вечерно преяждане

  • 10 957
  • 195
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
ама почнала съм, то да не става за 3 дена всичко да прочета, че и  все пак с другите неща, с които се занимавам да не назадна  Simple Smile Чета, надявам се да вляза постепенно в час. И изследване ще си направя пак специално за ИР.

# 76
  • Мнения: 8 937
ИР често е резултат от системно преяждане, а не причина за него. Затова и като се промени храненето, се повлиява и състоянието.

# 77
  • Мнения: 48 024
Обаче като каже някой как спрял газирано и хляб и бам, отслабнал веднага.  Ми не съм пила газирано от години, алкохол веднъж годишно и ъ.н. ама на...и не ям по 20 понички за десерт. Тренирам 3 пъти седмично.

# 78
  • Мнения: 2 050
♥ HAPPY ♥-  има такива и аз благородно завиждам. Просто трябва силна воля при мен и един постоянен режим, защото съм си склонна към по-закръглена фигура. Но сега точно съм му отпуснала края.

# 79
  • Мнения: 7 764
Съгласна съм с Мон, мозъчен ти е проблема, не е хранителен
Ти все пак избягваш да кажеш колко килограма си

# 80
  • Мнения: X
хахах, ми никой не ме е питал колко килограма съм, а имаше въпрос колко над нормата съм, обаче на твоя супер груб коментар пък съвсем нямам намерение да отговарям Wink Абе какво ви става бе момичета, някаква нападателност съвсем не на място...да почна освен и аз с етикирането?
Иначе, аз също не ям по 20 понички, нито по няколко шоколада и също не пия газирано.

# 81
  • Мнения: 32 050
Обаче като каже някой как спрял газирано и хляб и бам, отслабнал веднага.  Ми не съм пила газирано от години, алкохол веднъж годишно и ъ.н. ама на...и не ям по 20 понички за десерт. Тренирам 3 пъти седмично.


Аз не съм казала веднага. Пет години ми отне да сваля 45 кг.
Бавно заради щитовидната и защото допусках грешки в режима си.
Ама то от тях съм се учила де, не е болка за умиране.

# 82
  • Мнения: X
Никито, 30 кг отгоре са много. И след като не си взела мерки преди години за ИР, твърде вероятно положението да се е влошило. При висок инсулин нямаш почти никакъв шанс да наложи волята си и да надделееш над тялото си. "Лакомията" ти е провокирана от хомеостазата в тялото ти.

# 83
  • Мнения: 32 050
Защо да няма воля? Всеки има, стига да поиска.
Аз как успях?

# 84
  • Мнения: 1 015
Защо да няма воля? Всеки има, стига да поиска.
Аз как успях?

Точно така е, Елора. Много се дразня, когато отвсякъде  чувам, много ти е лесно, имаш воля за хранене, имаш воля за спорт. Не, нямам воля за абсолютно  нищо, дисциплина имам, а тя се изгражда, не се раждаш с нея, никой не ти я дава наготово. Моят съвет към авторката вероятно преповтаря всички, но пак да кажа, че когато човек започва да вижда реални резултати от усилията си, така се мотивира и дисциплинира, че в един момент се чуди как и защо не е започнал много по-рано.

# 85
  • Мнения: X
Защо да няма воля?
Скрит текст:
Всеки има, стига да поиска.
Аз как успях?
1.защото няма мотивация.Има имагинерни някакви там желания, но, реална и сериозна мотивация липсва.А тя е "тайното" ключе, което задвижва процеса.
2.в момента тялото й я саботира.тя иска да спре да преяжда, но в тялото й се извършват процеси, които не й "позволяват" да се храни нормално.Резултат-"лакомия".
В кавички е, защото това не е точно лакомия.Тя е провокирана от лоша хомеостаза.
Затова съветът ми е да си направи изследвания, да започне лечение, ако се налага.Тогава, "лакомията" сама ще изчезне и няма да се налага да прилага воля.

Аз съм най-безволевото същество, което познавам.   Smiley   Няма сила, която да ме накара да правя нещо насила, неприятно, затормозяващо ме, натоварващо ме....За да се получи каквото и да е при мен/с мен, то трябва да е приятно, лесно, носещо ми удоволствие и радост.

Но за едно Паганне е права, видиш ли първите резултати и усетиш ли, че си на прав път, това дава невероятни криле да продължаваш.Затова и повече от три години вече с удоволствие и кеф продължавам с ВМ НВХ.Видях колко е лесно, какво може да направи за мен, как ми върна и здраве, и енергия, и визия, без нито ден да съм се насилвала да прилагам воля.
Когато си на правилната " писта", всеки вятър е попътен.

# 86
  • Мнения: 864
Франсоаз, колко кгма си и на каква височина, ако мога да попитам?

# 87
  • Мнения: 48 024
Освен темата да се закрие за 5 години, докато авторката бавно и славно отслабне с вашите съвети, които са доста отгоре отгоре. ...не разбирам какво толкова ви дразни, има хора без воля, да, и да, търсят съвети, какво чудно има. Дано всички да са се изредили вече да си кажат колко са възмутени и да се пише по същество.
Аз разбирам темата като искане за споделяне на някакви практически съвети, трикове и т.н. Предложих моя съвет с хрупане на краставица, морков, пуканки, за да се задоволи "гладът" за хрупане и да се модифицира навика- за пазаруване, за дъвчене и т.н. По това работя аз лично.
Иначе аз съм отслабвала и с ядене САМО на въглехидрати, поради здравословен проблем, та да взема да давам такъв съвет пък...

# 88
  • София
  • Мнения: 12 374
Не съм се възмущавала и нападала, напротив. Влизам й в положението защото аз съм си лакома от дете, особено налитам на пица и шоколад. Бира също пия, много обичам. Писах за кростренажора като човек, който мрази да виси във фитнеси зали и предпочита да спортува у дома. Плюс африканското манго, но не знам дали при всички действа.

# 89
  • Мнения: 9 573
това преяждане няма нищо общо с лакомията и волята. който не го е изпитал, въобще не знае за какво става въпрос. затова и повечето съвети са неподходящи. принципно - да, но в случая - не.

Общи условия

Активация на акаунт