Клуб на самотния родител - да се преброим и опознаем! - Тема 9

  • 26 727
  • 760
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 488
Това делене на децата е единственото на което се противопоставих, много други неща го оставих да се радва как е ' спечелил'.  Деси едно е бащата да има еднакво незаинтересованост към двете деца ,друго е да показва предпочитание само към едното . Много ясно че детето ще е наранено.
Дано като порасне малко девойката и той да прояви интерес и към нея  .

# 166
  • shumen
  • Мнения: 18 008
Санди и аз не бих се натискала да му дам детето,ако е такъв разсеян.
Нашия БНД се обади да идва другата седмица,но нас ни няма от 29.04.до 05.05 в града.Казах му,че сме му близко,понеже заминаваме на Трявна,но не искал да идва там не знайно защо.

# 167
  • Мнения: 5 513
Това делене на децата е единственото на което се противопоставих, много други неща го оставих да се радва как е ' спечелил'.  Деси едно е бащата да има еднакво незаинтересованост към двете деца ,друго е да показва предпочитание само към едното . Много ясно че детето ще е наранено.
Дано като порасне малко девойката и той да прояви интерес и към нея  .
Не можеш да накараш някой да обича и да харесва някого на сила.Било то и баща децата си.
Ами той човека така и така оставя детето при бабата.Като ще е при бабата ,а не при него по -добре при мен.
Пък и лично на мен никога не ми е стоял въпроса дали да си пратя някъде детето ,където е явно нежелано.
Но всеки си знае ситуацията и подробностите около нея така ,че може да вземе и най-правилното решение.

# 168
  • Мнения: 157
А БНД щеше да идва на 27ми,но по всяка вероятност е получил призовка за бракоразводното дело и написа на детето по Вайбър,че е болен и няма да дойде на 27ми.

# 169
  • София
  • Мнения: 1 626
Я и аз да се настаня наготово в новата темичка след като ме нямаше 100 години 😘😘😘 Здравейте милички 💕💕💕 И аз да си кажа за взимането на детето проформа и воденето му на баби, дядовци, чичовци и лели. Това е като да кажеш че можеш да готвиш, а да купуваш готова вечеря и да си препишеш готвенето.Това не показва отношение към човека, нито към храната, а най-вече към самия себе си и се нарича егоцентризъм. На някои хора им е изключително трудно да признаят, че не искат или не могат да направят нещо и в повечето случаи действат замаскирано в своя полза така че да излезе, че го правят. Така с измами действат за да се презастраховат да не получават упреци. Слаби хора, но въпреки това е трудничко да бъдат поставени натясно от директен и честен човек,. Както и да се постави въпроса, те все ще изтъкнат с алибито на хора които се "интересуват". По какъв начин се изразява този "интерес" е вече отделен въпрос. Слабостите се компенсират винаги с някоя неприятна черта. Лошото е че децата се размятат като палачинки между роднините и се използват като оръжие. Кому е нужно, не знам!!! Тъпа работа 🙄

# 170
  • София
  • Мнения: 10 578
Хей, завършвате ли? 😂 Никакви ви няма.
Оцелях и 2 клас. Как ще я карам така до 12,не ми е ясно, направо не го виждам.
Хубаво поне, че са при баща си до вторник.
Еййй, голям палячо тоя бившия ми! Неговата изгора явно е поутихнала със страстите и изведнъж започна да намира време да ми лази по нервите... Ама и аз се научих тотален игнор да бия на глупостите му.
Успокоявам се, че можеше да е много по-зле. 🙄

# 171
  • Мнения: 488
Моите свършват училище на 7 юни. Правите ли нещо с детето за края на учебната година? Какво правите детето през лятото?
С бившия това е стратегията, игнор и чакаш да му омръзне. Не се ядосвай.

# 172
  • София
  • Мнения: 10 578
За края на годината нищо конкретно няма да правим, тъй като съм на работа, но ще компенсираме на 1 юни. Дано да е хубаво времето. Решила съм да ги водя в скейтпарка.

# 173
  • Мнения: 5 513
Свършваме на 30.05. трети клас.
Нищо не правя за края на годината.Той е достатъчно щастлив ,че училището свършва.За първи юни не знам още.Нещо ми се големее( на 10 г) и все му е тъпо ,туй е гадно ,а онуй е за малки..и ми лази по нервите като отидем някъде.
Записах го на занималня до обяд.Цял ден е абсурд да стои.Близко е и ми е приятелка жената.Той обаче от как го записах е на фази -ще ходя /няма да ходя.
Ако не ходи ще е по улиците с децата или в къщи.Класната казва че ги почва пубертета.Да видим до къде ще я докараме.

# 174
  • Мнения: 48
На 1 юни ще са при баща си, тъй че няма да имам възможност да ги зарадвам точно в този ден.
Делото мина, чакаме решението на съда вече. Някак си отдъхнах, сякаш нещо огромно падна от мен. Но се хващам на моменти как мисля дали не сбърках, дали постъпих правилно и дали няма да има моменти, в които няма да се справя. Може би е нормално предвид това, че сме били заедно близо 20 години. Вярно е, че бъдещето е неизвестно, но поне засега се справям.
Лятото малката ще си е на ясла, а баткото ще идва с мен на работа, защото нямам друг вариант. Определено няма да му е забавно повече от три дни, но това е положението. Нямам възможност да му плащам частна занималня и да си давам половината заплата там. Баща му не дава и стотинка над издръжката и колкото ми е по-гадно на мен, на него по-голям му е кефа. Той за кръчми има, но за деца няма. Но аз дори и да съм на зор, изобщо не го търся. Много гордост вирее в мен, което май не е толкова добре понякога!

# 175
  • Мнения: 11 566
Ние на 30.05. връщаме учебниците, на 01.06. ще им раздават бележниците. Няма да имат специално тържество.
Лятото ще ходи на занималня- тенис, програмиране. Свекърите стегнаха вилата и им е кеф да ходят, та и там ще прекарва време с две братовчедчета, по почивки го вземат с тях, живот си живеем. Майка и тя иска да й гостува, ама той без мен не иска. На 8 стана и все ме търси.
бнд чакат бебе, малкия е ентусиазиран доста. Аз приех новината криво- ляво, друго се зачудих. Да дам ли някакво подаръче като се роди. Клоня да подаря, а как ще се приеме е друг въпрос. Не се дишаме с циганката и може да го изхвърли, ама ще дам, пък да прави каквото иска.

# 176
  • sf
  • Мнения: 10 142
Моят завършва на 15ти юни. Нямам търпение. Кака му пристига началото на юли. Тази година е ред на баща им да ги води на море, ама ще видим.

# 177
  • Мнения: 39 291
Когато на мойто дете се роди брат му, купихме двете подарък. Преди това питахме от какво има нужда- взехме въртяща играчка която стои над леглото. От името на детето разбира се, не от мое.
Преди месец някъде случайно се засякохме с бебето и му оставих парички под възглавницата на количката.

# 178
  • Мнения: 5 513
СандиС аз плащам 1 лв за половин ден на занималня.Отделно му давам около 3-4 лв. да си купи закуска (ако не съм сложила ) и нещо друго.Ходи от 8 - 12 ч.Пишат около страничка по основните предмети ,рисуват ,играят в градинките ,ходят на екскурзия ,има библиотека, слушат оркестъра ,който е към читалището ,когато имат репетиция.Общо взето е това.Децата са от първи до четвърти клас.
На работа мога да го вземам ,но не всеки ден.Дори по -скоро рядко.Той не седи в офиса ,а иска в халетата или на вън.Опасно е.Движат се 2-3 мотокара ,камиони ,мултилифтове,прицепи ,машините работят и си е опасно. Все трябва да се оглеждат за него ,като знаят ,че е с мен.

Дари през детето прати подарък.То е ясно ,че детето не го е купило само.
Бих заложила на нещо дребно и полезно.Играчка тип чесалка или нещо подобно и дрешка (боди, костюмче ).

# 179
  • shumen
  • Мнения: 18 008
Моето свърша градина на 30.05.и на есен с песен ще е на училище вече.Юни ще имат сборна група,но Юли и Август за съм го записала на една частна занималня по 7 лева на ден,но обяда е отделно.Миналата година в тези пари е влизал и той,но тази казаха,че ще е отделно.
Деси,ти в читалището на Гривица ли го записа пак?Аз там не съм питала дали ще го вземат моето.
Мен ме тресе първокласната сега.Кандидаствахме за училище онлайн,сега чакаме на 05.06.да излязат резултатите да видим къде ще ни приемат.
БНД утре ще идва,но аз докато не видя вече не му вярвам.
Дари,и аз бих,чрез детето изпратила подарък.

Общи условия

Активация на акаунт