Декемврийски мами 2019 - тема 1

  • 21 775
  • 745
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 213
Здравейте,
Ето малко статистика и за мен: последен цикъл 11.03. Вече посетих гинеколог и беше констатирана бременност в 5 седм и 3 дни, но и аз не бързам да се радвам, тъй като имам един миссед ноември месец 2018 г. в 6 седмица. Другата седмица се надявам да чуя сърце и честно казано имам доста големи страхове, провокирани от предишния ми злощастен опит...Иначе имам дъщеря на 8 г, която би била изключително щастлива, но ако всичко върви добре бих й казала едва в 3 месец, тъй като не искам да повтарям старите си грешки и всички да драмуваме. Изписаха ми Енодметрин и Аспирин 75 мг. Неразположенията, които имам са търпими, но емоционално съм доста лабилна. В коя седмица най-рано се правят тестовете за генетични проблеми?

# 346
  • Мнения: 1 139
Прочетах за пренатеста, че се прави от 9 или 10 гс до 20.За БСХ знам, че се прави между 11 и 13 г. с.

# 347
  • Мнения: 2 172
Добре дошли на новите мами!
До месец, два съвсем ще ни се напълни групичката и в следващите темички ще можем да си сложим списъче с термините, от къде сме, коя бременност и още други нещица, а като дойде време и разберем половете и щъркелчета можем да си слагаме.

Аз се чувствам добре , но за обяд една колежка си е взела риба и като я подуших направо лошо ми стана. Не знам за вас , но на мен не ми понасят миризми на морски дарове и пържено, мазнина. Тежки са ми и ми прилошава.

Вие как сте?

# 348
  • Мнения: 697
И аз се чувствам добре днес. Уикенда ще имаме гости и след малко като свърша работа ще ходя да пазарувам продукти за готвене. Мързи ме да готвя, но.. това е😁
И на мен пърженото не ми понася добре, нещо ми се повдига даже и от самия шум на пържене😂
Моята дъщеря е толкова щастлива, че ще става кака.. И аз мислех да ѝ кажа на по-късен етап, но така се случи, че разбра в деня, в който видях двете чертички.

За пренатеста на мен ми казаха края на 10та гс. Иначе може и малко по-рано. БХС миналата бременност ми правиха май в 12та.

# 349
  • Мнения: 3 790
Аз съм добре, малко ме понаболява ниско долу от време на време. Идвам да се оплача от несериозната ми ендокриноложка. В сряда ме прати за изследвания, казах ѝ че в петък ще ида да изкоментираме резултатите. Те излязоха вчера (в норма са, за щастие) и отидох днес - чаках 40 минути и нея я нямаше!! А беше в рамките на работното ѝ време. От регистратура ѝ звъняха, но не вдигна. И само излизах от работа ей така, да губя време, много се ядосах.
Ще ходя пак в понеделник де, дано всичко си е окей .Вече съм си на режим, хапвам само "полезни" неща, не съм яла боклуци вече 3-и ден и съм много горда със себе си Grinning и не съм пушила от 2 седмици почти, откакто разбрах де.

Алекс и някоя от мамите на 2 и повече дечица - каква е разликата между тук и ФБ? Нещо се коментира повече там ли? Аз не съм се включвала все още, има опасност да излезе на някой познат, което искам да избегна засега.

Нямам търпение да се наспя утре, приятен уикенд от мен Simple Smile Heart

# 350
  • Мнения: 697
Значи сега ще ви кажа моето мнение за фб. Когато бях бременна с дъщеря ми се присъединих в една група с бременни. Накрая станахме 410 члена! Добавяха се и бащи, лели, стринки.. въобще, голяма лудница стана. Вярно, че групата беше затворена все пак и за да се добави някой се искаше одобрение от всички админки и.. пак наставаше суматоха. Постоянно се публикуваха снимки, статуси в групата, всяка минута телефона ми пиукаше, заради известия. Предимството беше, че наистина когато имаш въпрос и нужда от помощ, веднага ти отговаряха и те съветваха. Аз от там се сприятелих с 3 мами от моя град, с които и до ден днешен поддържаме връзка, а моята щерка с детето на едната са в един клас.
Но иначе за мен форума е по-удобен. Влизаш, четеш наред, по-малко хора са, макар и да е публичен и някак си лично на мен атмосферата тук ми е приятна. Иначе попринцип ползвам фб, но не членувам в групи там.
Естествено, ако повечето отидете във фейса и групичката тук започне да замира, ще се присъединя във фб-групата и аз. Просто надали ще бъда толкова активна там. Simple Smile

# 351
  • Мнения: 40
Има група във фб?

# 352
  • Мнения: 367
В групата сме малко 5-6 само и все още не коментираме толкова нещата,чакаме да се по съберем повече. Всичко си зависи от нас как ще контролираме групата. Например в групата за септемврийски бебета на дъщеря ми сме около 600 +- и се запознах с много майки от моя и от други градове.Най-важното ни правило там е да не превръщаме групата в змиярник,а всеки да помага с каквото може.

Това е групата
https://m.facebook.com/groups/313008472699245?ref=bookmarks

# 353
  • София
  • Мнения: 3 800
Аз във ФБ групи не членувам. И с предишната си бременност не бях част и сега /пу - пу, дано всичко е наред/ не смятам да се включвам. Тук ми е удобно.
Пренатест правих предишния път, не помня в коя седмица, може би около 12г.с. Оттам научих и пола. Този път също ще правя, даже сега имат и нов панел още по - разширен.
Нямам никакви симптоми освен болки в гърдите, а и доста са се надули. Предишният път имах и киселини за кратко и непоносимост към аромати. Септември месец карах тежък грип и от тогава изгубих около 80 % от обонянието си Sad почти нищо не надушвам, което си има и плюсове.
Малко се притеснявам, че и често се налага да вдигам 3г си син, но няма начин.

# 354
  • Мнения: 354
Здравейте, момичета Simple Smile
Включвам се и аз Simple Smile последен цикъл 08.03, предполагаем термин 12.12 , аз съм с късна овулация по принцип , та терминът не е мн сигурен Simple Smile втора бременост, имам кака на 2.5г.
С предната ми бременост спретнахме страхотна ФБ група, започнала тук от отчетната - много страхотни момичета срещнах и общуваме до ден днешен Simple Smile
Имам обичайните симптоми- гадене, болки в кръста и корема като от цикъл, чувствителни гърди.
Леко бременеене на всички 🤗

# 355
  • Мнения: 3 790
Добре дошла, Rammzes:)

Аз имам нов симптом - небцето ми стана чувствително на сол Grinning ям много солено по принцип, а сега всичко ми е твърде солено..

# 356
  • Мнения: 8
Здравейте, момичета! Аз във вторник бях на 2ри преглед при АГ и ми каза, че съм в 8г.с. И видяхме малки ръчички Simple Smile, а също и как бие сърчицето,  и тъй като ноември 2018г ми правиха конизация каза, че задължително ще се наложи серклаж в 16г.с. живот и здраве. Много се притеснявам дали всичко ще е наред Sad назначи ми преглед на 16.05. И нямам търпение да видя отново момичето си. Имаме си кака на 9г. И разбра и толкова много е щастлива милата Simple Smile имам от време на време леки болки ниско доло, но не са постоянни, а за гърдите няма да ви казвам вечер едвам спя на една страна. Не си спомням с първата бременност да са били така подути и болезнени...

# 357
  • Мнения: 213
Лидия, значи не съм единствената чиито деца ще са с такава голяма разлика живот и здраве. И при нас каката е на 8 г (юни ще стане на 9 г.) Имам позната, която изкара цялата си бременност със серклаж и се чувстваше отлично. Казваше, че най-неприятното е била упойката, но сега като се замисля не знам с пълна упойка ли се прави? Извинявай за въпроса и ако искаш не му отговаряй, но на колко години си?  Питам, тъй като имаш дъщеричка на възрастта на моята.

# 358
  • Мнения: 697
Лидия, Калиопас, и аз, и аз съм с вас! Simple Smile Дъщеря ми е на 7 Simple Smile Декември ще прави 8.
И съм на 33г

# 359
  • Мнения: 40
Лидия, значи не съм единствената чиито деца ще са с такава голяма разлика живот и здраве. И при нас каката е на 8 г (юни ще стане на 9 г.) Имам позната, която изкара цялата си бременност със серклаж и се чувстваше отлично. Казваше, че най-неприятното е била упойката, но сега като се замисля не знам с пълна упойка ли се прави? Извинявай за въпроса и ако искаш не му отговаряй, но на колко години си?  Питам, тъй като имаш дъщеричка на възрастта на моята.
Май аз ще съм с най- голяма разлика. Голямата ми щерка е на 16 малката на 10, а аз съм на 36

Общи условия

Активация на акаунт