Витамин В12 -тема 5

  • 41 340
  • 782
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 81
Ами изследванията на изпражнения са различни и отделни, има само за хеликобактер, за кандида, паразити ... Аз изследвах сина си в Цибалаб и там имаше всичките им изследвания по-отделно и общо в пакет на по-ниска цена и пуснах него.
Но е хубаво поне за хеликобактер и кандида да се провериш. Тест за хр.непоносимости също не е лошо да си направиш, но и той не е евтин.
Аз съм казвала по-напред в темите, при сина ми от изследванията за паразити и бактерии не излезе нищо, но излязоха много хр.непоносимости следователно пропускливи черва. Вече 6м е на диета и пробиотици, всичко му е в норма (желязо и В12 ) без външен прием, просто се оздравиха червата явно. Преди това над година "наливах" добавки и от двете и едвам качваше прилични нива.
Много ви благодаря Simple Smile

# 61
  • Мнения: 78
Здравейте, момичета. Бях писала по-напред в темата, че имам дефицит на Б12 и в момента провеждам терапия. От причетеното тук разбрах, че е добре да изследвам и желязо( за съжаление доктор не ми спомена за това), но съм благодарна на момичетата тук.
Желязото ми е 12.1( при референтни 9-30), лекарката каза “ няма нужда от допълнителен прием), но тя така твърдеше и за Б12( стойност 110).
Хемоглобина ми е 147.
Малко дълго го написах, но ви моля за съвет: по колко милиграма и какво желязо да приемам?
Зная, че трябва между Б12 и желязото да има поне 6 часов интервал. Има ли друго специфично?
Благодаря Ви!

# 62
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Здравейте момичета.
За изследване на В12 на дете, от вената ли се взима кръв?
Синът ми категорично отказа да яде месо на 2.5г. Сега е на 5г.  Хемоглобинът почти винаги е занижен варира от 110 през зимата, до 125-126 през лятото. Освен това често е раздразнителен, няма апетит. Разбирам, че са Все неща, които може и да не са свързани с В12, може да си е просто темперамент, а и никога не е бил особенно яшно дете. Но все по-често се замислям за този витамин.
Аз така или иначе ще си взема за мен капки. Дали е удачно да му слагам или задължително първо да го изследвам?
Почти съм сигурна, че дефицит ще има, тъй като месо не яде абсолютно никакво.

# 63
  • Мнения: 350
Здравейте момичета.
За изследване на В12 на дете, от вената ли се взима кръв?
Синът ми категорично отказа да яде месо на 2.5г. Сега е на 5г.  Хемоглобинът почти винаги е занижен варира от 110 през зимата, до 125-126 през лятото. Освен това често е раздразнителен, няма апетит. Разбирам, че са Все неща, които може и да не са свързани с В12, може да си е просто темперамент, а и никога не е бил особенно яшно дете. Но все по-често се замислям за този витамин.
Аз така или иначе ще си взема за мен капки. Дали е удачно да му слагам или задължително първо да го изследвам?
Почти съм сигурна, че дефицит ще има, тъй като месо не яде абсолютно никакво.
Задължително изследвайте детето преди да давате добавки. Така поне ще знаете от къде тръгвате и какво целите с добавките.
По принцип най- точен резултат дава от вената,но ако детето се дърпа и ще е насила взимането на кръв, може и от пръста да е. Няма огромно отклонение между двата начина.

# 64
  • Мнения: 11 843
Здравейте момичета.
За изследване на В12 на дете, от вената ли се взима кръв?
Синът ми категорично отказа да яде месо на 2.5г. Сега е на 5г.  Хемоглобинът почти винаги е занижен варира от 110 през зимата, до 125-126 през лятото. Освен това често е раздразнителен, няма апетит. Разбирам, че са Все неща, които може и да не са свързани с В12, може да си е просто темперамент, а и никога не е бил особенно яшно дете. Но все по-често се замислям за този витамин.
Аз така или иначе ще си взема за мен капки. Дали е удачно да му слагам или задължително първо да го изследвам?
Почти съм сигурна, че дефицит ще има, тъй като месо не яде абсолютно никакво.

Да от вената се взема кръв. Не е приятно, но го направете, не е чак толкова малко детето а и тепърва ще му се случва все пак някога ще трябва да се престрашите. Моят син беше точно на 5г когато му взеха за първи път от вена, беше си драматично но открих и излекувах и лекувам много неща, смятам че това е по-важно.
Хубаво е да се види има ли дефицит от какви нива се тръгва, после след време да се направи контрола да се види повишава ли се и с какво темпо. Иначе да може просто да давате, но без изследване колко време ще давате каква доза??? Не може до безкрай нали...това не е вит.С все пак, дори и да се изхвърля излишното.

Обмислете и какво друго да изследвате когато ще го боцкате, бих препоръчала задължително ПКК и желязо, щом не яде месо най-вероятно е с желязодефицитна анемия. Моят син беше така и беше с дефицити на желязо, В12 и фолиева.  Ако имате финансова възможност (защото съм наясно, че всичко е скъпо) пуснете и вит.Д .

# 65
  • Мнения: 2 452
От пръст шанса пробата да е годна за изследване е малък така че най-добре от вена.

# 66
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Прави сте! Много ви благодаря Heart

# 67
  • Мнения: 277
Здравейте отново,искам да ви попитам.....
Как стоят нещата при злокачествено обазувание и голям дефицит на б12?
Може ли да се приема б12, в този случай?
Доколкото чета в интернет има много противоречиви мнения за туморните образования и приема на витамини от групата - Б

# 68
  • Мнения: 3 610
Мисля,че е противопоказно но консултирайте се с лекар.С прием на б12 се подхранват злокачествените клетки.

# 69
  • Мнения: 11 843
Мисля,че е противопоказно но консултирайте се с лекар.С прием на б12 се подхранват злокачествените клетки.

Да, и аз така знам  Peace .
Не предприемайте нищо без консултация с адекватен лекар.

# 70
  • Мнения: 5
Здравейте,
преди 2 месеца изследвах Б12, стойностите бяха 104,2 pmol/l. Започнах терапия с инжекции за седмица, след това намалих приема. Изчаках 3 седмици след спиране на инжекциите, днес пак пуснах изследване. Стойностите са 493,5 pmol/l, което е 669,38 pg/mL. Изглежда добре. Срадам от безсъние, което се повлия в самото начало, когато запонах с инжекциите, след това се върнах в изходна позиция и в момента няма никакво подобрение. Четох, че нормалните граници са 550 - 650 pmol/mL, но за нормално функциониране на нервната система стойностите трябва да бъдат над 1000 pmol/mL и се чудя дали да продължа с някакъв препарат или да търся проблема другаде?

# 71
  • Мнения: 11 843
Безсънието може да е пречинено от много неща - кортизол, проблем с щитовидна жлеза....
 
Това за нервната система и за стойности над 1000 не съм го срещала. Обикновено за децата се изискват по-високи нива, но и там са 800-900  Thinking

Аз лично при този резултат не бих приемала допълнително В12, 670 си е добър резултат. Или ако приемам, то ще е поддържаща доза нещо от рода на 2000 седмично.

# 72
  • Мнения: 5
Безсънието може да е пречинено от много неща - кортизол, проблем с щитовидна жлеза....
 
Това за нервната система и за стойности над 1000 не съм го срещала. Обикновено за децата се изискват по-високи нива, но и там са 800-900  Thinking

Аз лично при този резултат не бих приемала допълнително В12, 670 си е добър резултат. Или ако приемам, то ще е поддържаща доза нещо от рода на 2000 седмично.

Благодаря за коментара!
Ето тук четох... но предвид, че се рекламира продукт, не знам дали мога да го взема за чиста монета.
http://-spam132-/2016/07/could-it-be-b12/
Щитовидната ми е ОК, иска ми се да открия физически проблем, защото засега ми предлагат само лечение с антидепресанти, а изобщо не ми се подхващат тия гадости.

# 73
  • Мнения: 11 843
Провери кортизола, при проблем с надбъбречните жлези и неоптимален кортизол има голямо безсъние.

Не започвай АД определено, омагьосан кръг е  Peace

# 74
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Пак аз момичета. Знаете ли, дали приема на желязо оказва влияние на В12? Смисъл, ако в момента се приема желязо, трябва ли да мине известно време за да се направи изследване за В12?

Общи условия

Активация на акаунт