Спестяване на пари

  • 128 328
  • 2 245
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 15 960
Малко лаишки въпрос, но наистина, каква е идеята да пестиш в евро, след като е вързано за лева? Ако пестиш в долари,  швейцарски франкове, паунди и др. - разбирам.

# 211
  • Мнения: 54 685
Идеята е, че уж скоро ще минем към Еврозоната, да сме подготвени. Simple Smile

# 212
  • Мнения: 18 657
Ако някой ден, далеч в бъдещето, приемем еврото, не се знае при какво съотношение лев-евро ще бъде, най-общо казано.
Не съм оптимист, че ще бъде близо до съотношението 2 към 1, както е сега.

# 213
  • София
  • Мнения: 6 022
И аз не съм оптимист
Даже съм си направо песимист Grinning
И даже независимо от курса е ясно ,че една сутрин ще осъмнем с цени , вчера хляба 1,2 лева , утре хляба 1,2 евро
Те в Германия го преживяха туй нещо при смяна от германските марки към еврото, та ние в България какво да очакваме?
Та курс такъв или друг, по - добре човек да има евро като ще трупа пари в сметка. Thinking

# 214
  • Мнения: 15 960
Е това да, ама преминаването към еврото няма да стане от днес за утре.

# 215
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И аз не съм оптимист
Даже съм си направо песимист Grinning
И даже независимо от курса е ясно ,че една сутрин ще осъмнем с цени , вчера хляба 1,2 лева , утре хляба 1,2 евро
Те в Германия го преживяха туй нещо при смяна от германските марки към еврото, та ние в България какво да очакваме?
Та курс такъв или друг, по - добре човек да има евро като ще трупа пари в сметка. Thinking

Е то хубу ама нали сега като се обърнат пак ще е 2лв. към 1 евро.
И на мен малко ми е студио хикс. Говорила съм в банкови служители, казват няма смисъл, само губите от таксите за конвентиране на валутата.

# 216
  • София
  • Мнения: 6 022
Това "от днес за утре" така е лафа... но и буквално също така е станало въпреки че са били предупредени,  тъй казваха в Германия хората след като минали от марки в евро
Всичко хубаво било, курс и всичко било точно... но осъмнали с двойни цени
Това от една страна
Но като добавим факта, че никой не знае и няма идея какъв курс ще се приеме за това превалутиране
И като цените ще са в евро ( буквално от днес за утре, то пак така )
И  защо да пестим в лева?

# 217
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Това "от днес за утре" така е лафа... но и буквално също така е станало въпреки че са били предупредени,  тъй казваха в Германия хората след като минали от марки в евро
Всичко хубаво било, курс и всичко било точно... но осъмнали с двойни цени
Това от една страна
Но като добавим факта, че никой не знае и няма идея какъв курс ще се приеме за това превалутиране
И като цените ще са в евро ( буквално от днес за утре, то пак така )
И  защо да пестим в лева?

Не то е ясно, че така ще стане, но дали сега ще ги обърна или тогава ще станат така цените, не виждам особено разлика, ако ще се запази това съотношение(което разбира се няма как да знаем как ще се случи)
А пестим в лева, защото все още ми дават заплатата в лева...

# 218
  • Мнения: 1 091
И аз не съм оптимист
Даже съм си направо песимист Grinning
И даже независимо от курса е ясно ,че една сутрин ще осъмнем с цени , вчера хляба 1,2 лева , утре хляба 1,2 евро
Те в Германия го преживяха туй нещо при смяна от германските марки към еврото, та ние в България какво да очакваме?
Та курс такъв или друг, по - добре човек да има евро като ще трупа пари в сметка. Thinking

Е то хубу ама нали сега като се обърнат пак ще е 2лв. към 1 евро.
И на мен малко ми е студио хикс. Говорила съм в банкови служители, казват няма смисъл, само губите от таксите за конвентиране на валутата.
Такса за конвентиране на валутата няма.
Внасям български левове ,банката ми ги обръща в евро.
Нямам такса внасяне на сума или такса теглене.
Мога да вкарам сумата и чрез онлайн банкирането ,пак такса няма.
Единствено таксуват хората ,вкарващи сумата ,които не са титуляр на сметката.
Аз също съм към определен спестовен план ,но парите са в евро или долари.
Ние си избрахме евро.

# 219
  • Варна
  • Мнения: 10 493
В ЦКБ има. Последно дори ми взеха 3лв. защото забележете ВНЕСОХ 5000лв. на веднъж, Ококорчих се, но много бързах, сега се присетих да прескоча и да питам как аджеба за внасяне ще ми взимат пари, не стига, че ми вартят парите ами и...
И за конвентиране също казаха, че има такса.

# 220
  • Мнения: 1 091
В ЦКБ има. Последно дори ми взеха 3лв. защото забележете ВНЕСОХ 5000лв. на веднъж, Ококорчих се, но много бързах, сега се присетих да прескоча и да питам как аджеба за внасяне ще ми взимат пари, не стига, че ми вартят парите ами и...
И за конвентиране също казаха, че има такса.
Явно зависи от самата банка.
Моята такси няма.
Еднократна такса при откриване на сметка ,но само това.
При теглене или внасяне и конвертиране такса няма.
Явно всяка банка си има своя политика.

# 221
  • Мнения: 54 685
И моята няма за конвертиране. Нито обслужване.

# 222
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Е ари бре, само аз ли съм се навряла в най-смотаната банка на света.

# 223
  • Мнения: 15 960
А с най-изгодния курс ли е за обмяна?

# 224
  • Мнения: 54 685
Моята е с 1,958.

Общи условия

Активация на акаунт