СЕДМИ КЛАС. Какво ще се учи, детето не знае, обаче сърцето на мама не трае

  • 45 299
  • 767
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 166
До къде стигат с езиците  (липсват ми старите емотикони)
Миналата седмица пуснахме обява. Кандидати (мн. ч.) завършили ЕГ за ниво на владеене на език посочват: Четене - средно, Слушане - средно, Писане - Средно/Начално.
Объркали са се 🤣🤣🤣
От чисто любопитство-за какъв език става въпрос?🧐Ако е китайски и японски, някакси ми е по-приемливо...

За съжаление не става въпрос за екзотични езици, а за английски и немски.

# 31
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Днес се записа на още два пробни изпита в ОМГ Пловдив. За нашия град те са най-близки до реалните, по мое мнение.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 768
До къде стигат с езиците  (липсват ми старите емотикони)
Миналата седмица пуснахме обява. Кандидати (мн. ч.) завършили ЕГ за ниво на владеене на език посочват: Четене - средно, Слушане - средно, Писане - Средно/Начално.
Объркали са се 🤣🤣🤣
От чисто любопитство-за какъв език става въпрос?🧐Ако е китайски и японски, някакси ми е по-приемливо...

За съжаление не става въпрос за екзотични езици, а за английски и немски.
Е, в такъв случай ми идва на ум един цитат”мъка, мъкаааа..., колко мъка има на тоя свят Божее”...

# 33
  • Мнения: 817
По повод реденето на желания и кандидатстването в други области, ми хрумна един карамбол. Предполагам, че извън София се влиза по-лесно в ЕГ или МГ. Ако детето е прието в АЕГ Ловеч или Монтана, какъв е редът, и възможно ли е прехвърлянето му в софийско АЕГ. Аналогично за ПМГ.

# 34
  • Мнения: 21 455
По повод реденето на желания и кандидатстването в други области, ми хрумна един карамбол. Предполагам, че извън София се влиза по-лесно в ЕГ или МГ. Ако детето е прието в АЕГ Ловеч или Монтана, какъв е редът, и възможно ли е прехвърлянето му в софийско АЕГ. Аналогично за ПМГ.
Към момента теоритично е сравнително лесно, но ако предложените промени в Наредба 10 станат факт, а очаквам до дни те да бъдат публикувани, подобни игрички ще станат почти невъзможни. Говоря за надплановия прием с разрешение от началника на РУО при преместване по семейни причини. Иначе, ако има свободни места в съответната гимназия и се кандидатства по общия ред, няма проблем детето да се премести.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 768
По повод реденето на желания и кандидатстването в други области, ми хрумна един карамбол. Предполагам, че извън София се влиза по-лесно в ЕГ или МГ. Ако детето е прието в АЕГ Ловеч или Монтана, какъв е редът, и възможно ли е прехвърлянето му в софийско АЕГ. Аналогично за ПМГ.
Хахаа то тоя карамбол отдавна е измислен, дори (както писа Дидева) “връват кранчето”, сега нова схема трябва да се мисли 😂

# 36
  • Мнения: 817
Хаха, значи не откривам топлата вода. Хрумна ми мимоходом.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 094
Заглавието на темата ни е от поемата на Светкавица. Simple Smile

Тук е писано за промените в правилата за преместване, но по-добре е да се прочете в нардбата.

# 38
  • Мнения: 21 455
Към момента промяна няма. Някъде из темите съм дала линк към проекта. Времето за обществено обсъждане изтече май преди около две седмици. Значи се очаква обнародване всеки момент.

# 39
  • Мнения: 817
Всеки закон си има вратичка. Парашутизмът е добре развит спорт. Смятате ли, че наредбата ще сложи бариерата?

# 40
  • Мнения: 21 455
Скрит текст:
Започваш подозрително да ми напомняш един съфорумец, който се появи като ярка звезда на хоризонта, блесна ярко и после изчезна. И не само на мен.

# 41
  • Мнения: 817
Значи сме повече от един, мислещи по един начин.

Ще видим парашутистите тази година, дали ще ги има. Колко още мислят, като този съфорумец?

# 42
  • Мнения: 21 455
Нямах предвид само разсъжденията за надплановия прием. Simple Smile
Вратички и връзки винаги ще се намерят. Националната комисия и тя от хора се състои все пак.

# 43
  • Мнения: 5 160
Значи сме повече от един, мислещи по един начин.

Ще видим парашутистите тази година, дали ще ги има. Колко още мислят, като този съфорумец?
И става дума за едни пари и трева (подправка де, в мохитото) Joy

# 44
  • Мнения: 11 892
Спунк, благодаря за новата тема!
За реденето на желанията-засега никак не можем да измислим с младежа повече от три училища, от които общо4-5 паралелки, което е рисково и трябва да се мисли още нещо

Утешението е, че пъ рвите 3 топ училища в града ги подминаваме. Да видим!

Общи условия

Активация на акаунт