Подмяна на вертикални щрангове

  • 2 079
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Здравейте,
Блокът в който жиевем е на 38 години и понеже правим ремонт на кухнята, се наложи да се сменят тръбите от метални с пластмасови. Никога не сме имали течове, но знам, че с времето ще се наложи подмяна на вертикалните щрангове. Не ми се иска да оправя банята и след като съм изсипала торба с пари за плочки, гърнета и съм изживяла ужаса на мръсотията и ремонта да го правя наново. За това питането ми е следното: възможно ли е да си подменим само нашите вертикални щрангове, без да се включваме в бъдещ мащабен ремонт или просто на този етап да не пипам банята? Ако има майстори тук, ще бъда много благодарна да разбера вашето мнение!

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 11 594
Искам само да ви кажа, че вашата част на тръбите започва от водомера на долния етаж и свършва при водомера на вашия етаж. ( за първия етаж започва от мазето и  свършва при вашия водомер). По принцип можете да си го направите само за вашите тръби, но е най-добре да е целия щранг. Не е нито кой знае колко скъпо, нито много мръсно. После обаче, ако осталите по редицата решат да сменят щранга, може да се наложи и при вас да се смени, зради някои технически особености..... Има фирми, които за половин ден сменят на всички по редицата.
Не забравяйте да си смените и сифоните и канала по пода.

# 2
  • Мнения: 104
Благодаря Ви! В блока, в който живее майка ми, ги сменихме след като съседите емигрирали в чужбина се завърнаха и беше седмица без баня и тоалетна, а блока е 4 етажен, т.е само на 4 апартамента смяна на щрангове и мръсен канал. В нашия блок обаче хората не са толкова разбрани и докато не им протече и не са наводнят няма да искат да правят ремонт.Ще го обмислим тези дни дали да включим и банята в ремонта .Благодаря за полезната информация!

# 3
  • Мнения: 11 594
Това означава само, че фирмата и служителите ѝ нещо не им е в ред..... 

# 4
  • София
  • Мнения: 1 742
А на кой етаж сте.И може ли снимка на щранговете.

# 5
  • Мнения: 104
На трети, от 6 етажен блок панелка. За съжаление нямам снимка, защото докато тече ремонта сме в друг апартамент. Но по тръбите няма корозия, нито ръжда, никога не е имало течове във входа. Притеснява ме , ако ги сменим с пластмасови да не текне от нас и после да имаме проблем със съседите, единия от които е пияница и може да влезе с ритници  в нас, както вече се е случвало в деня на къртенето на лятата мивка в кухнята.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 742
Ако ще сменяте вертикалните щрангове ще трябва да влезете и на 2 и на 4 етаж .иначе е безсмислено ако е само на вашия етаж.А по въпроса с пияницата пуснете жалба до кварталния.

# 7
  • Мнения: 104
Втори етаж е общинско празно жилище, четвърти са си сменили плочките, не искат да участват. Явно няма как да стане. Благодаря за информацията!

# 8
  • Мнения: 287
Здравейте,  искам да попитам, ако сменим нашия щранг, от водомера на съседа отгоре, до водомера на долния съсед, след време ако другите от блока искат смяна, ние пак ли трябва да къртим и да сменяме тръби?

# 9
  • София
  • Мнения: 1 742
Не.Няма да къртите.Но така ще ви се вържат по скъпо частите.

Общи условия

Активация на акаунт