Мултифокални вътреочни лещи

  • 21 905
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 541
Здравейте
Интересувам се колко време се поставяне на мултифокална леща на едното око е нормално човек да започне да вижда ясно? Защото втора седмица след операцията, която ми бе направена, аз не усещам никакво подобрение. Да не говорим, че и виждам по-мъгляво от преди операцията. Което ме навява на мисълта, че нещата не са такива, каквито се надявах да бъдат.Според доктора, окото е добре - това беше при първия преглед. Предстои ми и втори.
Четейки и мненията за клиниката, в която ми беше извършена процедурата, започвам да съжалявам за избора и решението си.

# 1
  • Мнения: 218
Това леща при операция на катаракта ли е? И на майка ми й правиха преди седица и не вижда добре, по-скоро на моменти е ту по-добре, ту по-зле. При първия преглед и при нея д-рът каза, че е ок, при все че тя не видя почти нищо от цифрите на таблото. Каза, че е нормално. Предстои втори преглед. Капеш ли още капки?

# 2
  • Мнения: 867
Едното око ли е оперирано и защо? Обикновено, при поставяне на мултифокални лещи се препоръчва операция и на двете очи едновременно (ако и двете имат нужда, разбира се). Имате ли някакви очни заболявания? Вярно е, че е необходим възстановителен период, но за две седмици би трябвало да имате достатъчно ясно зрение, ако всичко преди операцията е било нормално.

# 3
  • Мнения: 541
Консулирах се и с друг лекар. Той каза, че може нещо да е станало по време на операцията и в момента оперираното ми око е късогледо и с астигматизъм. Което просто за мен е невероятен шок!
Лекарят, който ме оперира гарантира,че с това око ще виждам на 100%...Сега ще духам супата.
Е, вместо да имам добро зрение, аз ще трябвя да нося очила, което обезсмисля поставената леща.
Дълбоко съм разочарована! Чувствам се ужасно - една камара пари и накрая - едно голямо нищо.

Последна редакция: пт, 15 мар 2019, 14:57 от simonazh.

# 4
  • Мнения: 541
Това леща при операция на катаракта ли е? И на майка ми й правиха преди седица и не вижда добре, по-скоро на моменти е ту по-добре, ту по-зле. При първия преглед и при нея д-рът каза, че е ок, при все че тя не видя почти нищо от цифрите на таблото. Каза, че е нормално. Предстои втори преглед. Капеш ли още капки?
Да, катаракта беше проблемът. Капя 4 вида капки.Но очевидно без смисъл.

# 5
  • Мнения: 867
Консулирах се и с друг лекар. Той каза, че може нещо да е станало по време на операцията и в момента оперираното ми око е късогледо и с астигматизъм. Което просто за мен е невероятен шок!
Лекарят, който ме оперира гарантира,че с това око ще виждам на 100%...Сега ще духам супата.
Е, вместо да имам добро зрение, аз ще трябвя да нося очила, което обезсмисля поставената леща.
Дълбоко съм разочарована! Чувствам се ужасно - една камара пари и накрая - едно голямо нищо.
Коя е болницата? Възможно е да има грешка в изчислението на диоптъра, както и астигматизъм, в резултат на оперативните разрези (тук е важен опитът и професионализмът на хирурга). Може да се направи лазерна корекция, като е редно да бъде да сметка на болницата. Ако изобщо разполага с лазер, де. Иначе е кофти, пък и хич не са евтини тези лещи.

# 6
  • Мнения: 541
Консулирах се и с друг лекар. Той каза, че може нещо да е станало по време на операцията и в момента оперираното ми око е късогледо и с астигматизъм. Което просто за мен е невероятен шок!
Лекарят, който ме оперира гарантира,че с това око ще виждам на 100%...Сега ще духам супата.
Е, вместо да имам добро зрение, аз ще трябвя да нося очила, което обезсмисля поставената леща.
Дълбоко съм разочарована! Чувствам се ужасно - една камара пари и накрая - едно голямо нищо.
Коя е болницата? Възможно е да има грешка в изчислението на диоптъра, както и астигматизъм, в резултат на оперативните разрези (тук е важен опитът и професионализмът на хирурга). Може да се направи лазерна корекция, като е редно да бъде да сметка на болницата. Ако изобщо разполага с лазер, де. Иначе е кофти, пък и хич не са евтини тези лещи.
Варна- Николай Чудотворец - "д-р" Хубанов.
Дори няма как да знам дали лещата изобщо е такава, за каквато е платено.Може да са ми сложили монофокална, всичко е възможно.
А относно лазера, вторият доктор каза,че не е добра идея

# 7
  • Мнения: 867
Не, сега не, но след като мине възстановителният период? Иначе трябва да носите очила. Много неприятно.

# 8
  • Мнения: 541
Не, сега не, но след като мине възстановителният период? Иначе трябва да носите очила. Много неприятно.
Ужасно е! Една камара пари  и - очила!
Дали мога да търся някаква отговорност на доктора и по какъв начин? Реално никъде не пише,че ми е обещал 100 % зрение, въпреки, че го каза.

# 9
  • Мнения: 867
Аз лично не съм оптимист, но не пречи да опитате. Може би един сигнал до агенция "Медицински одит"? Мисля, че може да се подава през сайта им.

# 10
  • Мнения: 541
Аз лично не съм оптимист, но не пречи да опитате. Може би един сигнал до агенция "Медицински одит"? Мисля, че може да се подава през сайта им.
Реално нямам никакви доказателства черно на бяло. Но пък и в епикризата изобщо не става дума за усложнения след операцията. Пише,че има подобрение, което не е така. Май каквото и да предприема няма да си подобря зрението, но поне да не се доверявят и други хора на този идиот.
Пък и аз - бай Х... с 2 лева в джоба срещу името на доктор с една камара пациенти и клиники...

# 11
  • Мнения: 867
В документацията трябва да е описано зрянието Ви преди операцията. Съпоставено с обективното състояние в момента, ще се отчете разлика, ако има такава. Не е лесна тази битка, но и сте дали не малко пари, опитайте.

# 12
  • Мнения: 541
Благодаря за подкрепата!
 В понеделник ми предстои преглед в клиниката. Ще видим до къде ще я докараме...

# 13
  • Мнения: 218
Лелеееее, ужас! Гледах някакво предаване по телевизията и там казаха, че тази операция е най-честа в света! Не само от операции на очите, а изобщо от всички операции. И неуспешните са от порядъка на 0,001! Вече се притесних и за майка ми, ще видим на втория контролен какво ще стане. Тези във Варна уж много прехвалени. Не оставяйте така нещата! Успех

# 14
  • Мнения: 541
Лелеееее, ужас! Гледах някакво предаване по телевизията и там казаха, че тази операция е най-честа в света! Не само от операции на очите, а изобщо от всички операции. И неуспешните са от порядъка на 0,001! Вече се притесних и за майка ми, ще видим на втория контролен какво ще стане. Тези във Варна уж много прехвалени. Не оставяйте така нещата! Успех
То май най-прехвалените не са читави. Потърсете и вие второ мнение - независимо от опериращия лекар. Защото той ще си пази името, нали знаете, няма да си признае грешката. Почвам да си мисля, че са ми.сложили друга леща, но как мога да разбера каква е?  Или грешно изчислени диоптри? Знам ли? Няма връщане назад..

Общи условия

Активация на акаунт