Разговори по служебния телефон?

  • 6 520
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 520
Нямам категорично мнение.
Когато звънят на стационарен, повечето хора не искат да се набутват от мобилен, а все пак е по-добре да направи 1 импулс, без да напуска работното място, отколкото да се мота половин час навън, търсейки уличен телефон.
На нашите служители сме разрешили да звънят лични градски разговори, свестни са, обаждат се, когато наистина се налага, а не просто да се намират на приказка и до сега не е имало сериозно отражение в/у сметката.

# 16
  • Мнения: 7 914
Ама сега се замислих... newsm12 ..какво му е грозното да се обаждаш от служебния телефон?

Ами не случайно се казва служебен ! Т.е. за служебни разговори ...

Е да ама като влизаш във форума от работа , какво е ? Thinking

Разликата е огромна, сметките за интернет са едни и същи всеки месец независимо дали влизам у форума или не ! Освен това не ми е забранено ! За разлика от телефонните сметки, които са пряко зависими от броя на разговорите !  Naughty

Вярно е но се краде от служебното време, за което ти се плаща.... Peace

И не ми е забранено да си говоря по телефона! Crazy
Просто ми беше интерсно, защо да е грозно  Rolling Eyes

# 17
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Звъня - освен че ми е разрешено, в повечето случаи е и по работа Laughing. Фирмата си има договори с операторите, с Gateway сме, предвидени са тези неща. С няколкото лични разговора на ден не смятам, че съм ощетила работодателя си, едва ли са на стойност, по-голяма от осигуровките, които НЕ ми плаща.
А доста често се случва и от личния си телефон да говоря по служебни въпроси, та че балансът е налице, гледам да не прекалявам - въпреки, че нямам ограничения.

С интернета положението е същото - изгодни договори и неограничен трафик, и да влизаш, и да не влизаш е все едно; няма рестрикции и слава богу. Всичко е въпрос на добра организация.

Друг е въпросът, че си сложих код на телефона, за да мога да го ползвам само аз, защото работната ми площадка е малко ничия земя - зала, в която се правят и телефонни интервюта и имаше всякакви изненади преди време. Сега няма Mr. Green.

# 18
  • София
  • Мнения: 11 116
Ама сега се замислих... newsm12 ..какво му е грозното да се обаждаш от служебния телефон?

Ами не случайно се казва служебен ! Т.е. за служебни разговори ...

Е да ама като влизаш във форума от работа , какво е ? Thinking

Разликата е огромна, сметките за интернет са едни и същи всеки месец независимо дали влизам у форума или не ! Освен това не ми е забранено ! За разлика от телефонните сметки, които са пряко зависими от броя на разговорите !  Naughty

Вярно е но се краде от служебното време, за което ти се плаща.... Peace

И не ми е забранено да си говоря по телефона! Crazy
Просто ми беше интерсно, защо да е грозно  Rolling Eyes

Както и да е, спора е безсмислен ! За мен е грозно, да спестиш 10ст. Никой не е длъжен да плаща за личните разговори на който и да е ! На мен също не ми е забранено, но предпочитам да говоря от личния си телефон ! А работата ми е свързана с интернет, така че не губя много време докато кликна в другия прозорец !  Wink
Хайде мир !  Peace

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Нямам ограничение на телефона - ни на мобилен, ни на стационарен, но и не съм злоупотребявала.
От друга страна, може ли някой да измери труда си и времето отделено за доброто на работодателя /ако си съвестен служител/ и това което той си спестява като данъци от теб. И все пак има и служби, и служби.
Не се втелявам.

# 20
  • София
  • Мнения: 10 825
Тъй като има хора всякакви, мъжа ми е решил проблема по следния начин : тези които не се ползват с доверието му или пък системно правят сметки за мобилен телефон по-големи от неговите (а той не слиза от телефона, работата му го налга) ги ограничава да могат да говорят само в групата

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Май трябва да правим разлика между държавни и частни фирми. При частника, ако те е ощетил с осигуровки или нещо подобно, тогава с кеф ще го набутам по телефона. В държавната, ами отпуснати са някакви пари и дай да ги изхарчим за телефон. Не е честно просто.

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
не е ли малко грозно според вас?

много даже.  Close
Решили сме проблема веднъж завинаги и то качествено. Забрана на "0"-лата Wink

# 23
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Нашата фирма е в група. Таксите и разговорите в групата се поемат от шефовете. Всичко останало си е за наша сметка. Аз имам и личен. Ако са ми останали безплатни минути - с кеф ги ползвам за служебни разговори. Ми такава съм, смотана. Mr. Green

# 24
  • Мнения: 7 914
Ама сега се замислих... newsm12 ..какво му е грозното да се обаждаш от служебния телефон?

Ами не случайно се казва служебен ! Т.е. за служебни разговори ...

Е да ама като влизаш във форума от работа , какво е ? Thinking

Разликата е огромна, сметките за интернет са едни и същи всеки месец независимо дали влизам у форума или не ! Освен това не ми е забранено ! За разлика от телефонните сметки, които са пряко зависими от броя на разговорите !  Naughty

Вярно е но се краде от служебното време, за което ти се плаща.... Peace

И не ми е забранено да си говоря по телефона! Crazy
Просто ми беше интерсно, защо да е грозно  Rolling Eyes

Както и да е, спора е безсмислен ! За мен е грозно, да спестиш 10ст. Никой не е длъжен да плаща за личните разговори на който и да е ! На мен също не ми е забранено, но предпочитам да говоря от личния си телефон ! А работата ми е свързана с интернет, така че не губя много време докато кликна в другия прозорец !  Wink
Хайде мир !  Peace
Мир да е!
 Peace
различни хора, различни идеали!

# 25
  • Мнения: 215
Нямаме ограничение на телефоните, но това, което ме възмущава е воденето на дълги, безмислени разговори от сорта:
- папкахте ли, а сега какво прави, а ака ли, а навънка ходихте ли; с коя шапка..... всички имаме деца, но като си се доверил на някой да ти гледаде детето, не е нормално да го проверяваш ежечасно. Sick

другият тип "любими" разговор са относно любовния живот на някой външен за разговора.

Дразни ме фактът, че ставам свидетел на подобни разговори в работно време.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 259
Зависи изцяло от политиката на фирмата. На предишната ми работа дори са ми предлагали да звъня до чужбина от служебния (за лични разговори и не нещо супер спешно), но шефовете ми са близки. В една фирма пък дори не ми даваха да говоря в работно време по мобилния си (личния) #Crazy Във фирмата, в която съм сега шефката за някои неща не винаги гледа по-изгодното, особено когато е в разрез с принципите й.
Конкретно на зададения въпрос - звъня и то по няколко пъти на ден, но на стационарен тел., на мобилен - от моя, в краен случай от служебния (единични случаи) и от набързо за минутка.

# 27
  • Мнения: 1 001
Този който плаща разговорите, той преценява какви рестрикции да въведе. И на мен не ми харесва примерно депутатите да говорят за моя сметка (моите данъци), но там системата е грешна.
А за лични разговори от служебния - а ако са своево рода "бонус". При положение, че днес съм говорил 75 мин. с мобилни служебно, от значение ли са 2 мин лични.

# 28
  • Мнения: 9 990
Ама сега се замислих... newsm12 ..какво му е грозното да се обаждаш от служебния телефон?

Ами не случайно се казва служебен ! Т.е. за служебни разговори ...

И таксата за откриване е по-различна, както и самата сметка.И се ползва, не за да се обясняваш каква блузка си си купила, а да докараш пари във фирмата, в която работиш.
Едно е да завъртиш спешно или рядко-друго е системно....

# 29
  • Мнения: 2 491
зависи от политиката на фирмата - някои позволяват неограничено ползване на служебни телефони, коли и др. придобивки.

Нашата фирма има такава политика и всичко се ползва неограничено: телефони, коли и всички екстри, може да се каже, че в тоя живот съм случила на работа и на фирма Grinning

Общи условия

Активация на акаунт