Майчинството счетоводно-80

  • 31 168
  • 750
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 13 079
А имаше ли нещо, че края на първата година е датата на термин? Защото от 1.05 до 12.05 когато всъщност ми беше термина са точно 6 работни и точно за толкова пише, че съм получила сумата. Значи след тази сума започвам да получава 380 лева май. Не знам, тотално се обърках.

# 571
  • Мнения: 3 715
През м.Март дните ми в болничен са: 18, за които съм получила от НОИ 390лв. За целия м. Април ги броя 20 работни дни, за които получавам 350лв. Гледам на календара, че почивните дни са само два.
Изплатили са ти целия болничен в средата на април (тоест 20 работни дни).Следващия ти болничен е изплатен средата на май (тоест има 2 почивни около Великден,1май и 6 май).

# 572
  • Мнения: 5 478
Колко време преди навършване на 1 годинка трябва да се подадат новите документи всъщност?

# 573
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Как се изплащаше втората годнина майчинство? Днес получих някаква сума, защо идва в средата на месеца? Сина ми навърши една в края на април.
410 дни се броят от началото на 45 дневния. Ако си родила преди или след термин, няма да свършат на първия РД на детето.
А имаше ли нещо, че края на първата година е датата на термин? Защото от 1.05 до 12.05 когато всъщност ми беше термина са точно 6 работни и точно за толкова пише, че съм получила сумата. Значи след тази сума започвам да получава 380 лева май. Не знам, тотално се обърках.
Ето сама си си отговорила:) Началото на юни ще получиш остатъка за м. май, 380лв. пропорционално на останалите работни дни., за  още 14р.дни

Колко време преди навършване на 1 годинка трябва да се подадат новите документи всъщност?
Хубаво би било да  е поне 1-2 седмици(преди края на 410-те дни), защото винаги се получава едно забавяне при подаването  след това към НОИ и съответно забавяне на плащане.

# 574
  • Мнения: 30
Здравейте! Имам един въпрос! В момента съм бременна и съм в болничен от няколко месеца, но до термин няма да събера нужния ми стаж за майчинство! Въпросът ми е, тъй като имам 4 месеца стаж, който е обаче са от 2015 година, дали ще ми се признаят за майчинството, защото точно толкова няма да ми достигнат! Благодаря ви, предварително!

# 575
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Здравейте! Имам един въпрос! В момента съм бременна и съм в болничен от няколко месеца, но до термин няма да събера нужния ми стаж за майчинство! Въпросът ми е, тъй като имам 4 месеца стаж, който е обаче са от 2015 година, дали ще ми се признаят за майчинството, защото точно толкова няма да ми достигнат! Благодаря ви, предварително!
Естествено, че да. Никой никъде не изисква стажа да е непрекъснат, при един работодател или непосредствено преди болничния.

# 576
  • Мнения: 30
Благодаря ви, за бързия отговор! Simple Smile

# 577
  • Мнения: 13 079
Ала Бала, благодаря! Горе долу ми се изясни картинката. Голямата ми е родена на термин и не съм имала такива терзания. 😆

# 578
  • Мнения: 120
Изплатили са ти целия болничен в средата на април (тоест 20 работни дни).Следващия ти болничен е изплатен средата на май (тоест има 2 почивни около Великден,1май и 6 май).

Искате да кажете, че в средата на м. Април съм получила сумата за периода на целия болничен (06.03-07.04), въпреки че е в двата месеца? И съответно сумата, която получавам днес е за периода на следващия болничен (08.04-07.05), в които са и въпросните 4 почивни дни?

# 579
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Изплатили са ти целия болничен в средата на април (тоест 20 работни дни).Следващия ти болничен е изплатен средата на май (тоест има 2 почивни около Великден,1май и 6 май).

Искате да кажете, че в средата на м. Април съм получила сумата за периода на целия болничен (06.03-07.04), въпреки че е в двата месеца? И съответно сумата, която получавам днес е за периода на следващия болничен (08.04-07.05), в които са и въпросните 4 почивни дни?
най-вероятно...но защо се налага да гадаем...взима се ПИК и се прави проверка  сайта им. Иначе написаното звучи много логично. 06.03-07.04 имаш вероятно 3 работни дни от работодател и 20 работни от НОИ
08.04-07.05 имаш 18 работни

# 580
  • Мнения: 1 472
Момичета, имам следните 2 въпроса:
1.Самоосигурявам се на 560лв., бременна съм в 5-ти месец....има ли смисъл сега тепърва да започна да се осигурявам на по-висока сума, ще се отрази ли на майчинството осезаемо?
2.Като си правя справка на електронната страница на НОИ ми изчислява очаквано майчинство по 29лв. на ден - как е правилно да изчисля за месец каква ще е сумата - само по работните дни ли се умножава или се включват и съботите и неделите и празничните дни ?
Благодаря Ви.

# 581
  • Мнения: 137
Калина мен ме осигуряваха на 700 и едва вързах 29 лв на ден. При теб щом си н 560 - ще вземаш по малко на ден. Смятат се работни дни в в месеца. Ако си на минималната до сега,ще вземаш 560 за месец. Незнам от колко месеци и на колко мн пари си осигурявана.

# 582
  • Мнения: 5 478
Ала Бала, благодаря! Така предполагах и аз, ще ги пусна тези дни.

# 583
  • Мнения: 3 715
Момичета, имам следните 2 въпроса:
1.Самоосигурявам се на 560лв., бременна съм в 5-ти месец....има ли смисъл сега тепърва да започна да се осигурявам на по-висока сума, ще се отрази ли на майчинството осезаемо?
2.Като си правя справка на електронната страница на НОИ ми изчислява очаквано майчинство по 29лв. на ден - как е правилно да изчисля за месец каква ще е сумата - само по работните дни ли се умножава или се включват и съботите и неделите и празничните дни ?
Благодаря Ви.
Щом си на минималната,съответно ще получаваш и минималното майчинство,което е 560 лв .

# 584
  • Мнения: 1 472
Благодаря момичета,
Ами калкулатора така го изчисли 29лв дневно, то сега съм на 560лв, като гледам по-назад преди да вдигнат минималната съм била на 460лв.
А дали има смисъл да се набутвам сега за 5-6 месеца да си увелича осигуровките, за да се вдигне майчинството или е безсмислено...?

Общи условия

Активация на акаунт