Какво ще кажете за името Пламеа/Пламея?

  • 5 370
  • 99
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 916
На мен ми хареса Пламея.

# 31
  • Мнения: 18 552
И на мен не ми харесва. Сменете буквата. Явно е,че не ви допадат пледложенията.П никак не е хубава буква, трудна е. Няма избор от много имена. Нямате ли си име фаворит, което да ви харесва?
Задължително ли е да е с П.?
Защо се затрудняваге така,да избирате имена сред които не харесвате.?Само и само да се угоди на някого. Не виждам смисъл просто. Има толкова много и хубави имена. След като Паола,Памела,Пресияна и подобни обичайните не ви допада и много други също,просто сменете буквата и ще видите как ще си решите проблема и ще имате огромен избор.

# 32
  • Мнения: 3 033
С "П" ми харесва само Паулина, Полина и Поля.

# 33
  • Мнения: 1 418
Е ако ви щукне да смените буквата бих ви предложила...Ана 😊Кратко, международно и позабравено сред бебенцата, не съм срещала нито едно момиченце Ана.И тук във Форума за имена отдавна май никоя мама не се е сещала за него.Иначе пак казвам Пламея на мен ми харесва, но с Я накрая , а не с А.

# 34
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Аз харесвам и двойни имена- Ана- Мария, Мария- Луиза

# 35
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Ужасно е.

# 36
  • Мнения: 410
Не ми харесва.

# 37
  • Мнения: 1 117
 Пламена звучи много по - добре. Тези имена, за които питаш ми звучат нарочно измислени, само и само да са по - оригинални, но не ми звучат добре.

# 38
  • Мнения: 8 578
При положение, че си съществува името Пламена, не виждам какъв е смисъла да се преиначава на Пламея.Според мен не звучи лошо, но оригинала Пламена ми харесва повече.По-рядко срещани са Петра,Персика,Паная.
Ако не можете нищо да си харесате с П, по-добре сменете буквата.

# 39
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Аз съм ЗА Пламея.

Голяма работа, че е измислено име. Реално погледнато...всяко име все някога е било измислено за първи път и му е трябвало време да бъде възприето и да се наложи.

# 40
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Ако ще е измислено-Палмея е по-благозвучно от Пламея.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Голяма работа, че е измислено име. Реално погледнато...всяко име все някога е било измислено за първи път и му е трябвало време да бъде възприето и да се наложи.
По принцип е така, и аз си помислих същото. Но в същото време ми се струва, че специално за човешко име е добре да е нещо общоприето, нещо, за което хората няма да те питат постоянно "как, как?"  и нещо, което няма да звучи като общоприето име с правописна грешка, както в случая. Това са си мои разсъждения, де.

# 42
  • Мнения: 9 484
Ако ще е измислено-Палмея е по-благозвучно от Пламея.

Звучи ми като марка палмово масло 😀

Наистина хубаво е да има интересни и оригинални имена, но в случая както пише Месечинка - това звучи като грешно изписано Пламена и постоянно ще бъде обърквано.

# 43
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Аз съм с различно име. Близко е по звучене до традиционно. Понякога ми се налага да го спелувам като го изговарям по телефона. ХИЧ НЕ Е болка за умиране Grinning Когато са ме кръщавали - единици са били жените с това име. Сега са повече, но пак не е често срещано име.

Плюсовете да си с различно име са много повече от минусите. Да е общоприето?! Данък обществено мнение ли трябва да се плаща по темата?! И зорлем да се напъваме да не сме различни, а да се впишем в общото, че да не ни отхвърли обществото заради едното име?! WTF? Crazy

Иначе съм съгласна, че ПламеА звучи като правописна грешка. Ще се наложи човек често да се обяснява, че е с "А", а не с "Я"...както при МариАна и МариЯна. Немуниуемо ще се налага да се поправят вече допуснати правописни грешки и т.н.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Плюсовете да си с различно име са много повече от минусите. Да е общоприето?! Данък обществено мнение ли трябва да се плаща по темата?! И зорлем да се напъваме да не сме различни, а да се впишем в общото, че да не ни отхвърли обществото заради едното име?! WTF? Crazy
Не съм казала и дума за данък обществено мнение или за отхвърляне. Казах какво име аз бих предпочела. Нали във форума изказваме собствените си мнения?

Общи условия

Активация на акаунт