АПРИЛки в девети месец влизат, бебчетата почват да излизат. – ТЕМА 6

  • 38 107
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 18 955
Ами ако забременяването е средата на юли ?

Аз забременях някъде края на юли/началото на август (не съм засичала и следила овулации) и терминът ми беше на 23 април. Ако забременееш средата на юли, би трябвало да е някъде около 8 април терминът.

# 736
  • Мнения: 104
Христос Воскресе!
Честито на всички мамчета и техните бебици😘🍀🍼💋Да са здрави и засмени.
Ние сме си вкъщи вече 4 ти ден. С таткото сме супер напрегнати и притеснени, леко изнервени и като цяло високоволтово е вкъщи... Калоян вече е на 10 дни и се чудя дали е възможно да има колики, защито вечер от 8 до 12 е леле мале, няма угодия рев, та рев.
Имам питанка, тъй като го кърмя със силиконови зърна иначе, мисията невъзможна, но се цедя от време на време.,тя... колко време след цеденето може да съхранявам кърмата и как?
Благидаря!

# 737
  • Мнения: 18 955
Воистина воскресе!

"Съхранявайте кърмата си на отделни порции от 60-120 мл, за да намалите похабяването й.
Изцедената кърма, съхранена в затворен контейнер на стайна температура, е безопасна в рамките на 8 часа след изцеждането.
Изцедената кърма може да бъде съхранявана в хладилник за пероид от 3-5 дни.
Кърмата може да бъде съхранявана във фризер за период от 3 месеца, а във фризер тип ракла - 6 месеца (проверете упътванията на вашия фризер).
Поставете етикети на изцедената кърма, като отбележите датата и часа и използвайте най-напред порциите, които сте изцедили най-отдавна.
След размразяване вътре в хладилник, срокът за използване на размразената кърма е 24 часа.
След размразяване кърмата трябва да се използва или в противен случай се налага да я изхвърлите. Не се допуска повторно замразяване и/или съхранение  в хладилник, с оглед на това е важно да я замразявате на отделни порции в малки количества."

Това е от линка, който пуснах по-напред.

От болницата ми бяха подарили мостри - 2 броя еднократни торбички за съхраняване на кърма на Лансинох, също така в ДМ продават такива и оттам си взех. Разните му на Авент и пр. са по-скъпи. Друг вариант за съхранение е стерилни контейнерчета от аптеката или специални контейнерчета за кърма.

# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Infinity, кукумицинка, аз използвах този линк да си определя термина и съвпада ултразвука - http://mamaznae.com/kalkulator-bremennost/
Предполагам ще даде насока за датата на зачеване по термин.

# 739
  • Мнения: 275
Мечтая си да имаме 5 часова пауза през нощта 🤭 от педиатърката знам, че това е идеалния вариант, но при нас не става. Спи повече през деня, когато прави по-дълга пауза от 4 часа, 4 и нещо, иначе си ставаме по часовник през 3 часа, както си беше и в родилното. Не знам дали е ОК през деня да го будя по-често и да го занимавам нещо да го изморя, но четох, че това може да го изнерви много и вечерта да стане кошмарна. Надявам се с времето да спи повечко през нощта, че с таткото се побъркваме. Мислехме, че двамата като сме ще ни е по ОК, защото иначе много акъли ще се дават от бабите, но понякога ми се иска някой да го гледа за няколко часа, за да поспим, но ще свикнем Simple Smile
И моята се буди на 3 часа...но от последната седмица дойдоха и коликите , поради които НЕ спим през деня. Общо от 8 сутринта до 20 часа вечерга я и се съберат 2 часа , я не... някакъв ад е. Сменихме млякото с Новалак антиколик , някъкви капки уж са обрекчат , гимнастика правим за газовете, пръцка яко 😂, ама не спи милата...само през нощта на 3 часа се буди което е голям плюс.
За 2 седм. Е порастнала 3 см и е наддала 600гр 🤪😲😯😝

# 740
  • Г. О.
  • Мнения: 1 719
Момичета, правите ли масаж на бебето с масажно олио след къпане?

# 741
  • Мнения: 18 955
Момичета, правите ли масаж на бебето с масажно олио след къпане?

При нас има център за майчино и детско здраве и оттам сестрата, която дойде да види бебето и да покаже как се къпе, кърми и т.н., каза, че масаж не се правел на толкова малки бебета. Моята тогава беше на около 2 седмици, но свекърва ми направи първия път, когато я къпа - ръчичките, краченцата се масажират в посока към сърцето, вратленцето, гръбчето от двете страни, но не и по самия гръбначен стълб - нещо такова беше. И сега го правя горе-долу в тази посока, но просто намазвам, без да трия много, и използвам преварен зехтин. Гледам да намажа добре гънките по тялото, малко и на лицето мажа.

# 742
  • Мнения: 123
Момичета, правите ли масаж на бебето с масажно олио след къпане?

Аз още не. Доколкото си спомням с баткото, педиатърката ни каза на прегледа на 1 месец да започваме с масаж и гимнастика. Тогава и показа как да ги правим... сега нямам много спомени какво точно правехме но се надявам да ми припомни Simple Smile
Ние не я и къпеме всеки ден. Сами сме с мъжа ми и все още не можеме да смогнеме и с бебето, и с баткото.

# 743
  • София, България
  • Мнения: 3 585
И ние не правим още. Мисля, че след първия месец започват... Simple Smile А и като ViliTod не къпем всеки ден. Той още няма точен режим на хранене и понякога проспива вечерта...

# 744
  • Г. О.
  • Мнения: 1 719
  Момичета, блазе ви за спящите бебоци. Моят син яде на час и половина, мааксимум два. Това 5 часа сън през нощта е само мираж за нас. Как да го приуча, идея си нямам..какво ли не пробвах. Това е положението явно.
За масаж също знам, че е след втория месец, но исках да си сверя информацията с вас. Ние къпем тялото всеки ден, а главата само два пъти в седмицата.
  Купили ли сте слънцезащитен продукт и мислите ли да ползвате такъв? Пак чета много разнородни мнения по въпроса. Аз поръчах на Мустела и се надявам да е добър избор. Няма да излагам бебето директно на слънце, естествено, но е много бял и със сигурност ще хване от слънч.лъчи.
  Вие почнахте ли с разходките навън?

# 745
  • Мнения: 1 091
  Момичета, блазе ви за спящите бебоци. Моят син яде на час и половина, мааксимум два. Това 5 часа сън през нощта е само мираж за нас. Как да го приуча, идея си нямам..какво ли не пробвах. Това е положението явно.
За масаж също знам, че е след втория месец, но исках да си сверя информацията с вас. Ние къпем тялото всеки ден, а главата само два пъти в седмицата.
  Купили ли сте слънцезащитен продукт и мислите ли да ползвате такъв? Пак чета много разнородни мнения по въпроса. Аз поръчах на Мустела и се надявам да е добър избор. Няма да излагам бебето директно на слънце, естествено, но е много бял и със сигурност ще хване от слънч.лъчи.
  Вие почнахте ли с разходките навън?
Аз позлвам с баткото Мустела, той е с много чувствителна кожа и не съм имала проблеми. Ползвам и за след слънце крема също.
Ние мислим днес да излезнем за малко ако времето е хубаво, роден е на 14.04, така че му е 16ти ден. ☺

# 746
  • Мнения: 18 955
Аз я изкарвам с количката на двора да дремва, като е облечена и завита, а главата е на сянка. Първите няколко дни на ръце за десетина минути я изкарвахме. В книгата "Какво те чака през първата година на детето", на стр. 65 пише:
"Крем или лосион за защита от слънчевите лъчи: Ползва се едва след шестия месец, освен ако лекарят не ви даде други наставления".
Аз не слагам засега, мисля да питам на следващия контролен преглед педиатърката и за нейното мнение. Дъщеря ми се роди с недостиг на калций и много отворени фонтанели, затова и е предписан и вит. Д, и я изкарваме на слънце, откакто се прибрахме от неонатологията.

# 747
  • София, България
  • Мнения: 3 585
Момичета, заповядайте вече в Родени 2019 - Априлски бебета 2019 - Тема 1

Общи условия

Активация на акаунт