е, че при нормалното боли преди да се роди бебето, а при секциото-след. Лично за мен, от гледна точка на субективните преживявания на майката, нормалното раждане е за предпочитане. Предпочитам няколко часа болки преди раждането, отколкото възстановяване, болки и престой в реанимация след коремна операция. От моето раждане се възстанових уникално бързо и два часа след раждането все едно не бях раждала. Това ми е достатъчно и никоя болка няма да ме накара да избера секцио по желание. А вече от гледна точка на бебето, за него нормалното раждане е най-доброто, когато няма медицински индикации за секцио. Ако има опасност за бебето, е ясно, че секциото е по-добрият вариант за него.

Съветвам момичетата, които ще раждат нормално, да се подготвят много добре за процеса на раждане, да четат за фазите на раждането, да гледат лекции и да работят върху психиката си. Аз не бях никак добре подготвена за първото ми раждане и го отчитам като грешка, затова сега се готвя още от началото на бременността. Най-големият мит е, че дали ще е леко или не, раждането, не зависи от нас, който се предава през поколенията, като някаква свекървенска поговорка. Grinning Ами, не е така. Лекото раждане зависи почти изцяло от раждащата, защото емоции като страх и напрежение повишават адреналина и доказано свалят прага на чувствителност към болка, и контракциите се усещат като много по-болезнени. Ако сте спокойни и подхождате с добри емоции, болката ще бъде по-лека. Така че една жена може да каже, че контракциите не са я боляли много, а друга-че са били много болезнени. Интензитета на контракциите може да е еднакъв при тези две жени, но субективното усещане за болка да е коренно различно. Успех на тези, на които им предстои раждане и забравете за страха-той не е добър помощник.

# 47
  • Наблизо
  • Мнения: 6 079
Здравейте! Започнахме да планираме лятото и аз ще съм подобаващо бременна ( дай боже) през юли и август.Ходи ми се много на море,да подишам въздуха и да погледам морето.Мога ли изобщо и ако мога,какви са правилата,които да спазвам?
Колко подобаващо бременна ще си? 😋 С първата си БР бях в 4 и в 6 месец на море, и то в Бг. Влизах и в море, и в басейн, и се пекох. Тогава бях на 26 обаче.
Сега на 36 не посмях да ходя да плувам в басейн, а мн обичам. Страх ме беше от разни гъби.
Но пък ходих в 6 м. на Пампорово. Много е гадно да отидеш някъде и да гледаш през прозореца другите как се забавляват в снега.
Средата на 6ти месец.Засега съм добре,почти никакви неразположения нямам - ходя си на работа нормално.Много ми се ходи в Гърция,но си мисля да е някъде около границата ,че при нужда да се приберем бързо... не знам не знам но не искам да се пържа цяло лято у нас с големия корем.

# 48
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Дишат бебетата в утробата, но не въздух, а амниотична течност - практикуват за първата глътка въздух и си развиват дробовете. Започват между 8 и 10 г.с. - на английски се нарича FBMs, не знам каква е терминологията на български.

# 49
  • Мнения: 1 104
Здравейте ! При мен малко странно се получи с едно направление от личната . Миналата седмица го взех без конкретни оплаквания. Просто преди време имах една раничка и исках да се уверя, че всичко е наред, а и профилактичен преглед да си направя . Да обаче после ми закъсня цикъла и днес теста отчете бременност. Направлението ми е за 'остро заболяване' мисля, не е 'Женска консултация' , ако за това се ходи при АГ при бременност (?) Мога ли да отида с това направление на преглед и да се потвърди бременността ? Към ВМА съм се насочила. Благодаря предварително и се извинявам, ако е глупав въпроса, но малко кофти ми стана, че направлението се размина с теста за няколко дена само ..

# 50
  • Мнения: 2 826
Тъкмо щях да се включа с това, че бебета дишат и се упражняват в корема на мама, само че поемат амниотична течност. Мен миналата седмица на ФМ ми показаха как точно в този момент го прави Simple Smile не че аз разбрах нещо де Joy
За морето - защо не, ако всичко е наред, някъде наблизо и с много пазене... Лично не бих отишла до Гърция, имайки идея за болниците и клиниките и лекарите им извън най-големите градове... В България, макар пътя да е един вид повече от София до първото солено местенце, но покрай Бургас и Варна аз бих се чувствала по-спокойна. Без печене в най-горещото време и особено на корема... По-скоро бих стояла под чадъра леко завита, да си пия лимонада с книжка. Топване - яко водата е чиста и с едно на ум. С храната също!

# 51
  • Мнения: 1 071
Знам,че вдишват амниотична течност и така тренират дробовете. Това е и хълцането.
Потребителката се изказа с "поемал въздух". Затова казах,че не "дишат".

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Аз също смятам лятото да отскоча до морето, но без къпане и без ядене на съмнителни храни.

# 53
  • Мнения: 283
Знам,че вдишват амниотична течност и така тренират дробовете. Това е и хълцането.
Потребителката се изказа с "поемал въздух". Затова казах,че не "дишат".
Ок, не съм се изразила правилно, но си схванала за какво говоря

# 54
  • Мнения: 2 352
Здравейте ! При мен малко странно се получи с едно направление от личната . Миналата седмица го взех без конкретни оплаквания. Просто преди време имах една раничка и исках да се уверя, че всичко е наред, а и профилактичен преглед да си направя . Да обаче после ми закъсня цикъла и днес теста отчете бременност. Направлението ми е за 'остро заболяване' мисля, не е 'Женска консултация' , ако за това се ходи при АГ при бременност (?) Мога ли да отида с това направление на преглед и да се потвърди бременността ? Към ВМА съм се насочила. Благодаря предварително и се извинявам, ако е глупав въпроса, но малко кофти ми стана, че направлението се размина с теста за няколко дена само ..
Можеш да отидеш, обикновено лекарите записват след 11-12 седмица з женска консултация. Така или иначе имаш много време до тогава. Според мен няма значение с каква точно диагноза те изпращат в направлението. Честито и лека бременност.

# 55
  • Мнения: 1 104
Здравейте ! При мен малко странно се получи с едно направление от личната . Миналата седмица го взех без конкретни оплаквания. Просто преди време имах една раничка и исках да се уверя, че всичко е наред, а и профилактичен преглед да си направя . Да обаче после ми закъсня цикъла и днес теста отчете бременност. Направлението ми е за 'остро заболяване' мисля, не е 'Женска консултация' , ако за това се ходи при АГ при бременност (?) Мога ли да отида с това направление на преглед и да се потвърди бременността ? Към ВМА съм се насочила. Благодаря предварително и се извинявам, ако е глупав въпроса, но малко кофти ми стана, че направлението се размина с теста за няколко дена само ..
Можеш да отидеш, обикновено лекарите записват след 11-12 седмица з женска консултация. Така или иначе имаш много време до тогава. Според мен няма значение с каква точно диагноза те изпращат в направлението. Честито и лека бременност.


Това ме успокои. Не знаех, че женската консултация е след толкова време. Мислех, че е първия месец и се бях притеснила, че се прецаках с това направление . Те май даваха по едно направление на месец, така че ще се отида при личната по-нататък.
Много благодаря! Simple Smile Много  вълнуваща новина, надявам се и аз да е лека.

# 56
  • Мнения: 2 571
monamur, колко ти беше инсулина на 2рия час ? Моя е над 150 😫
Диета как се пази по време на Б 😭

# 57
  • Мнения: 1 071
monamur, колко ти беше инсулина на 2рия час ? Моя е над 150 😫
Диета как се пази по време на Б 😭
Забравих да ти кажа. И 3те норми бяха в граница. А изследването го дадох на АГ. Трудно, но не е невъзможно да се пази. Аз да речем заради пустата заплаха от токсоплазмоза съм изключила много храни, които обожавам. Но като знаеш за кой го правиш поне имаш стимул.

# 58
  • Мнения: 2 571
Точно защото знаеш за кого го правим трябва самоконтрол , но от време на време си пъзволявам нещо . Не толкова сладко (мога без него) колкото тестяно 🙄

# 59
  • Мнения: 561
Здравейте! Започнахме да планираме лятото и аз ще съм подобаващо бременна ( дай боже) през юли и август.Ходи ми се много на море,да подишам въздуха и да погледам морето.Мога ли изобщо и ако мога,какви са правилата,които да спазвам? Разбира се ще попитам и АГто ми като я видя,но междувременно благодаря!

Аз Май месец ще съм в 7мия и мисля да отскоча до Гърция за някой уикенд, но ние живеем в Стара загора, така че най- близкият плаж е на около 3-4 часа с кола. Не знам ти от къде си и колко ти е близо Гърция, но знам че е желана дестинация при бременност, защото миналата година като ходих пак през майските празници видях 2 яко бременни българки само в нашия хотел. Естествено зависи колко ти е пътя и къде точно искаш, но много хора от Америка/ Австралия си правят бейбимуун майката с мъжа й, около 6ти-7ми месец, като даже и пътуват със самолет, че и се пекат. Това не ти го препоръчвам, но все пак консултирай се с лекар като наближи пътуването и не се притеснявай, а се наслаждавай на бременността Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт