Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 58

  • 35 870
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 164
Здравейте. На 03 Април влизам в 45 дневен болничен преди термин. По принцип се следя на частно в Токуда и там ще раждам, но по ЗК (заради болничните) в болница в града, от който съм. Въпросът ми е следният - как да процедирам на 03 Април, когато отида при АГ по ЗК? Просто му казвам, че няма да раждам при него и да ми даде всички изследвания до момента? Също така, погледнах какви документи се изискват в Токуда( Направление 7 за хоспитализация) - те ли ще ми ги издадат или този по ЗК?

# 61
  • София
  • Мнения: 2 082
Направление за хоспитализация трябва да ти издаде следящият те АГ. Валидно е 30 дни, тоест трябва да ходиш допълнително за него, не може да ти го издадат заедно с 45-дневния болничен преди термин.

# 62
  • Мнения: 71
Здравейте! Започнахме да планираме лятото и аз ще съм подобаващо бременна ( дай боже) през юли и август.Ходи ми се много на море,да подишам въздуха и да погледам морето.Мога ли изобщо и ако мога,какви са правилата,които да спазвам? Разбира се ще попитам и АГто ми като я видя,но междувременно благодаря!

Аз Май месец ще съм в 7мия и мисля да отскоча до Гърция за някой уикенд, но ние живеем в Стара загора, така че най- близкият плаж е на около 3-4 часа с кола. Не знам ти от къде си и колко ти е близо Гърция, но знам че е желана дестинация при бременност, защото миналата година като ходих пак през майските празници видях 2 яко бременни българки само в нашия хотел. Естествено зависи колко ти е пътя и къде точно искаш, но много хора от Америка/ Австралия си правят бейбимуун майката с мъжа й, около 6ти-7ми месец, като даже и пътуват със самолет, че и се пекат. Това не ти го препоръчвам, но все пак консултирай се с лекар като наближи пътуването и не се притеснявай, а се наслаждавай на бременността Simple Smile
Ние планирахме едноседмична почивка на о. Тасос в началото на Юни, живот и здраве ще съм в 5 месец тогава, малко пътя е в повече, но ще си почиваме често. Някоя от вас има ли информация дали началото на юни е топла водата, тъй де... дали става за бременни?

# 63
  • Мнения: 9
Здравейте,
В 34 седмица + 4 дни съм, лекарят ми каза, че бебето върви едро - вече е 2.900 и доколкото разбирам върви с 2 седмици напред.
Той не казва, че има нещо обезпокоително, напротив, че всичко е нормално, но аз все пак се притеснявам.
Отдолу са мерките, които имам

AC/BPD/FL/HC   - Value - 2877g; Range - +-420g; Age - 36w2d

BPD (Hadlock) - 9.43cm >>99% 38w3d
OFD (Jeanty)  - 11.59cm>>99%  OOR
OFD (HC) - 11.17cm
HC (Hadlock) - 32.57 >>74.1% 36w6d
HC (hadlock) - 33.11 >>88.2% 37w5d
AC (hadlock) - 31.21cm >>71.9% 35w1d
FL (hadlock) - 7.25cm >>93.8% 37w2d
HL (Jeanty) - 6.27cm >>95.5% 36w2d
Cereb (Hill) - 4.96cm >>78% 36w3d

Това разминаваме в седмиците нормално ли е? Чудя се дали главата не е много голяма? Не съм запозната, но някъде четох, че голямата глава може да е признак на хидроцефалия.

# 64
  • Мнения: 1 071
Здравейте,
В 34 седмица + 4 дни съм, лекарят ми каза, че бебето върви едро - вече е 2.900 и доколкото разбирам върви с 2 седмици напред.
Той не казва, че има нещо обезпокоително, напротив, че всичко е нормално, но аз все пак се притеснявам.
Отдолу са мерките, които имам

AC/BPD/FL/HC   - Value - 2877g; Range - +-420g; Age - 36w2d

BPD (Hadlock) - 9.43cm >>99% 38w3d
OFD (Jeanty)  - 11.59cm>>99%  OOR
OFD (HC) - 11.17cm
HC (Hadlock) - 32.57 >>74.1% 36w6d
HC (hadlock) - 33.11 >>88.2% 37w5d
AC (hadlock) - 31.21cm >>71.9% 35w1d
FL (hadlock) - 7.25cm >>93.8% 37w2d
HL (Jeanty) - 6.27cm >>95.5% 36w2d
Cereb (Hill) - 4.96cm >>78% 36w3d

Това разминаваме в седмиците нормално ли е? Чудя се дали главата не е много голяма? Не съм запозната, но някъде четох, че голямата глава може да е признак на хидроцефалия.

Спри да четеш в нета. Моето бебе също върви 2 седмици напред. Не случайно след мерките за теглото пише +-420 гр. Замерванията са неточни. Едно трепване на ръката и ето ти я седмица отгоре. Щом според АГ всичко е наред, няма причина да търсиш под вола теле.
За това вървене напред не препоръча ли изследване за гестационен диабет?

# 65
  • София
  • Мнения: 626
В началото на юни е много малко вероятно водата на Тасос да е топла, но все пак всичко зависи от индивидуалното усещане на човек по отношение на това какво значи топло. Всеки има различен праг.

# 66
  • Мнения: 71
В началото на юни е много малко вероятно водата на Тасос да е топла, но все пак всичко зависи от индивидуалното усещане на човек по отношение на това какво значи топло. Всеки има различен праг.
Благодаря за отговора! Надявам се да е топличко по моя стандарт, не съм от хората дето се киснат много,  ама ще накисна крачетата поне. 😄

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Аз не бих рискувала да си топя нещо повече от краката в море/басейн.

# 68
  • Мнения: 2 352
Аз пък с предната бременност се къпах два пъти в морето. От басейни се въздържах.

# 69
  • Мнения: 9
Здравейте,
В 34 седмица + 4 дни съм, лекарят ми каза, че бебето върви едро - вече е 2.900 и доколкото разбирам върви с 2 седмици напред.
Той не казва, че има нещо обезпокоително, напротив, че всичко е нормално, но аз все пак се притеснявам.
Отдолу са мерките, които имам

AC/BPD/FL/HC   - Value - 2877g; Range - +-420g; Age - 36w2d

BPD (Hadlock) - 9.43cm >>99% 38w3d
OFD (Jeanty)  - 11.59cm>>99%  OOR
OFD (HC) - 11.17cm
HC (Hadlock) - 32.57 >>74.1% 36w6d
HC (hadlock) - 33.11 >>88.2% 37w5d
AC (hadlock) - 31.21cm >>71.9% 35w1d
FL (hadlock) - 7.25cm >>93.8% 37w2d
HL (Jeanty) - 6.27cm >>95.5% 36w2d
Cereb (Hill) - 4.96cm >>78% 36w3d

Това разминаваме в седмиците нормално ли е? Чудя се дали главата не е много голяма? Не съм запозната, но някъде четох, че голямата глава може да е признак на хидроцефалия.

Спри да четеш в нета. Моето бебе също върви 2 седмици напред. Не случайно след мерките за теглото пише +-420 гр. Замерванията са неточни. Едно трепване на ръката и ето ти я седмица отгоре. Щом според АГ всичко е наред, няма причина да търсиш под вола теле.
За това вървене напред не препоръча ли изследване за гестационен диабет?

От последното взимане на кръв миналата седмица, глюкозата е 4.86, което се води в норма, нямам и високо кръвно и никой не споменава за диабет.
Дали е късно да направя ОГТТ за мое успокоение?

# 70
  • Мнения: 297
Не е късно за обременяване. При мен в 28 г.с. обременяването беше ок, но в 33 г..с. вече имах гестационен диабет. Вторият път правих обременяването, заради това, че бебето започна да върви седмица и половина напред.
Друг е въпроса, че докато пуснеш изследването и намериш читав ендокринолог, то ще дойде време за раждане. Най-основното ако има проблем след глюкозата е да ограничиш въглехидратите и да не се ядосваш и притесняваш, за други мерки нз. дали ще има време да се приложат.

# 71
  • Мнения: 1 071
Не е късно за обременяване. Аз го правих преди седмица в 32ра седмица точно поради факта,че бебето върви 2 седмици напред. Захарта ми на гладно беше 4.20.
Резултатите са,че нямам гестационен диабет. Така,че консултирай се ако искаш с АГ и най вече спри да се филмираш ☺.

# 72
  • Мнения: 561
Здравейте! Започнахме да планираме лятото и аз ще съм подобаващо бременна ( дай боже) през юли и август.Ходи ми се много на море,да подишам въздуха и да погледам морето.Мога ли изобщо и ако мога,какви са правилата,които да спазвам? Разбира се ще попитам и АГто ми като я видя,но междувременно благодаря!

Аз Май месец ще съм в 7мия и мисля да отскоча до Гърция за някой уикенд, но ние живеем в Стара загора, така че най- близкият плаж е на около 3-4 часа с кола. Не знам ти от къде си и колко ти е близо Гърция, но знам че е желана дестинация при бременност, защото миналата година като ходих пак през майските празници видях 2 яко бременни българки само в нашия хотел. Естествено зависи колко ти е пътя и къде точно искаш, но много хора от Америка/ Австралия си правят бейбимуун майката с мъжа й, около 6ти-7ми месец, като даже и пътуват със самолет, че и се пекат. Това не ти го препоръчвам, но все пак консултирай се с лекар като наближи пътуването и не се притеснявай, а се наслаждавай на бременността Simple Smile
Ние планирахме едноседмична почивка на о. Тасос в началото на Юни, живот и здраве ще съм в 5 месец тогава, малко пътя е в повече, но ще си почиваме често. Някоя от вас има ли информация дали началото на юни е топла водата, тъй де... дали става за бременни?

Ние ходихме края на Май месец миналата година на Тасос и беше супер водата. Но зависи и градусите как са. Тогава беше 28-29 градуса цяла седмица

# 73
  • Мнения: 2 836
Момичета, от месец пия желязо ииии определено много често имам запек, току що си напипах външен хемороид 😕 Някоя от вас сблъсквала ли се е и какво е лечението за бременни ?

# 74
  • Мнения: 6 629
И при мен се появи запек точно от желязото. Храни, които ми помагат са сушени сливи и кайсии, прясно мляко с мед, Активия, куркумата като подправка също разхлабва (слагам я на пил. пържоли).. Знам, че и киви помага, но аз съм алергична и не съм пробвала.
Ако е много зле положението, повече от три дни, моята АГ ми каза, че може да ползвам локални средства, от типа на свещички. Всякакви лекарства, сиропи, хапчета за гълтане били забранени.
Другото, което ми каза е да си правя почивки с желязото, например пия го две седмици,после спирам 3-4-5 дни и след това пак подновявам приема.

Общи условия

Активация на акаунт