Спестяване на пари

  • 127 932
  • 2 245
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 513
Разбирам те, Лейди, в подобна ситуация сме. 😞 Желая ти здраве!
Според мен, като изключим такива екстремни разходи като скъпо лечение, загуба на имот поради бедствие и т.н., всичко е въпрос на дисциплина.

# 76
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Пожелавам здраве и на вас!
Ох... дисциплината е трудно нещо, но напълно възможно, само желание да има.

# 77
  • Мнения: 98
А ако заплатата ви е 800 лева, плащате сметки, храна и т.н как ще спестите нещо? Simple Smile

# 78
  • Мнения: 2 170
А ако заплатата ви е 800 лева, плащате сметки, храна и т.н как ще спестите нещо? Simple Smile
Заделям примерно 150 лв. още като получа заплатата. При такива доходи вероятно се издържа само един човек с тях.
Ток-100
Храна-250(при добро планиране на менюто и разумно пазаруване е много лесно постижимо)
Други разходи (вода,телефони и тн)- 150лв
С останалите пари се покриват непредвидени разходи, джобни и други.

# 79
  • Мнения: 54 389
А ако заплатата ви е 800 лева, плащате сметки, храна и т.н как ще спестите нещо? Simple Smile

Зависи къде живееш, какъв начин на живот имаш. Пушиш ли, пиеш ли, всеки ден ли се храниш навън.
Аз съм спестявала точно със 800 лв. и с дете. В собствено жилище, без кредити.

# 80
  • Мнения: 98
А ако заплатата ви е 800 лева, плащате сметки, храна и т.н как ще спестите нещо? Simple Smile
Заделям примерно 150 лв. още като получа заплатата. При такива доходи вероятно се издържа само един човек с тях.
Ток-100
Храна-250(при добро планиране на менюто и разумно пазаруване е много лесно постижимо)
Други разходи (вода,телефони и тн)- 150лв
С останалите пари се покриват непредвидени разходи, джобни и други.
Забравяте транспортните разходи. Само горивото ми е 150 на месец.

# 81
  • Мнения: 54 389
Аз нямам транспортни разходи. Ползвам служебен транспорт, кола нямам.

# 82
  • Мнения: 98
Аз нямам транспортни разходи. Ползвам служебен транспорт, кола нямам.
Ние нямаме транспорт от работа, а автобус не отива до мястото където работя...

# 83
  • Мнения: 2 050
Много зависи. Различно е. Ако си в голям град  и на квартира още по-зле.

# 84
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Аз не пуша и не пия, но от 800лв заплата не виждам  от какво и как и ще се спести.
Давам за лекарства 200+лв месечно, понякога повече, ама хайде, някои тези разходи ги нямат. Отделно транспорт, телефон, ток, парно, вода, и-нет и кабелна, такса вход и ремонти /2в1/. Дори да се носи храна за работа и кафе в термос, като се платят сметките и някакво съвсем ограничено пазаруване на храна и парите са изчезнали. Не стигат до никъде. А пък и за дете ако има, там са си сериозни разходи, освен ако не се кара хептен на мизерия и за детето.

# 85
  • Мнения: 54 389
Не всички даваме пари за лекарства, камо ли пък толкова много.
Пожелавам ти да оздравееш скоро! Peace

# 86
  • Мнения: 2 170
Остават достатъчно пари след това(150) , на които можеш да намериш приложение. Може и да не се спестяват по 150 , а по 100 или 50.

Не ми е работа да се меся , но защо не си потърсите друга работа, след като толкова голяма част от доходите ви отива само за да стигнете.

# 87
  • Мнения: 2 582
И аз се поучудих за транспортните, въпреки че моята кола гори доста повече от нормалните за модела, пак не ми идват 150лв на месец.
Но, все пак не към на ваше място.
Помислете  за оптимизиране тогава на разходите, за да можете да заделяте.
Например по-малка кола с по-малък разход, или комбиниране с колега ако имате наблизо с цел делене на разхода за транспорт, храна за работа от вкъщи и т.н.

# 88
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
На мен лично ми е малко цинично да пожелая на някого, който многократно е писал от какво е болен "да оздравее скоро", въпреки че от сърце й го пожелавам, наистина. Но подобно изказване излиза дори извън моите граници на приличие, съжалявам, Дева.

Иначе, аз давам 80 евро на месец за транспорт, карам голяма, мощна и пъргава кола и се придвижвам на 99% с нея. И на мен 150 лв ми се виждат много, освен ако колата не се ползва по работа - такси, дистрибуторски дейности, пици по домовете и подобни.

Иначе струва ли си да се живее чак толкова далече от работа??

# 89
  • Мнения: 54 389
Съжалявам, но не съм запозната с проблемите на Лейди.
Няма как да знам всеки от какво боледува.
Ако пък е лошо, че съм ѝ пожелала да оздравее скоро, тогава да ѝ пожелая да оздравее без срок. Така става ли?

Общи условия

Активация на акаунт