Витамин В12 -тема 5

  • 41 297
  • 782
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 755
Шакира, мога да те посъветвам да вземаш В12 -подезичен 1000mg метилкобаламин, и същевременно да приемаш и желязо.
Аз приемам В12 и Тот`Хема ампули желязо. Като има 6ч разлика между двата приема.
При мен В12 ми изяда желязото. При евентуална бременност желязото трябва да е над стойност 20.
Аз съм с Хипотериоидизъм и изцяло отстранена ЩЖ.
Много благодаря за бързия отговор! Би ли ми препоръчала лекар да се консултирам?

Аз ходих на преглед и консултация при проф.Паскалева, във връзка с тромбофилия и с нея коментирахме кръвни изследвания - желязо и пълнежа на клетките. Тя ми изписа и Тот`Хема ампули желязо да пия за да си вдигна стойностите - при мен желязото беше 6,6.
Добре е да си направиш консултация с Хематолог.

# 31
  • Мнения: 134
Здравейте днес излязоха резултати от В12 и те са: 488pg/ml или 360 pg/ml.
Близко до началния дефицит съм нали? 
Вит.  В12, който се смучат ще са ми от полза ли?

# 32
  • Мнения: 11 840
Те не се смучат, а се слагат под езика за да преминат през лигавицата в кръвния поток, наричат се подезични. Смучещи хапчета отиват в стомаха.

Относно резултатите сте показали 2 стойности  newsm78 или втората трябва да е в pmol/l ?

Ако вярната стойност е 488pg/ml може да се каже, че ви е почти добре нивото, за възрастни трябва да е 500-600

# 33
  • Мнения: 3 096
Аз не съм доволна от Паскалева. При доста ниско желязо, макар и в референтни граници, ми каза, че било добре за бременни. А аз тогава дали бях и в 4 г.с., да съм била най-много във 2 г.с. Феритинът ми е на долна граница, също не му обърна ни-как-во внимание

# 34
  • Мнения: 134
Mibobo да първата е вярна, а във втората съм сгрешила мерните единици. Значи нямам дефицит?

# 35
  • Мнения: 11 840
Mibobo да първата е вярна, а във втората съм сгрешила мерните единици. Значи нямам дефицит?

Просто може още съвсем малко да се качи нивото, но към момента поне за мен мисля, че нямаш дефицит.

# 36
  • Мнения: 2 144
Да ви кажа, реших да си направя три инжекции с вит В12и още след първата сепочувствах по-добре. Ставам сутрин по-отпочината и спя по-спокойно. Странно за мен. Още от първата инжекция. Както и спря потрепването и болките на краката ми в глезените.. Не си внушавам.

# 37
  • Мнения: 16 871
Браво!
Доста бързо вдигат б12 инжекциите.
После обаче трябва да поддържаш с друг препарат.

# 38
  • Мнения: 23
 Тъй като бях взела петък и събота по една таблетка от подезичните Б12 от 1000, след консултация с хематолог ми каза да изчакам до вторник и да пуснем изследване и ще вземе впредвид приема на добавки. Резултатите са
Витамин В12      374.30   pmol/L   145.00 - 569.00
Хомоцистеин   ↑   16.90   mkmol/L   5.00 - 12.00
Фолиева киселина    16.17   nmol/L   10.40 - 42.40
Витамин D          24.16   ng/mL   20.60 - 50.00
Желязо ( Fe )      17.29   mkmol/L   6.60 - 26.00

Показах и ги преди да е излязъл хомоцистеина и отговора и беше че всичко е в норма и да си взема успоителни хапчета Simple Smile
Мисля да повторя изследването за Б12 след като минат 10 дена от приема на добавката. Но резултатите до тук ми говорят за дефицит. Какво е вашето мнение?

# 39
  • Мнения: 11 840
Повтори изследването както трябва и ще се види реално. Но най-вероятно е дефицит впредвид високия хомоцистеин. Този ти резултат е малко или много повлиян може и две хапчета да са, но има външен прием. Фолиевата също е малко нисичка.

# 40
  • Мнения: 23
Благодаря! Със сигурност ще повторя изследването! Simple Smile

# 41
  • Мнения: 343
Здравейте момичета. Преди време пуснах изследване на Б12 и резултата беше 149,02 pmol/l,репродуктивния док каза че е добре,но на мен хич не ми харесва и реших да си самоназнача витамина. Взех си ето този https://remedium.bg/vitamins/solgar-methylcobalamin-30tabs.html. Искам да ви попитам дали тези се слагат под езика,защото в сайта пише че е подезичен,а на самата опаковка пише да се разтвори в 300мл вода и да се пие по 1 супена лъжица дневно?? Благодаря предварително.

# 42
  • Мнения: 16 871
Взимай го, важен е преди инвитро, еле пък с твоята стойност.
Под езика се слага.

# 43
  • Мнения: 343
Даа,снимах го. Искам да ви попитам и всеки ден ли да го взимам и колко време преди да направя контрола ?

# 44
  • Мнения: 16 871
Всеки ден, иначе няма смисъл.

Общи условия

Активация на акаунт