Дяволското гърло Тема 4 "Тръгваш обратно за Смолян. Веднага!"

  • 40 652
  • 734
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 27 419
Отличен епизод, може би най-добрия от началото на шоуто. Радващото е, че се продължава по възходяща, защото и предния епизод бе добър. Simple Smile

Асен все повече ми отпада от списъка със заподозрените. Вече на 95% мисля, че не е той. Силно се съмнявам и този клечо Лазар да е. Според мен е намерил тези вещи в Дяволското гърло. Не мисля, че убиецът действа в екип, той е сам и изключително умен. Изглежда си играе с тях... Някакъв зъл гений. Но още не сме открили истинската нишка и причината за всичко това. Установи се, че Асен е познавал Амена. Щом я е рисувал значи е бил и влюбен в нея. Но дали наистина той е бил човека който се е карал с Недко или хипито, защото и той гледа коне. А онзи продавача спомена, натърти, че било младо момче. Под младо може и Асен да значи, но Лазар е по-млад. Може би двамата се познават? Ще разберем скоро. Надявам се в следващия епизод Асен да се разприказва пред Мия и да се разбули малко от историята. Прокурор Чанов слушаше касета от разпит на Мия, явно ще вади компромат срещу нея или нещо подобно. Нищо чудо да разбере, а и ние с него, че Мия носи вина за смъртта на мъжа си и евентуално да я шантажира, че ще каже на дъщеря и ако не се разкара от града.  Peace Иначе Лазар правилно го нарекохме 'хипи' съдейки по външния вид и държане, но ето, че и много подходящи и интересни книжки чете... Спасителят в ръжта, По пътя. Хех. Буквално ни го поднасят на тепсия като убиеца, т.е. няма как да е той, хаха Wink Но нищо не можем да изключим на този етап. Не знаем какви процеси са се зародили в главата на Милошев, а и нямаме база за сравнение, защото такъв жанр у нас не е правен досега и не може да се хванем с похват, стил, начин на мислене и пр. Това че Асен е познавал Амена не го прави убиец. Заподозрян да (той и преди си беше за повечето от нас), но прекалено ни го набиват и то рано, рано. А и не се държи като сериен убиец. Изпуска си нервите, отговорите му на разпита от Мия са хаотични, неподредени, като излайване. Не виждам хладнокръвие и зъл, гениален ум тук. Убиецът или има раздвоение на личността или е изключително болен мозък (например Филип, който апропо може да е разбрал за мъката на брат си по тази сирийка и да тръгне да мъсти и от там да е тръгнало всичко) или е хладнокръвен убиец от ''семейството'' събирал много материал през годините (полицай Каров). То няма други герои просто. Не че няма, но са несериозни като заподозрени.

Асен и Лазар - тиканите за основни заподозрени пред зрителите и с не малко доводи срещу тях
Филип и Краси Каров - уж никой не ги подозира или поне 90% от зрителите в България ще бъдат изненадани. Аз понеже съм фен на Владо, а и не ми се иска главния герой да е убиеца продължавам да клоня повече към Краси. Той ми беше и първия заподозрян заедно с Асен още в епизоди 1 и 2.

Добре, кой друг? Нека свали картите на масата.
Ако не е някой от тези четиримата, значи ще ни го сервират в последните епизоди и ще е някой непознат. Изобщо не го изключвам и това като вариант. Но ние това няма как да го знаем и си вадим изводи само от видяното до тук.

 bowuu

# 676
  • Мнения: X
На мен пък вече ми върви мудно. Ще си ги догледам и другите епизоди, дано в следващия епизод да има нещо интересно. Определено началото на сериала беше силно, но после забуксува за мен.

# 677
  • Мнения: 31 425
Как вървят нещата, ако не е непознат в последен епизод, Краси ще е.
Асен и Лазар не са.

# 678
  • Мнения: 561
Аз пък не мисля, че ще е Филип. Най- малкото като говориха пред хората, той не искаше да казва, че са намерили “убиеца”- тогава бежанеца, за да залъжат хората, че всичко е наред и са си свършили работата. Но стария Чанов го накара, затова си мисля че той и Асен имат нещо общо. Още повече стария Чанов иска да махне Миа от случая още от началото, защото знае, че е добра и ще разкрие какво се случва. Иначе защо му е да дълбае в нейните истории, че даже да звъни да я махат.

# 679
  • София
  • Мнения: 12 588
Епизодът беше много динамичен и интересен за мен. Диана в хижата на хипарчето ме постави на тръни, притесних се чак за нея. А тя как си се разхожда сама в непознатата гора, малко нереалистично ми идва. Асен няма как да е убиеца. Такъв ми е сладур, изключвам го веднага. Grinning Най-подозрителен ми е стария Чанов. Беше ми интересно да чуя записа с Мия. Аз също смятам, че тя по някакъв начин е допринесла за смъртта на мъжа ѝ. Може би заради някакво нейно разследване свързано с бежанци. newsm78

# 680
  • Пловдив
  • Мнения: 41 058
А момчето от пещерата...? Нали и той с коне се занимавал.

# 681
  • Мнения: 31 425
Не е той. Лазар се казва.

# 682
  • Мнения: 2 123
Страхотна серия. Най-интересната до сега.  През цялото време бях в напрежение. Почти всички сцени бяха отлични.
Духовникова е прекрасна. Много добре и убедително играе. Карамазов е доста вял и героят му се губи даже пред второстепенните персонажи. Актьорите, като цяло са великолепни. Всеки е на мястото си.

Жената на снимката, която намери Теодора във вещите на Асен много ми прилича на майката на двамата братя. Не си спомням имената на тези две жени.

Убедена съм, че Асен не е убиецът. Друга е неговата драма.

# 683
  • Мнения: 9 475
Четох едно интервю с Евтим Милошев, в което казва,  че зрителя ще бъде много изненадан, като разбере кой е убиеца.

# 684
  • Пловдив
  • Мнения: 41 058
Аз пък не харесвам дишането като говори Духовникова...също и това, че се мъчи да говори "разговорно" и "меко"...или как да го опиша...

# 685
  • Мнения: 2 123
Духовникова така си говори.

# 686
  • Пловдив
  • Мнения: 41 058
Духовникова така си говори.
Е...за филм може и да се постарае. В ОЖ не говори така.

# 687
  • Мнения: 2 123
Напротив. Това й е запазена марка.Simple SmileSimple Smile

# 688
  • Мнения: 561
Мен ме дразнят реплики на Духовникова от сорта на: “ Ше’ те смажа” или “Ше’ те разкатая”. Прекалено изкуствено ми идва..и като чуя как се старае да го каже сериозно и никак не й се получава ми става смешно 😀

# 689
  • Пловдив
  • Мнения: 41 058
Напротив. Това й е запазена марка.Simple SmileSimple Smile
хм...сефте го забелязвам.

Общи условия

Активация на акаунт