Как се отучва от смучене на палец

  • 6 633
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 621
Опитите за "отучване" само влошават положението. Децата започват да го приемат като борба за контрол - и тъй като палчето им винаги е на разположение - те печелят. Най-добре е детето да бъде оставено да се успокоява,приспива... с палчето си. На около 3 години децата обикновено сами спират.
И аз мисля така - за себе си реших да не се боря с нея , поне докато не навърши 3 години - четох доста по въпроса , нормално е , повечето бебета го правят и до 3-4 годишна възраст сами се отучват . След тази възраст може да се приложат някои по- драстични методи за отучване , мазила и т.н.
Подкрепям Peace

# 16
  • Мнения: 2 723
Мен са ме чакали сама да се отуча, резултатът е че освен, че са ми изкривени зъбите е изместена и цялата челюст. Не е нещо нечувано, но цял живот ми е било трън в очите Shocked. На Гого му изкорених този навик още в зародиш, сега лапа всичко, но не и палец

# 17
  • Мнения: 495
моят син е на 1,4 г. и вече два месеца му мажа пръста с мазилото за тази цел "Daum-exol" - абсолютно безрезултатно, въпреки, че е доста горчиво
търсих и аз в търсачката, но видях, че там това беше свършило работа, а при нас не действа
и аз не знам какво да правя
аз лично съм си смукала пръста до 5 годишна
категорично не съм съгласна, че смукането е заместител на майчината ласка, защото синът ми е все наврян в мене за целувки и милувки, дори аз го приспивам на ръце
смятам, че си е до детето
например детето на едни познати само се отказа, щом проходи
ще се радвам на още споделени мнения!

# 18
  • Мнения: 3 537
Смучеше си палеца до 1 г. и 7 месеца.Сега април месец го отучих като започнах да му омотавам палеца със лекопласт.Нищо друго не помогна,и с горчиво,с пелин сме го мазали и със тиксо го омотавах ,но го махаше.
И така всеки ден в продължение на 10-тина дена го увивах палчето и се отказа напълно, е първите 2-3 нощи мрънкаше малко и то когато заспиваше,но не можеше да си махне лекопласта и така.....успяхме Grinning

# 19
  • Мнения: 2 723
На мен ми слагаха бинт, много дебело омотан, така се отучих...

# 20
  • Мнения: 1 489
Много трудно.Докато детето не реши само да спре да си смуче палеца,вие каквото и да правите не може да го отучите.На кумата дъщерите до големи си ги смучеха.Големи имам предвид,че ходеха на училище.Какво ли не правиха,даже на едната й бяха гипсирали пръстите.Докато един ден не замина на лагер и я било срам от другите деца.

# 21
  • Мнения: 723
И моето дете си смуче палчето, пробвах с биби и горчиви мазила, ефект няма. Сега съм оставила нещата така, прави ми впечатление, че когато не й правя забележка, го прави много по-рядко.

Интересно ми е как е при вашите деца - постоянно ли си цокат пръста, или само когато се приспиват?
Алекса го прави, за да се приспи и ако е разстроена от нещо (например ако сме й се скарали за нещо или пък плаче и иска да се успокои).

# 22
  • Мнения: 495
"Алекса го прави, за да се приспи и ако е разстроена от нещо " - и при нас е така, не е нон стоп;
точно това приспиване ме притеснява - че ако му увия пръста с левкопласт, няма да може да спи или ще се буди цяла нощ
защото първият път така с мазилото - не успя да спи наобед, защото му бях намазала пръстите
и сега преди да го сложа да заспи - измивам старателно ръцете
и си смуче пръста, въпреки, че го приспивам аз лично, не го оставям сам да кажеш, че се успокоява....

# 23
Аз лично също съм си смучела палеца. Много добре си спомням, защото това продължи до първи клас. Родителите ми са опитвали какво ли не, дори мазане на палеца с люта чушка Grinning. За съжаление нищо не помагаше-много ми беше сладък прословутия палец. В парви клас ми сложиха скоби на зъбките и това определено попречи на палеца да си намери място в устата ми.
Не се притеснявай-може би така детенцето ти намира спокойствие.
Ще го израснете... Peace

# 24
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
е донякаде се успокоявам ,че не само ние сме с този проблем.кики започна да си смуче палеца като стана на четири месеца.точно тогава и слжгих ме коланчета заради луксация.една седмица се опитвах да я отуча ,но никаква полза.сега съм я оставила да прави каквото иска.и аз чух за някакви мазила ,но като чета тук май и от тях няма полза.чувала съм че доста деца се отучват като започнат да им излизат зъбки.надявам се да се отучи сама.ако не ще потърпя до годинката и после ще му мисля.иначе тя си смуче пръсчето само като заспива и като е много гладна

# 25
Моето момиче  си смучеше пръста до скоро, а е на три и половина години. Отучих я за един месец с мазило от аптека-в него има екстракт от люта чушка и други гадости, но свърши работа.Трябва обаче малко твърдост и постоянство.

# 26
  • Мнения: 509
Моята сестра беше голяма, когато я отучихме- в дет.градина. След много неуспешни опити - палче, люта чушка и какво ли не, баба ми я излъга, че ще й порастне още едно пръстче(имаше мазолче на кокалчето вече) и всички ще й се смеят, и тя, явно от суета, спря!  Laughing

# 27
  • Мнения: 1 028
Офф и аз да се изходя по въпроса-смукала съм си пръста/само че показалец,колккото и странно да звучи/до доста осъзната възраст/над 10г.и още нагоре /кво ли не беше-бинтове,чушки,лепенки,ръкавица,даже имаше закани,че и с лай..на ще ми намажат ръката,ма дотам не се стигна,накрая кандисаха наще и ме оставиха та като поотраснах де от срам де от суета,отучих се,но е факт,че съм го смукала винаги,когато съм се чувствала зле,обидена,наранена,неразбрана и такива,това беше нещото,което ми даваше невероятно спокойствие и утеха,комплекс някакъв е било.И в тон с темата се сещам как веднъж разглеждах снимки на една позната от някакъв купон,но една от снимките още помня-на едно легло с разхвърляни бутилки от алкохол,легнали и заспали прегърнати един младеж и 2 момичета/над 20 годишни/като едното беше си лапнало и така сладко засмукало палеца,а иначе начервено,нагримирано,напито.

# 28
  • Sofiq
  • Мнения: 192
И аз имам този проблем с дъщеря ми. Все си мисля, че се пристрасти толкова, защото неможа да си хареса биберон (а толкова много и различни съм и предлагала). Откри го много малка - нямаше два месеца. Едва си намираше устата - плъзгаше си пръста по бузата. С него заспиваше много лесно. Сега го ползва по всякакви поводи - горе-долу всички изброени по-горе, а и просто така - от скука, от което най-много ме е яд.
Ще опитам с този daum-exol и ще пиша за резултатите.

# 29
  • Мнения: 27
Дали може да създаде проблем с челюстта, щом още не са поникнали зъбки, а??????

Общи условия

Активация на акаунт