Синът ми май иска да се отбива... Какво да правя?

  • 1 305
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 243
В края на краищата, няма да се свърши света ако мъникът се отбие... Просто ми се искаше да не е през лятото Praynig
Няма да се свърши светът, разбира се, ама засега не се настройвай на тази вълна. С настВяване ще го пребориш - я виж колко си по-голяма от него!!!

Ако не намериш темата, драсни на Кейси едно ЛС, тя не е забравила случая, сигурна съм!

# 16
  • Мнения: 3 591
А пък на практика все гледам да дам нещо да хапне детето - и покрай големия, та и на малкия Embarassed

Я ми кажи ти сега, ако аз ходя след тебе постоянно и ти тикам по нещо в устата откакто си се събудила сутринта дали ще ядеш като стане обяд?  Mr. Green

Май си намерила отговора Simple Smile Спри твърдата храна само за 2 дни и водата и ще забравиш какво е било стачкуващо бебе. Не си удължавай агонията. Утре сутринта му предложи да суче - ако не иска излезте на разходка и като се приберете уморени на обяд му предложи пак преди да заспи. Ако не иска предложи веднага като почне да се разбужда. До следобеда ще е проял Simple Smile

Ама не го натискай и мъчи - ти предлагаш - ако за 2-3 минутки не засуче просто изчакваш още. И не давай нищо друго Simple Smile

А за злоядия батко при нас много добре работи цветно хранене:
Жълта закуска: жълтък от яйце, парченце портокал, парченца банан, жълт сок,  жълто препечена филийка с жълт маргарин
Зелен Обяд грахчета /насипни, не на манджа, нека играе с храната/, краставички на колела, зелена ябълка, зелен сок, зелена салата, спанак....
червена вечеря червен сок, червено цвекло, червено зеле, ягоди, червени ябълки, червена филийка /с лютеница примерно/, домати, варен морков....

и после го накарай да измисля меню за следващия ден по цветове, по форми/примерно всичката храна да е на кубчета или на кръгла/...

# 17
Май съм оставила впечатлението, че постоянно тъпча децата Blush Не е така - предлагам ядене на 3-4 часа Wink На малкия - съответното бебешко меню, на баткото - нормална храна, разни плодове, закуски... Малкият си изяжда всичко, баткото обикновено или отказва, или хапва съвсем малко... Но аз да предложа, пък каквото стане...
Деси, страхотна е идеята за цветно хранене! Много ми хареса Peace Копнах си я на компа, да не я забравя, ако ми се наложи да я използвам за малкия Grinning За големия вече не става - той е на 9 години и такива неща не минават...
Сладка хапка, май ще пиша на Кейси - нещо не мога да открия темата й...

# 18
  • Мнения: 171
Ето една тема от Кейси, може би това търсите Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=39663.0

Но аз много не разбрах как точно и е помогнал педито  Embarassed

# 19
  • Мнения: 6 243
Да, това е темата. Действително в нея Кейси не пише много-много, но понеже тогава я бях питала на ЛС, затова съм запомнила, че имаше такова нещо. Освен наистина да й пишеш, може да излезе нещо полезно.

# 20
Мишок, благодаря, че намери темата  bouquet Май все пак ще се наложи да питам Кейси на лични...

# 21
  • Мнения: 171
Ако може пусни после историята и тук, че мен също ме вълнува този проблем с отказването от гърдата. Откакто сме се захранили малкия е едно голямо чудо. А аз не съм заместила кърмене, давам съвсем малко твърда храна (или аз си мисля че е малко) - около 100 гр на обяд зеленчуци и вечер още толкова каша с плод и това е... обаче той обикновено през деня сукне колкото да потече кърмата и хоп се заоглежда да не изпусне нещо. Тук последните дни е направо ужас. Преди поне през нощта май сучеше повече, защото пампа доста тежеше,но последните дни е много лек  Sad

И да добавя, че последния месец е качил само 300 гр. Това как ви се струва?

Последна редакция: пт, 30 юни 2006, 23:25 от Mishok

# 22
  • Мнения: 7 837
Уф, писах на Lss, ама не го копнах, а сега пак ме мързи  Blush Нека тя го приложи, ако реши.

Аз действах по метода на [desi] и имаше ефект, колкото и инквизиторски да изглежда.

Mishok, не трябва да те притеснява качването. Нямам спомен Самуил да е качвал пове от 200-300 г месечно след 6 мес., а и на тази възраст консултациите ни бяха през 3 мес. и така мерките изобщо не ме притесняваха.

# 23
Копвам ЛС от Кейси  bouquet  bouquet  bouquet

................................
Здравей    Simple Smile
Не знам, дали това дърпане не е пак кърма4еска стачка  newsm78
При нас беше малко по-различно.
Сега като чета, направих това, което те е посъветвала и Деси. Два дни буквално не хапна почти нищо. По това време той все още не пиеше вода и бях заместила само обедното хранене. Отделно имахме поне 4 кърмения дневно и едно нощно. За няколко дни просто започна да се променя и да не иска, но пък си стоеше захапал зърното, не се дърпаше. Тогава започна да ме гложди, защото наистина не приличаше на стачка.
Водих го на преглед. Педито каза, няма да умре от глад, стига аз да издържа 2-3 дни. Тъй като не ми даваше сърце да го оставям съвсем гладен, сутрин му давах малко каша, на обяд малко пюре, не цялото коли4ество, следобед - малко пюре. Малки порции храна, никакви течности (той и без това не искаше) и 4есто предлагане на гърдата. Пътвият ден нямаше реакция, беше пове4ко изнервен, но нищо пове4е. Моткахме се навън, забавлявах го, наду ми се главата от мрънкане, но реших да чакам и още един ден.
Следващият ден - пак същото  Tired  Даже си купих формула от магазина, защото ми писна. Спрях да му давам твърда храна. Изкара така и втория ден (тотален глад около 17 часа   ooooh! ) и чак след следобедния сън засука. Събуди се и се залепи за мен, директно си знаеше какво търси  Laughing
Това е в общи линии, което се сещам в момента. След този момент не съм имала повече проблеми и се кърмихме, докато навърши 11 мес. Тогава вече си се отби сам и не съм го пресирала да продължаваме, защото вече ми се пушеше ужасно   Blush

Дано издържите и по-скоро ти   Grinning
Здрави нерви ти трябват.
Успех   Grinning
................................

Мишок, важното е, че качва Peace Емо качи 750 гр. този месец (отдавна не беше качвал толкова - много ме изненада, тъй като не яде кремчета или каши), но пък ме притесни с този отказ от сукане... всяко дете си е индивидуално Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 4 966
Здравей;)
Аз преди месец пусках такава тема,ако не и повече.При нас положението е същото.От месец и половина малкия просто отказа да суче.Казваха ми като евентуални причини какво ли не,но най честото беше-стачка.Стачка,стачка,ама каква е тази стачка почти 2 месеца.
Аз не го отбих/независимо че той това искаше/От тогава го кърмя заспал.Веднага като заспи-бутам цицата и така се нацоква.Просто това беше единствения начин.Оставях го няколко пъти гладен за по 8 часа,но резултат нямаше.
Та мисълта ми е явно има и такива бебета,не сте единствени.
Незнам какво да те посъветвам.Това което правим е наистина много изтощително,страшно много нерви хабя постоянно-я да го приспивам,защото е минало еди колко си време и не е ял,я за нещо друго свързано с кърменето.
Ако искаш пробвай този вариант,в случай че наистина много държиш да не отбиваш.Поне до септември да изкарате.
Незнам какво друго да те посъветвам...Sad

# 25
  • Мнения: 171
Lss - много благодаря, че постна на Кейси отговора   bouquet

Покъртителна история, аз не знам дали ще мога да издържа... още повече, че 2 баби ми пилят на главата как уморявам бебо с това цокане и не му давам повече твърда храна (добре че и той много не иска) А ако го оставя гладен сигурно ще ме вкарат в изправителното   Joy

При нас историята не е чак толкова трагична все още, пък и успявам чат пат да го приспя на цица. При нас в началото на захранването беше трагедия и аз наистина го оставих само на кърма 2,3 дена, но тогава бяхме сами с мъжо... и той се оправи. Явно тази схема действа.

Isaikova - супер идея, не съм се сетила   bouquet. Аз само като е сънен давам. Ще пробвам и този вариант.

 А иначе не знам до колко е правилно така да се тормозим с това кърмене. И аз много искам да кърмя още, но все си мисля, че кърменето трябва да е удоволствие и за двете страни....

# 26
  • Мнения: 3 591
За големия вече не става - той е на 9 години и такива неща не минават...

и моя големия е на 9 Simple Smile И минават Simple Smile Накарай го той да си напише менюто - хем упражнение прави

# 27
Емил ми е заспивал на гърда когато беше на 2-3 месеца, много отдавна не го прави... И никога не е сукал насън. Просто ако е заспал и му бутна гърдата, той се събужда, а не засуква Sad То затова ми е толкова трудно сега... Както и да е - ще го пробвам с малко глад Wink Обаче от другиден, защото утре сме на протеста, а не искам да има изпълнения от негова страна посред протестното шествие Mr. Green
Исайкова, наистина кърменето трябва да е удоволствие и за двете страни Peace Досега беше така при нас. Затова и когато той се противеше на някое кърмене, аз го оставях в крайна сметка да прави каквото иска... и го заменях с друга храна по негово желание. Обаче това е последното кърмене, а е средата на лятото  Nature Sunny Затова този път съм се заинатила и не следвам неговите желания Confused Ще опитам и последното средство преди да се предам Crossing Arms
Деси, завиждам ти за твоя батко Blush Моят доста ми къса нервите с това негово хранене... Ще се опитам да въведа великолепната ти идея за цветното хранене - поне през лятото е с мен по цял ден и мога да контролирам какво яде Wink Пък и е хубаво да попише малко - трябва да внесе малко разнообразие, не само да чете Grinning
Лека нощ, момичета, и благодаря за подкрепата  newsm51

# 28
  • София
  • Мнения: 4 966
Ами така е -трябва да е удоволствие и за двете страни.Но и аз поради тази причина искам да издържим до края на лятото.Дано имам сили до тогава.
Ебаси-исках да кърмя тооолкова дълго,ама на-не всичко е в хармония с желанията ни.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 966
И още нещо-ти си замествала с твърда храна,а моя като не искаше нищооо Sad.
От една седмица прояде плодовите пюрета и до там.Зеленчук не иска,а попара не бих дала.

Общи условия

Активация на акаунт