Клуб на самотния родител - да се преброим и опознаем! - Тема 9

  • 26 931
  • 760
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 39 697
Мойто чавенце е от миналата неделя с баща си на море. Ох, вече много ми липсва. А ще си дойде чак в петък. Не сме се делили за повече от два дни и ми е много терсене.

# 256
  • Мнения: 7
Мойто чавенце е от миналата неделя с баща си на море. Ох, вече много ми липсва. А ще си дойде чак в петък. Не сме се делили за повече от два дни и ми е много терсене.
Милата! Погледни го от хубавата страна, имаш време за себе си и за всичко, което с него не си могла да си позволиш. Ей сега ще мине това време 🙂🙂🙂

# 257
  • Мнения: 39 697
Тя е щастлива и на мен това ми стига. Инак да, поживях си добре една седмица.

# 258
  • Мнения: 11 580
На мен ми се очертават малко свободни дни и се чудя дали да не отидем при майка ми на гости. На море- абсурд, два дни в път за 3- 4 дни почивка, само да му треперя. Краен вариант е по басейни тук- открит, закрит, има варианти.

# 259
  • София
  • Мнения: 4 144
ЯН БИБИЯН, отвратително! След като не спазва дните и часовете за виждане, аз директно бих го отрязала за взимане. Но ако имате някаква друга уговорка тогава не знам.

qnakieva., миналата година като бях с детето си почивах. Ходих на работа. Излизах с приятели (бивши колеги)...

Тази година съм планувала да ходим на море за няколко дни. А отделно уикендите е с баща си и ще ходят в Гърция на море.

# 260
  • sf
  • Мнения: 10 256
Ние с моя син на 12г, си прекарваме чудесно сами. Ходим си и на почивка, и на разходки, и на мачове заедно. Понякога взимаме и някое негово приятелче, но по-често сме си двамата или тримата с кучето 😄

# 261
  • Мнения: 734
И ние си почиваме страхотно с моите момчета, тримата. Умишлено отказвам на приятелки, братовчеди и т.н. да почиваме заедно. Имам нужда да се отдам пълноценно на децата, без ангажименти по чистене, готвене, пране и работа.Това ценно време не искам да го споделям с никого другиго. Малко време да си ги поглезя Relaxed
Това лято ще сме на БГ-Черноморие, после с баща си ще ходят на палатки, а после с мен на планина+басейн.

# 262
  • shumen
  • Мнения: 18 264
Ян Бибиян,аз бих му отказала,ако не спазва часовете за вземане и връщане.
Сигме,почини си сега.
Аз ходя или сама с него на почивки,или с приятелско семейство.Сега в Събота мислим да ги заведем за един ден на море.

# 263
  • Мнения: 488
Ходим по почивки сами с децата . На мен и дълго шофиране не ми пречи, пролетната ваканция за 4 дни навъртях над 1000 мили на колата. Сега лятото май пак пак ще е така 😀.  Стигат ми претенциите на малките чудовища , то остава и с друг освен тях са си съобразявам плановете . Пък и те бързо растат и гледам да не изпускам възможности да си трупаме спомени заедно .

# 264
  • Мнения: 782
Нищо не спазва и аз за това се дразня. До сега не го взимаше изобщо и не му звънеше. Няма първи юни няма празник. Никой не го търсеше за нищо. И аз си планувах море да тръгнем баш в ден, който се пада да го вземе. И сега от една седмица насам реши да го вземе. Та аз се обадих да променя датите в хотела, за да го вземе ако избщо го вземе в дните определени от съда му. И до последно няма да смея да взема билети и ще изпуснем спалните вагони във влака. Аз имам чувството, че само на мен се случват такива неща. Не може ли като нормални хора всеки да си поеме грижата към детето и да се спре този тормоз с полиция и съдилища. Аз не виждам какво печели от това. Честно искам вече детето да е на 18  и да не е завсисим от тези неща. Чак тогава ще се спре този тормоз понеже вече няма да има с какво да ни тормози.

# 265
  • shumen
  • Мнения: 18 264
Ян Бибиян,и нашия се опитваше да ми играе такива номера,но като видя, че няма да се получи се отказа.Сега звъни всеки път преди да дойде да го види.

# 266
  • Мнения: 734
И аз още след първите 2-3 пъти, в които заради пиянски вечери не идваше или се успиваше, заявих твърдо, че по тоя начин няма да се продължава и ако има ангажимент, трябва да се обажда предварително и да ме информира. Вече нямаме проблеми, случвало ни се е и на двамата да ни се налага да променяме графика. (пу-пу)

# 267
  • Мнения: 1 021
ЯН БИБИЯН, право на бащата е да взима детето/децата в дните определени по споразумението/решението на съда,   реципрочно - негово задължение е да ги спазва, освен ако не е уговорено друго по съгласие между родителите. Можеш да откажеш, ако не спазва дните, не може така както и когато му скимне, и ти да не можеш да плануваш нищо и да нямаш сигурност при подготовката за това как да прекараш времето с децата, когато трябва да са при теб.

# 268
  • Мнения: 8 003
Имам въпрос - какво точно означава неспазване на часовете? Ето пример - бащата на моите деца има право да ги взема всяка седмица от четвъртък в 18 часа до неделя 18 часа. Откога започва да е в издънка - от сряда, ако не се е обадил, че смята да си ползва правото на следващия ден, или от четвъртък в 18,01 минути.
Писна ми да не мога да си направя плановете заради него. Той или не ги взема и не се обажда, че ще са с мен през уикенда, или понякога звъни в петък вечерта, че ще ги вземе в събота сутринта до неделя. Така не мога нито пътуване да планирам, нито да направя резервация. Скоро обаче ще спра да лишавам децата от екскурзии и ще го отсвиря някой петък, когато благоволи да се обади.

# 269
  • Мнения: 39 697
Не е длъжен да ти се обади в сряда, ако ще идва. Но пък ако има някакъв ангажимент най малкото от морална гледна точка бби трябвало да се обади.

Общи условия

Активация на акаунт