Майчинството счетоводно-80

  • 31 261
  • 750
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 139
Здравейте, четох из темата , но нещо се обърках. Тези 180 дни непрекъснат болничен включват ли 45 -те дни преди термин, или те са отделно. Дали някой може да ми уточни. Благодаря предварително!

# 736
  • Мнения: 3 730
Здравейте, четох из темата , но нещо се обърках. Тези 180 дни непрекъснат болничен включват ли 45 -те дни преди термин, или те са отделно. Дали някой може да ми уточни. Благодаря предварително!
Отделно са 45 дни.

# 737
  • Мнения: X
180 са поради общо заболяване, а 45те са поради бременност и раждане, тоест не се включват

# 738
  • Мнения: 811
180 са поради общо заболяване, а 45те са поради бременност и раждане, тоест не се включват

Т.е от кога може да се излезне болничен най-рано? Възможно ли е още в началото на бременността в първия месец например?

# 739
  • Мнения: 4 400
Как точно се разбира, че една жена е бременна в първи месец?
Измбройте си до термин 180 дни + 45. Май от първи месец точно няма да ви се получи.  

# 740
  • Мнения: 811
Извинете, имах предвид в начална бременност след като теста покаже и лекар потвърди , че има бременност. Работата ми е тежка и се чудя при такава ситуация кога най-рано мога да изляза в болничен?

# 741
  • Мнения: 4 400
Когато ви определят термина на раждане, избройте си 180 + 45 дни назад от тази дата. Ако сте ползвали друг болничен тази година, трябва да го вземете предвид и да го приспаднете. В календарна година не може да са повече от 180 дни.

# 742
  • Мнения: 811
Когато ви определят термина на раждане, избройте си 180 + 45 дни назад от тази дата. Ако сте ползвали друг болничен тази година, трябва да го вземете предвид и да го приспаднете. В календарна година не може да са повече от 180 дни.

Разбрах. Благодаря за доброто обяснение.

# 743
  • Мнения: 478
Ако не ви стигнат 180 дни можете да ползвате отпуска платена и не платена, както и да минете на комисия за още болнични. Щом ви е и тежка работата не рускувсйте, излизахте в болнични от сега. Лека бременност и щастлив финал! 😊

# 744
  • Мнения: 958
Аз бях с проблеми от началото и няма да ми стигнат също. Ще минавам ТЕЛК . Simple Smile

# 745
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Заповядайте в новата тема,

Последна редакция: пт, 31 май 2019, 13:53 от AnMary

# 746
  • Мнения: 4 087
Когато ви определят термина на раждане, избройте си 180 + 45 дни назад от тази дата. Ако сте ползвали друг болничен тази година, трябва да го вземете предвид и да го приспаднете. В календарна година не може да са повече от 180 дни.

Други болнични НЕ СЕ ВКЛЮЧВАТ в тези 180. Това са 180 НЕПРЕКЪСНАТ болничен с решение на ЛКК, т.е ако се прекъсне, може да започнат отново тези 180 дни,  Аз бях така, защото в миналата година правих и конизация и ин витро, което се оказа успешно и реално имах доста повече от 180 дни болнични. При повече дни от ЛКК се гледа 3 години назад, за да не надвишават 365дни болничен, в момента в който надвишат се праща на ТЕЛК. Смятала съм ги, след навършени 8г.с стигат до края, реално това е краят на първият месец, след закаснението. Успех с бременността!

# 747
  • Мнения: 282
Момичета, пуснах си болничен първо 7 дневен и след това 30 дневен. 7 дневния ми беше от 7ми до 13ти май и беше изплатен по 36 лв. На ден, следващият е от 14ти май до 12ти юни и сега гледам с ПИК кода, че пише на статус Започнало е плащане, но сумата е доста по-малка (466лв.),а още не пише на ден колко е. Дали има възможност да са изплатили само до 31 май, а остатъка за юни да не е в тази сума ?

# 748
  • Мнения: X
Момичета, пуснах си болничен първо 7 дневен и след това 30 дневен. 7 дневния ми беше от 7ми до 13ти май и беше изплатен по 36 лв. На ден, следващият е от 14ти май до 12ти юни и сега гледам с ПИК кода, че пише на статус Започнало е плащане, но сумата е доста по-малка (466лв.),а още не пише на ден колко е. Дали има възможност да са изплатили само до 31 май, а остатъка за юни да не е в тази сума ?
Да, възможно е, при мен е така, на два пъти

# 749
  • Мнения: 2 097
Момичета, пуснах си болничен първо 7 дневен и след това 30 дневен. 7 дневния ми беше от 7ми до 13ти май и беше изплатен по 36 лв. На ден, следващият е от 14ти май до 12ти юни и сега гледам с ПИК кода, че пише на статус Започнало е плащане, но сумата е доста по-малка (466лв.),а още не пише на ден колко е. Дали има възможност да са изплатили само до 31 май, а остатъка за юни да не е в тази сума ?

Със сигурност е само за м. Май.

Общи условия

Активация на акаунт