Интересна ситуация - какво мислите вие?

  • 6 276
  • 169
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 186
Обаче сериозно бих се замислила дали да изляза с него - демек придържам се към макисмата "Прекаленият светец и Богу не е драг". Mr. Green

Еййй много сте мнителни беее... Laughing

# 46
  • Мнения: 5 577
Не познавам мъж, който не пие. Не мога да си представя даже.

# 47
  • Мнения: 7 186
За сметка на това аз пия и за двамата. Hug
Айдеее, всичко ще си кажеш Mr. Green

Аааа, моля моля, аз имам да навксвам година и кусур алкохолно въздържание Crossing Arms, простено ми е... Hug

# 48
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Обаче сериозно бих се замислила дали да изляза с него - демек придържам се към макисмата "Прекаленият светец и Богу не е драг". Mr. Green

Еййй много сте мнителни беее... Laughing

Ахъм, неволята учи Joy

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Описаният мъж е темерут, въпреки всички суперлативи.
Ми и аз съм като описания мъж, това прави ли ме темерут Laughing

Ти си дама. На дамите всичко е позволено, дори и под формата на каприз, не толкова на праволинейност Wink
По отношение на визираният субект от мъжки пол. Независимо от всичките му достойнства с отказа си да сподели чаша вино на първа среща с жена, която е проявила инициатива в която няма нищо лошо, той моментално се превръща в очите ми в прекалено праволинеен сухар. Което може би не е така фатално в конкретната случка. Фатално е, че това би ме накарало да направя изводи какъв би бил той в друг момент, момент в който нашите праволинейности биха се разминали поради някаква причина....

# 50
  • Мнения: 25 685
В така представената хипотетична ситуация, ако мъжът е кавалер, би приел предложеното вино, би се чукнал с дамата и би допрял устни до чашата, без да отпива, щом му е толкова принципно непиенето на алкохол. И би се постарал дамата да не забележи, че той не пие всъщност. Но тя от своя страна, освен ако не е някоя самовлюбена заспа, все в един момент ще се усети каква е работата, ще зададе пряк въпрос, ще получи пряк отговор и ще си направи извода друг път да не предлага алкохол на този човек.
По същия начин се действа, щом ви сервират за ядене нещо, което не обичате - или го побутвате дискретно настрани, или измисляте някакъв претест, за да не го изядете (ако няма друг избор и ако домакините не са ви достатъчно близки, за да си признаете направо).
Какво толкова сложно има? newsm78

# 51
  • Мнения: 7 186
...би се чукнал с дамата и би допрял устни до чашата, без да отпива, щом му е толкова принципно непиенето на алкохол.

Ако е имало и саксия наблизо проблема е решен! Hug

# 52
  • Мнения: 4 371
Описаният мъж е темерут, въпреки всички суперлативи.
Ми и аз съм като описания мъж, това прави ли ме темерут Laughing

Ти си дама. На дамите всичко е позволено, дори и под формата на каприз, не толкова на праволинейност Wink
В интерес на истината ако сме на гости и трябва да се вдигне наздравица, прежалвам една глътка Crazy

# 53
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Независимо от всичките му достойнства с отказа си да сподели чаша вино на първа среща с жена, която е проявила инициатива в която няма нищо лошо, той моментално се превръща в очите ми в прекалено праволинеен сухар. Което може би не е така фатално в конкретната случка. Фатално е, че това би ме накарало да направя изводи какъв би бил той в друг момент, момент в който нашите праволинейности биха се разминали поради някаква причина....
Именно Peace
Подобен отказ говори много за човека. Праволинеен сухар е най-точното определение.

# 54
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Явно на дамата не й е увряла още главата, за да не обръща внимание на такива подробности  Mr. Green

Етикетът изисква господинът да не коментира независимостта си от алкохола. Сипва му се, той се чуква за здраве и после си е лично негова работа какво ще прави / или няма да прави с алкохола.
Проява на лош вкус е в случая господинът да обръща внимание на това, че не пие и да обяснява, че не иска да му се налива.

# 55
  • Мнения: 25 685
Ако е имало и саксия наблизо проблема е решен! Hug
И вазите вършат работа! Wink Laughing

# 56
  • Мнения: 2 212
Естер, зарежи го тоя темерут!newsm47
Я си сипи още една чашка, наздраве!  Wine Glass

 Joy Joy Joy Споко, между спорещите няма свалка, просто аз съм на точно това мнение, което Анда така добре е написала :

Цитат
По принцип мъж, който не пие, е ОК. Но да откажеш да близнеш дори на първа среща... и да го направиш на въпрос... би ми направило лошо впечатление на човек с прекалено твърди принципи, които следва вманиачено.
Ако има здравословен проблем... е, добре. Иначе по принцип виното се смята за част от ритуала на свалката; да го откаже, след като са на вечеря у тях, значи донякъде да парира неин аванс. Зависи как се прави, наистина. Затова и предложих шегата с "фалшивото" вино, за да може да продължи вечерта без неловкост. Ако обаче ми изнесе лекция за въздържанието... нье! Моля!


въпреки, че Анда идеята с малиновия сок ми се стори много оригинална и много добро измъкване от ситуацията и ще я запомня и ако изпадна в подобна ситуация някога ще я използвам  Grinning

А както Додо също е споменала, аз също донякъде са замислям за прекалената праволинейност как би било в друга ситуация, в която може би ще има да се разрешава по-сложна ситуация от кой пиел и кой не....


# 57
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Описаният мъж е темерут, въпреки всички суперлативи.
Ми и аз съм като описания мъж, това прави ли ме темерут Laughing

Ти си дама. На дамите всичко е позволено, дори и под формата на каприз, не толкова на праволинейност Wink
В интерес на истината ако сме на гости и трябва да се вдигне наздравица, прежалвам една глътка Crazy

Всичко ще си признаеш ти Twisted Evil

# 58
  • Мнения: 3 423
Не познавам мъж, който не пие. Не мога да си представя даже.

Аз пък познавам. И парадоксалното е, че е руснак.

# 59
  • Мнения: 793
Голяма работа, ако ще да пие, аз ще си пия сама  smile3533

По въпроса, всеки човек си има принципи и гледа горе- долу да ги спазва, негово право е като нещо не му харесва да си каже, а не да се прави на това което не е.....  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт