Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - тема 61

  • 67 153
  • 785
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 380
Спрях се на тази идея за масата.
Много ми допадна и даже вече знам от къде да се сдобия с елементите. Simple Smile
Само че, купата ще е сива и ще има различни плодове.

# 61
  • Мнения: 18 555
Привет!
Много отдавна не съм писала тук, но надниквам.
Искам нови пердета за хола. Трябва да са пердета, защото съм с малко дете и котка, а котката постоянно се завира при щорите и ще ги унищожи, освен това с пердета ми е много по-уютно и никак не харесвам щори.Пердетата предпочитам да са плътни и дълги. Просто не знам на тези цветове какво ще е най-подходящо за пердета.
Припомням основните цветове в хола.
Бежово и светло дърво, секции в дъб сонома и венге, ламината е светло дърво, дивана е едноцветен, в цвят бежов, лен се води уж,подобно на капучино, с възглавнички в шоколадово и бежово.
Искам да боядисам и стени, но още мисля цвета,и не мога да го реша, да не стана хептен бозаво. Гук ми бяха дали съвет за много тъмно зелено или синьо, но ми се вижда доста смело и не ми се рискува. Много ми се иска нещо по-цветно. Искам да разнообразя пролетно с нови декоративни възглавнички, но се затруднявам в избор на цветовете.
Също така ще се радвам да споделите знаете ли къде има такива покривала за диван, коплекти, просто да го метнеш отгоре. Чисто нов е, на 1 година, но котката го съсипа вече доволно, е не си личи особено, но искам да пробвам да сложа такива. Трбява да са големи обаче.

# 62
  • вятърничава
  • Мнения: 1 856
Търся отзиви за диваните на FEYDOM.
Харесах модел BONBON S. Няма да се ползва постоянно за спане,но през ваканциите  е възможно да се спи на него 7-10 дни. Удобен ли е за спане,как е като механизъм,здравина,дамаски?

# 63
  • Мнения: 1 424
Здравейте! Открих ви съвсем скоро и с удоволствие ви чета Simple Smile  Имам  едно питане, което пристига на много късен етап, но въпреки това се надявам да успеете да ми помогнете. Прилагам схема на хола ни. Камината е вградена и е добре на 50 см от нея да няма нищо. Кухненският бокс е ниша, а кухненският плот продължава леко към стаята на височина 90 см и дължина 90 см. Където съм писала "98 см" е стената между този плот и вратата на стаята. Първоначалната идея беше с мм да се храним на него, но вече не знам доколко ще е подходящо. Та затова ви моля за съвет как да разположим останалата част от мебелите, които все още не са купени. Купен е само диванът. Най- вече искам да имаме трапезна маса, но в това тясно пространство не знам къде да я набутам Smiley Също така ми трябва идея за секция или някакви модули. Имам страшно много книги Simple Smile Надявам се да можете да се ориентирате по схемата / "скица" Simple Smile

# 64
  • Мнения: 6 292
За маса предлагам да сложите малък плот с по-ниско ниво, долепен до високия 90 см.
Например:


# 65
  • Мнения: 1 424
second, работата е там, че пак няма да има достатъчно място за четирима човека примерно. Някак ми се иска да си е обикновена маса със столове,ама пусто място.. не стига Disappointed

# 66
  • Мнения: 6 873
Здравейте! Радвам се да се включа в тази прекрасна и полезна тема. Писала съм и в други, че ни чака ремонт на малко жилище - е, времето бавно-бавно настъпва. Никога не съм ремонтила нищо повече от смяна на тапети, мебели и боядисване на таван, а този път промяната ще е по-мащабна.
Можете ли да ми препоръчате програма за създаване на схеми на жилища? На първо време искам да си видя стаята с точните размери и мащаби на скица. На ръка като чертая, се изглагам точно на мащабите. Търсих из Гугъл, но наистина не знам коя е подходяща.

# 67
  • Мнения: 92
Здравейте! Радвам се да се включа в тази прекрасна и полезна тема. Писала съм и в други, че ни чака ремонт на малко жилище - е, времето бавно-бавно настъпва. Никога не съм ремонтила нищо повече от смяна на тапети, мебели и боядисване на таван, а този път промяната ще е по-мащабна.
Можете ли да ми препоръчате програма за създаване на схеми на жилища? На първо време искам да си видя стаята с точните размери и мащаби на скица. На ръка като чертая, се изглагам точно на мащабите. Търсих из Гугъл, но наистина не знам коя е подходяща.

Пробвай с https://home.by.me/en/

# 68
  • Мнения: 6 292
Пацолина, в такъв случай търси комбинация холна трансформираща се в трапезна.
Естествено плота не ми отпада като идея, за по ежедневие ще ви е полезно.
http://platan.bg/ТРАПЕЗАРНА-МАСА-MOJITO-II



# 69
  • Бургас
  • Мнения: 1 454
Темата е за интериор и екстериор, но като чета повече се обсъжда вътре. Мен ме интересува отвън. Ще строим къща и искам да си я визуализирам. Имаме проект от архитекта, но нещо не ме докосва. Гледах фасадни елементи в един сайт. Дали има програма за външно правене на къща. И в кои сайтове вие гледате за екстериор.

# 70
  • Мнения: 35
Здравейте, предстои ми обзавеждане на кухня 11кв.м., гранитогреса е сложен, моля за идеи, какви цветове да са стените и кухненското обзавеждане. Кухнята ще е Г-образна. В помещението ще има и кът за хранене.

# 71
  • Мнения: 6 873
Скрит текст:
Здравейте! Радвам се да се включа в тази прекрасна и полезна тема. Писала съм и в други, че ни чака ремонт на малко жилище - е, времето бавно-бавно настъпва. Никога не съм ремонтила нищо повече от смяна на тапети, мебели и боядисване на таван, а този път промяната ще е по-мащабна.
Можете ли да ми препоръчате програма за създаване на схеми на жилища? На първо време искам да си видя стаята с точните размери и мащаби на скица. На ръка като чертая, се изглагам точно на мащабите. Търсих из Гугъл, но наистина не знам коя е подходяща.

Пробвай с https://home.by.me/en/

Благодаря за линка, довечера ще тествам!

# 72
  • Мнения: 3 191
Програма, която се справя що годе добре едновременно и с интериора и екстериора е planer5d

Постна е, но може да се добие представа.

# 73
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Можете ли да ми препоръчате програма за създаване на схеми на жилища? На първо време искам да си видя стаята с точните размери и мащаби на скица. На ръка като чертая, се изглагам точно на мащабите. Търсих из Гугъл, но наистина не знам коя е подходяща.
За създаване на схема на жилище е много удобна https://planner5d.com/. Има безплатна версия, има и платен вариант, но предимството й е, че се задават реалните размери и се получава верен мащабът. Има и някакви примерни мебели, на които също могат да се дадат размери.
Честно казано, не зная за друга такава програма. ИКЕА имат подобно приложение за кухня, което може да е от полза също. Правила съм много схеми в играта Симс (където си строиш къща и отглеждаш семейство), но там умишлено размерите не са реалистични, но пак е някакъв вариант.

Темата е за интериор и екстериор, но като чета повече се обсъжда вътре. Мен ме интересува отвън. Ще строим къща и искам да си я визуализирам. Имаме проект от архитекта, но нещо не ме докосва. Гледах фасадни елементи в един сайт. Дали има програма за външно правене на къща. И в кои сайтове вие гледате за екстериор.
С фасадите е по-сложно. По принцип горната програма има някакви облицовки, в тази игра Симс също има много варианти, но проблемът е, че реално това, което се предлага на пазара, е много специфично като материал и цветове и няма как да бъде предадено 1:1. Моя позната строи къща неотдавна. Беше ме хванала веднъж да ми показва каталог на каменни облицовки и вадеше от чантата си малки мостри; носеше разни павета и тухлички клинкер със себе си, за да сравнява цветовете, и се колебаеше много дали си отиват. С мазилките е може би най-лесно, но пак няма гаранция, че забърканият цвят ще е като на картинката.
Имайте предвид, че цветовете на една къща, погледната отвън, не са никак малко: стени; цокъл; дограма на прозорците; входна врата; стряха на покрива; керемиди; метални обшивки; улуци. Обикновено всичко извън стандартния цвят струва допълнителни пари.
Не можете ли да изискате от архитекта да ви представи цветен проект с това, което е заложил? Щом нещо не ви харесва, да изискате да го промени?
https://www.houzz.com/ - тук при секцията за снимки има много, посветени на екстериора, може да ви помогне за намиране на идея или съчетание от различни материали. Моята позната комбинира мазилки в два цвята, облицовка с клинкер и облицовка с дърволекс.

# 74
  • Мнения: 6 873
За създаване на схема на жилище е много удобна https://planner5d.com/. Има безплатна версия, има и платен вариант, но предимството й е, че се задават реалните размери и се получава верен мащабът. Има и някакви примерни мебели, на които също могат да се дадат размери.
Честно казано, не зная за друга такава програма. ИКЕА имат подобно приложение за кухня, което може да е от полза също. Правила съм много схеми в играта Симс (където си строиш къща и отглеждаш семейство), но там умишлено размерите не са реалистични, но пак е някакъв вариант.

foxy-the infant prodigy, Pyjamka, благодаря, ще погледна и тази програма.
Pyjamka, не продумвай за Симс, моля те, че, ако го инсталирам, няма да си завърша образованието, а от това зависи и кога ще почнем ремонта. В ученическите си години играех денем и нощем и сега се чувстам, че почвам със Симс за пораснали деца. Joy

Общи условия

Активация на акаунт