Мнения за Резиденшъл парк София - поддръжка

  • 758
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,

бих искала да помоля за съдействие всеки, който живее в Резиденшъл Парк София или има  някаква представа за него.
Предстои ни евентуална покупка на жилище там, съответно бихме искали добре да обмислим и преценим нещата преди да вземем това важно решение.

Не ми стана ясно как седят нещата точно с договора и таксата за поддръжка. Цената фиксирана ли е, или е на база квадратни метри на жилището. Ако може и някой да ме ориентира и горе долу колко заплаща на месец за поддръжка ще бъда благодарна.
Също така, закупувайки имот там, това значи ли, че закупувам и земята и общите части към нея? Питам, тъй като наскоро разбрах, че има случай на фирми инвеститори, които не продават общите части, а остават техни.
Отделно до колкото разбрах, за да има идентичност комплекса, нямаме право на промени по фасадата, било то и минимални, например климатик с мрежа, навес или нещо подобно. Има ли такова нещо!

Предварително благодаря на всеки отзовал се!

Успешен ден!

Последна редакция: вт, 22 окт 2019, 16:05 от Kristiy

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 080
Kristiy, имаме приятели, които живеят в Резиденшъл парк София от няколко години.
Мястото, за мен, няма аналог в България. Все едно живееш в Германия на Витоша.
Помислено е за абсолютно всичко и хората, които живеят там, все едно не са българи.
С мъжа ми обмисляме също да вземем жилище, с цел инвестиция там.

В момента започват да строят нов обект в Лозен, само с къщички и много се надявам да успеем да се включим там.

Накратко на въпросите ти: в Лозен таксата поддръжка е фиксирана на 2 лв с ДДС на кв.м. на месец.
В Резиденшъл Парк София в момента била малко по-малко.
Нямате право на абсолютно никакви промени по фасадата. За всяко нещо има одобрена фирма, която може да се ползва на територията на комплекса: примерно за дограма е една, за климатици: друга.
За Лозен казаха, че в цената влизат и общите части и земята.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 902
А в Лозен има ли свободни?

Общи условия

Активация на акаунт