Живот на село

  • 7 487
  • 133
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 574
А той защо не иска да се мести?

# 16
  • Мнения: 1 004
Значи, пътуваш всеки ден. И в града можеш да намериш достатъчно развлечения. Може би проблемът със скуката не е точно в местожителството. Имаш ли приятели, компания?

# 17
  • Мнения: 17
Защото има къща тук, не иска в града и е свикнал тук.

# 18
  • Мнения: 1 004
Сигурно те уморява гоненето на автобус и точен час. С кола е много по-свободно и спокойно. Сама ще усетиш промяната.

# 19
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
А сами ли живеете или с родителите му? Аз цял живот живея на разстояние повече от 5км от училище, работа, социален живот и т.н. и никога не ми е пречило, а винаги съм била без кола и съм ползвала обществен транспорт. Не е най-приятното нещо на света, ама какво толкова.

# 20
  • София
  • Мнения: 819
Купи си колело. А кое е селото и града на 5 км?

# 21
  • Мнения: 17
А сами ли живеете или с родителите му? Аз цял живот живея на разстояние повече от 5км от училище, работа, социален живот и т.н. и никога не ми е пречило, а винаги съм била без кола и съм ползвала обществен транспорт. Не е най-приятното нещо на света, ама какво толкова.
С майка му, но тя не ми пречи, къщата е голяма. Да, позлвам автобус, но понякога няма такива, които да са ми удобни. Явно е до свикване, а и сериозно се замислям за книжка.

# 22
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Изкарай книжка и терзанията ти ще изчезнат ✌

# 23
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
С книжка и кола ще се преродиш. Иначе нормално да ти е трудно, щом не си свикнала така на този начин на живот, но повярвай ми, живота в къща съвсем близо до град си е страхотно и много хора мечтаят за това.

# 24
  • Мнения: 1 004
Хич не я мисли книжката, а действай. Ще усетиш разликата и свободата, която ти дава.

# 25
  • Мнения: 17
Благодаря ви, ще действам. Наистина в къщата си е друго.

# 26
  • Мнения: 18 564
Ние сме по същия начин. Жшвяим на село на 5 км от малък град. И дмамата работим с София по чос път до работа. Нямаш си среда там. Затова токо си чувстваш. Все ще има някой близо до твоя начин на мислене. 5 км са тш нищо. Кола и книжка и готово. Аз понеже ни карам-имаме коли на разположение,имам и книжка,но си ме е страх. Много е неприятно,като вързан си като не си мобилен.
Средата имаш ли я,намираш ли си хобита всичко ще е ок. Ако се чувстваш толкова зле и по-нататък ще го мислите . Ще свикнеш. Дай жанс на хората. За мен не е трудно защото аз съм отрасла тук къдито сме. Манталитета ми е ясен. Но го гридай от хубава страна. Търси положителното.Хората са топли,усложлшвш,всички се познават. Отношенията са по-топли,човечни. Чистиа въздух,спокойствието са прекрасни.  Има лошо и хубаво във всяка една ситуация. Ти трябва да прецениш с кое и колко можеш да направиш компромис. Мъж отраснал на такова масто много рядко излиза оттам-имай го придвид.

# 27
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Не съм съгласна с последното изречение никак не е трудно за мъжа да излезе от тази среда, всичко е въпрос на перспектива и рационализъм. 1000пъти по-добре е да се живее в собствено жилище на тихо и спокойно място само на 5км от града, отлколкото да се купува жилище в града с кредит, за който трябва да работиш и който трябва да изплащаш години наред заради единия каприз. 5км са нищо и освен ако не ака пари, едва ли има рационално мислещ мъж, който да се навие да харчи за апартамент в града. Още повече, че в къщата никой не пречи.

# 28
  • INFJ
  • Мнения: 9 432
Чудиш се какви проблеми да си създаваш, 5км са нищо, могат дори да се вървят, отнема около 30-40 минути с бърза крачка.

Една книжка ще ти реши проблема... ако изобщо това може да се нарече проблем. Подозирам, че други неща те притесняват.

# 29
  • Мнения: 2 694
5км минаваш за час пеша. Всеки ден ходя на работа и обратно с колата по 5км в посока, преди беше по над 10км. Нищо особено, а на село без трафик пък още по...
Мрън мрън, та дрън. Скучен ти е живота просто.

Общи условия

Активация на акаунт