Изгубените приятели

  • 7 805
  • 140
  •   1
Отговори
# 60
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Да, да, тук вероятно си прав. Ама то пътищата на хората се разделят по най-различни причини, просто с възрастта и поради отвяване от вятъра в противоположни посоки. Нормално е приятелства и да изчезват. Частен случай някакъв. И веднага заключения - оп, не може да има приятелство между мъж и жена.
Ставаше дума за мъже, проявили интерес не като приятел, били са отрязани и им е било предложено това.

Две възможности:
1. Тоя, който предлага приятелството, е нарцис.
2. Тоя, който предлага приятелството, е глупак.

И при двата варианта обаче тоя, който ще се съгласи, очевидно е по-големия глупак.

Това, че се познавате примерно от деца, не е гаранция, че не могат да се появят чувства при единия (или при двамата) след време, историята помни такива случаи.
Единствения вариант нормален мъж да те приеме просто като приятел е ако не го привличаш. Ама грам. Слагам в това число и ако е гей.

# 61
  • Мнения: 17 409
параходе, знам, че си жена, или поне такава се пишеш. На тез години обаче, таквиз нелепици за междуполовите приятелства да си мислиш - не е здравословно.

# 62
  • Мнения: 11 152
Дренка,
язък ти, че сме набори. А това, дето се "пиша" - познават ме бая потребители от форума, и в качеството на консултант, и извън него, та няма как да съм си "сменила пола", без да се чуе.
Да речем, че сме гейове или тайни прелюбодейци всички в неодобрените от вас приятелски конфигурации и да спим спокойно Simple Smile

# 63
  • Мнения: 15 960
Хич дори. Темерут си падам.

Каквото исках да кажа, е, че доста подценявате мъжете, ако мислите, че гол мерак държи 20 години. Божкеее, шести клас, втория срок Simple Smile
Е какво да държи...Предполагам, че приятелите ти си имат нормален живот, това, че периодично се виждат с теб, не ги натоварва с нищо.

# 64
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не разбрах това към мен ли е или към авторката.
За мен когато връзка или приятелство е приключило, то Е приключило. Окончателно. И ако случайно животът ни срещне отново, поздравявам, може да разговаряме, но до там. Колкото и да ми е бил приятен някой човек, не бих се сближила отново, смятам че подновяването на приключили отношения винаги (или почти) е грешка... На Земята има над 7 млрд. човека!
Бих се съгласил с теб, ако не ти си била инициатора на раздялата, в противен случай е твърде жалко, че мислиш така. Не може да приключи нещо, на което ти не си дала шанс да започне. То реално никога не се е случвало. Но.... оня горе си знае работата.
Няма значение кой приключва когато отношенията са изчерпани или няма база върху която да се гради- те са обречени така или иначе.
Отношенията, независимо какви са, продължават докато има взаимодействие между страните, докато има какво да вземат един от друг. После се разпадат, независимо как.

# 65
  • Мнения: 4 577
Аз искам да попитам всички, според които не може да съществува само приятелство между мъж и жена:
- Няма ли хора от другия пол, които харесвате без да изпитвате сексуално привличане към тях? Някои от тях не са ли се задържали достатъчно в приятелския ви кръг или примерно в служебния, така че постепенно да станете близки, да сте споделяли по-лични неща, да разчитате един на друг?
- Нямате ли някаква устойчивост на чувствата към съществуващ партньор? Задължително ли е, ако общувате повече с някой от другия пол и това общуване ви харесва, да започнете да го желаете?
- Не ви ли се е случвало да изпитате привличане/интерес към някой, да ви отрежат, но да останете в едни среди. После да загубите интерес, дори като вече не сте привлечени, да видите недостатъци в човека и вече категорично да не се виждате във връзка с него? Няма ли такива мъже/жени, които обаче харесвате като хора и бихте могли да почувствате близки?
- Не сте ли искали понякога съвет за взаимоотношения с партньор с представител на неговия пол, защото той/тя по-лесно може да влезе в обувките му?
Изключително странна ми е тази категоричност за невъзможността на приятелства между мъже и жени. Още повече подлагането на съмнение на такива по над 20 г. За протокола- бившият ми мъж има най-добра приятелка от 25 + г. След развода ни, тя го измъкна от тоталното самосъжаление и насъбрана злоба към мен. Убедена съм, че дори в този "подходящ" момент нищо повече не се е случило. Аз също се опрях на приятел-мъж в този период. Имало е стотици възможности "нещо да стане", но не сме го искали. Всъщност, когато познаваш някой от много години и сте си близки, ако не се виждате заедно като двойка, е доста тъпо да скапете отношения си с мимолетна авантюра. И да, никак не е трудно да помислиш с горната глава и просто да си благодарен, че можеш наистина да разчиташ на някой в най-трудните си моменти, без значение мъж или жена.

# 66
  • Мнения: 1 468
Имала съм приятел, че дори мога да го нарека и най - добър, от мъжки пол. Тогава ( в ученическите си години ) с него сме споделяли всичко, търсили сме мнение по дадени въпроси един от друг. Мъж ми ( по онова време все още мое гадже ) не е имал нищо против приятелството ни.
Обаче в един момент живота ни завъртя, разделихме се в различни градове и съответно и разговорите и срещите станаха все по - разредени. Вече сме и в различни държави и си разменяме по някой ред от време на време, но да, нещата не са същите.
Аз вече съм омъжена, имам си своите приоритети, той е ангажиран с работа, приятелка и т.н.
В момента най - добрия ми приятел от мъжки пол е мъж ми. С него споделям всичко, търся неговата подкрепа, търся неговите съвети.
Но ... вярвам, че все пак, някъде там, може да съществува приятелство между мъж и жена, без единия да изпитва някакви по - специални чувства към другия. Чисто приятелска връзка.
Изключително редки са тези приятелства, защото в един момент може би наистина единия се увлича..

# 67
  • София
  • Мнения: 17 592

Истинските приятели... продължават да са такива - дори и след години раздяла (поради каквито и да е причини).
Познатите... ами, те са преходни.

# 68
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Няма значение кой приключва когато отношенията са изчерпани или няма база върху която да се гради- те са обречени така или иначе.
Отношенията, независимо какви са, продължават докато има взаимодействие между страните, докато има какво да вземат един от друг. После се разпадат, независимо как.
Като гледам разликата в музиката, текста и аранжимента на песента в зависимост от това чия е била инициативата, и като имаш предвид, че обикновено слушаш само едната страна на историята, бих казал, че има значение, ама както и да е....

Моята гледна точка по така поставените въпроси:
- Няма ли хора от другия пол, които харесвате без да изпитвате сексуално привличане към тях? Някои от тях не са ли се задържали достатъчно в приятелския ви кръг или примерно в служебния, така че постепенно да станете близки, да сте споделяли по-лични неща, да разчитате един на друг?
Както отбелязах по-горе, трябва да не ме привлича. Грам.
Имам подобни отношения на работа, но са подобни, не са същите. Не мога да ги нарека приятели заради служебното съревнование, ако ме разбираш за какво говоря.
Хората, които наричам приятели, се броят на пръстите на двете ми ръце и всички без изключение са извън работа.
Забравих да спомена, в тази бройка има и две жени.
- Нямате ли някаква устойчивост на чувствата към съществуващ партньор? Задължително ли е, ако общувате повече с някой от другия пол и това общуване ви харесва, да започнете да го желаете?
Ако някой твърди, че има и може да бъде създадено подобна "устойчивост", значи върви срещу природата си.
- Не ви ли се е случвало да изпитате привличане/интерес към някой, да ви отрежат, но да останете в едни среди. После да загубите интерес, дори като вече не сте привлечени, да видите недостатъци в човека и вече категорично да не се виждате във връзка с него? Няма ли такива мъже/жени, които обаче харесвате като хора и бихте могли да почувствате близки?
Ако под "среди" разбираш общи компании или примерно работно място, да, ще останете по неволя в едни среди.
С това обаче последното със загубата на интереса нещо ме загуби. Малко ми напомня за лисицата и "киселото" грозде. Да знаеш дали нещо е щяло или не е щяло да се получи, особено след като не си дал/дала шанс да започне, си е чиста проба спекулации на дребно.
- Не сте ли искали понякога съвет за взаимоотношения с партньор с представител на неговия пол, защото той/тя по-лесно може да влезе в обувките му?
Вероятно има такива хора, които искат такова нещо, само че както съм писал преди, съвети към мъже от жена за жена са в голямата си част абсолютно неадекватни и могат само да го подведат. По-голяма вероятност има да стане нещо след съвет към жена от мъж за мъж, една идея са по-обективни и по-директни, но вероятността от предното ми изречение съществува и тук.

Последна редакция: нд, 17 мар 2019, 11:54 от NexusBGN

# 69
  • Мнения: 17 409
TafTaf, несъзнателно (може би) даваш пример, който противоречи на твърденията ти.

# 70
  • Мнения: 4 577
TafTaf, несъзнателно (може би) даваш пример, който противоречи на твърденията ти.
Кой пример противоречи на твърденията ми?
Аз винаги съм се чувствала по-добре в мъжка компания, така че съм изпадала във всякакви възможни варианти на приятелства с мъже, вкл. съм се влюбвала, но естествено не във всички.

# 71
  • Мнения: 15 960
Ама какви са тези приятелства с влюбвания? Аз с моите приятелки никога не сме се влюбвали помежду си...

# 72
  • Мнения: 4 577
Няма нужда от сарказъм. Аз не отричам, че можеш да се влюбиш в приятел от другия пол, но това не значи, че не може да съществува само приятелство между мъж и жена, както тук много хора твърдят.

# 73
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Няма нужда от сарказъм. Аз не отричам, че можеш да се влюбиш в приятел от другия пол, но това не значи, че не може да съществува само приятелство между мъж и жена, както тук много хора твърдят.
Никой не е твърдял категорично такова нещо. Освен ако не смяташ че "много трудно" и "невъзможно" са едно и също нещо. Ако някой твърди такова нещо, значи е хубаво да си помисли пак, преди да сяда да пише.

# 74
  • Мнения: 360
Напълно съм съгласна с Мис Каролин Бингли.

Темата е много подходяща за това, през което минавам последно време.

Ако преди една година, някой ме беше попитал ,,Какво за теб, е най - важно на света?", щях да отговоря ,,Приятелството, разбира се." Но, сега смятам, че приятели няма, всичко е въпрос на взаимни интереси, за огромно мое съжаление и разочарование. Въртят се наоколо, докато получават нещо от теб, а не дай си боже да имаш за приятели манипулативни, скрити комлексари. Интересчии... Имах съвсем различна представа за отношенията между хората, и за приятелите си убивах. Но, вече не. Научих да не давам там, където не бива оценявано, и да спра да си затварям очите и да прощавам, когато насреща те взимат за балама. Е, вече не! По - добре сам, аз също станах доста асоциална, имам една, две по - близки приятелки, и един по - близък приятел, с които все по - рядко се чуваме.

Относно приятелството между мъж и жена. Аз също вярвам в него. Но, 99% от случаите накрая завършват с признания и обяснения в любов, което си е супер жалко. Защото понякога, някои хора ми грабват интереса, като различни от тълпата, стимул за интелекта, и такива от, които има какво да научиш, както и ти да ги научиш на нещо. Уви, понякога това са мъже, и в един момент, една такава градивна комуникация бива разрушена, именно защото в един прекрасен момент са видели нещо повече от приятел в теб.

Общи условия

Активация на акаунт