Интересна ситуация - какво мислите вие?

  • 6 312
  • 169
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 186
Еее стига с тоя етикет бе, горкия човек все едно е бил на прием в Бъкингамския дворец. Laughing
Чудо на чудесата станало, че не отпил една глътка. Crazy
Той ако не е стока ще си покаже, от една ситуация категоричен извод не може да се направи.

# 61
  • САЩ
  • Мнения: 323
Ама чакайте сега, сериозно ли очаквате от някого да пие само за да не направи лошо впечатление или за да не създаде неловка ситуация? И как се очаква да реагира следващия път, когато виното пак му бъде поднесено и на уверенията му, че не пие бъде отговорено че предния път е опитал? И за вегетарианците ли очаквате, че ще ядат месо за да не поставят някого в неловко положение?
Човек ако не изясни позицията си от самото начало и не я поддържа, ще му бъде предлагано многократно алкохол или месо или каквото и да е и ще настояват да го консумира.

# 62
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според мен, след като дамата е наясно, че той не пие, би трябвало да се съобрази с това и да сервира бутилка минерална вода или друго.......А аз ако бях на негово място, щях да си отстоявам позицията....Все пак това е част от моята същност, която тази жена е харесала.........

# 63
Естер, защо не поканиш мен на гости - аз такива изпълнения не правя  Simple Smile

# 64
  • София
  • Мнения: 2 850
За мен няма нищо по-неприятно от прекалено принципен човек - обикновено под развятото знаме на принципността се прикрива липса на човещина и житейска гъвкавост. Това по принцип.

В случая- възпитаният човек ще отпие поне глътка, независимо дали е мъж или жена.  Всякакви други демонстрации ми се виждат неуместни и обидни.
 Naughty

Но по принцип хората, за да са щастливи заедно, трябва да има сходен начин на живот. Ужасява ме мисълта да съжителствам с маниак на тема здравословен начин на живот, защото аз самата съм епикурейка. Embarassed

# 65
  • Мнения: 7 186
Абе тая дама вместо да се радва, че ще остане повече вино за нея тръгнала да се цупи! Laughing

# 66
  • Мнения: 23 340
щом не пие човекът ,ще намери начин деликатно да откаже , без да накара дамата да се почувства гузна пияница Simple Smile аз понякога пийвам една чашка винце или биричка пък мъжът ми не пие - само гледа
Peace

# 67
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ама чакайте сега, сериозно ли очаквате от някого да пие само за да не направи лошо впечатление или за да не създаде неловка ситуация? И как се очаква да реагира следващия път, когато виното пак му бъде поднесено и на уверенията му, че не пие бъде отговорено че предния път е опитал? И за вегетарианците ли очаквате, че ще ядат месо за да не поставят някого в неловко положение?
Човек ако не изясни позицията си от самото начало и не я поддържа, ще му бъде предлагано многократно алкохол или месо или каквото и да е и ще настояват да го консумира.
1.  да,
2. вторият път нека отказва,
3. не; само 2 или 3 пъти ми се е налагало да опитам за да избегна ситуации.
Не става въпрос за отстояване на позиция със зъби и нокти, а за романтичен момент.

# 68
  • Мнения: 2 237
Ами като не пие човека - не пие ! Дамата пие сама една чашка и това е.Нищо няма да и стане.Ма пък от друга страна какво му пречи да близне поне една капка,ей така от уважение newsm78

# 69
  • Мнения: 2 212
То темата май се измести, ама наистина виното не е проблемът в случая, а това, което мен не ми харесва  е прекалената вманиаченост и принципност, нарушаването, на която в разумни граници няма да има никакви фатални последствия... но в случая конкретния, този мой приятел просто не пие и не би пил, но пък съм сигурна, че нито лекции ще изнася, нито нищо, та той не е сухар, темерут или какъвто още там би бил друг в такава позиция...най-малкото, защото той дори и да стане неловко, сигурна съм ще знае как да се измъкне добре и кавалерски  Peace

# 70
  • Мнения: 30
Незнам откъде ги извадихте тези епитети - сухар? праволинеен? темерут?
За какво трябва да лъже или да се насилва човека - по-добре да си каже от самото начало, а не на втора трета среща да има " ама аз таковата - непиещи мъже не познавам, не мога така, ами айде чао..."
Може да е имал подобен опит вече и да предпочита да са наясно нещата от самото начало.
Пък и доколкото разбрах не е изнасял лекции за вредата от алкохола, просто е казал - не пия.
Така както би казал - не пуша, алергичен съм към ягоди, разведен съм, на 30 съм - явно за него въздържанитето е част от личността му.
Но сигурно е много по-интересно да се посближите малко и тогава да ти изтърси - ми виж какво аз съм вегетарианец и всеки път като ми опечеш пържолка за вечеря ходя тайно да повърна изяденото, или - плюя обратно в чашата - не че виното е станало пенливо Wink

# 71
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Е, значи перфектният мъж съществува! Peace

Трябва ли всички да харесваме еднакви мъже?

# 72
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
пък от друга страна какво му пречи да близне поне една капка,ей така от уважение newsm78

Много мразя такива жени........от типа на дамата....които нарочно измислят подобни
" романтични" планове.......и ако кавалера не пийне " ауууу, не ме обича".....на такива жени аз им казвам "патки"   , но наум де..... Wink
Според мен човек трябва да се съобразява с принципите на хората

# 73
  • Мнения: 698
За мен няма нищо по-неприятно от прекалено принципен човек - обикновено под развятото знаме на принципността се прикрива липса на човещина и житейска гъвкавост. Това по принцип.

В случая- възпитаният човек ще отпие поне глътка, независимо дали е мъж или жена.  Всякакви други демонстрации ми се виждат неуместни и обидни.
 Naughty

Но по принцип хората, за да са щастливи заедно, трябва да има сходен начин на живот. Ужасява ме мисълта да съжителствам с маниак на тема здравословен начин на живот, защото аз самата съм епикурейка. Embarassed


  202uu newsm10

# 74
  • Мнения: 1 581
Е добре де, ама защо да лъже човекът  newsm78  Не пие и толкоз. Аз къси поли не нося и толкоз. Въпрос на избор. Нищо общо дали съм сухарка, пенсионерка или хипарка.
Баси оценките, баси етикета  ooooh!

И не е въпросът дали е толкоз праволинейно принципен. Толкова пък чак да е супер важна ситуацията, че човекът да излъже... Според мене не е ясно дали би си нарушил принципите за нещо НАИСТИНА ВАЖНО. А това да създаде ФАЛШИВО впечатление за себе си важно ли е?!

И плюс това - ще си близне той, хубаво, дамата доволна, и после си му остава пълна чашата, а нейната пресъхва. И сега какво - не му харесва виното, тъп сухар, скъпо вино нам-ква реколта, а той... И там неудобна етикетна ситуация.

Общи условия

Активация на акаунт