Витамин В12 -тема 5

  • 41 299
  • 782
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 72
Ние сме с мъжки фактор, правихме едно неуспешно икси в Щерев и сега се насочих към Надежда и те имат предварителни изследвания преди преглед и едно от тях е b 12, аз за първи път правя такова изследване. 
5 години ходим по мъките около 4 пием какво ли не... ама нества .
На 10 съм на лекар в Надежда ще видим каквое кажат, че честно казано не искам пак инвитро

# 706
  • Мнения: 1 104
Криси, според мен е хубаво преди да продължите ти да подготвиш организмът си оптимално за бременността.
Виж нивата на фолиевата киселина, Б12, вит. Д, Б6. Това са важни витамини и дефицитите им може да повлият по негативен начин.
Знам, че когато бебето стане основна цел е много трудно да отложиш нещата с няколко месеца, но понякога е необходимо.
Стискам много палци и пожелавам двойна радост да ви дойде на главата! 🌺

# 707
  • Мнения: 3 610
Ние сме с мъжки фактор, правихме едно неуспешно икси в Щерев и сега се насочих към Надежда и те имат предварителни изследвания преди преглед и едно от тях е b 12, аз за първи път правя такова изследване.  
5 години ходим по мъките около 4 пием какво ли не... ама нества .
На 10 съм на лекар в Надежда ще видим каквое кажат, че честно казано не искам пак инвитро
Изследвай и B9   освен B12.С толкова ниска стойност на B12 как се чувстваш?За да ти се получат нещата обърни внимание на себе си на 1време ,после нещата ще се наредят.

# 708
  • Мнения: 72
Ами добре се чувствам, работя, в нас чистя готвя, не усещам нищо по-различно в състоянието си.Само поняко съм неспокойна, ама си го обеснявам с инвитрото, бях ужасна хипер стимулация, бях приета по спешност.Покрай това бях много стресирана, ама това беше март месец, сега вече съм добре.

# 709
  • Мнения: 10 885
Чета тук в темата, че покачването на Б12 води след себе си спад на желязото. Правилно ли съм разбрала или пропускам нещо?
Може ли да ми дадете статии, в които се засяга тази корелация, защото аз нещо не успявам да попитам гугъл правилно.

# 710
  • Мнения: 11 840
Krisi1 нисък В12, дори и да не пречи за забременяване, след това може да се отрази на развитието на плода  Rolling Eyes .

# 711
  • Мнения: 106
Здравейте ! Искам са попитам по запознатите с темата за б12,дали е възможно екстрасистоли да са в резултат на дефицит на б12 (109,80),минах много други изследвания и лекари и вече незнам  къде са търся причината....

# 712
  • Мнения: 3 610
Здравейте ! Искам са попитам по запознатите с темата за б12,дали е възможно екстрасистоли да са в резултат на дефицит на б12 (109,80),минах много други изследвания и лекари и вече незнам  къде са търся причината....
Почни прием като се качат стойностите ще видиш дали ще спрат.

# 713
  • Мнения: 106
Да,ще се наложи да започна,искаше ми се да разбера дали е имало друг подобен случай  ...Simple Smile

# 714
  • Мнения: 312
Здравейте,
с дефицит на B12 съм - 115 pmol/L и се чудя какво да взема, за да го запълвам, лекарското предписание е 1000 мкг на ден в какъвто вид аз си реша.
От тук научих, че трябва да избягвам цианокобаламина като най-малко усвоим, но иначе съм в чуденка.

Видях че доста хора са доволни от спрея/капки от Алоха, но ме притеснява, че там дозировката е 2500 на капка. Чудя се дали да пробвам с 1 капка през ден или да си взема на Солгар подезичните 1000 и да не го мисля.

Добавям:
Витамин Д също ми е на долната граница, та ще пия и него 2000 еденици по лекарско предписание, а на своя глава ще добавя магнезии и омега-3.
Пак по лекарско и фолиева ще пия

Последна редакция: вт, 17 дек 2019, 16:25 от Ламята

# 715
  • Мнения: 2 081
Здравейте,
с дефицит на B12 съм - 115 pmol/L и се чудя какво да взема, за да го запълвам, лекарското предписание е 1000 мкг на ден в какъвто вид аз си реша.



За този нисък резултат дори инжекции изписват , за мен 1000 е малко .
Капките на Алоха наистина са добри , препоръчвам и на Солгар подезичните таблетки метил форма 2500 . Аз такива взимам през ден , но моят резултат е по-висок .

# 716
  • Мнения: 50
Според мен при дефицит на Б12 и Д е доста трудно да се предозира, така че не се притеснявай от капките. Бях със стойности на Б12 около 170, след 4 месеца прием по 1000мкг подезично стойностите бяха едва 260. На своя глава започнах да приемам по две таблетки подезично, вместо една, т.е. общо 2000 мкг на ден, и след още 5 месеца резултатите ми бяха малко над 400.
(А пък Вит.Д беше 5,6. Изписаха ми по една капка вигантол дневно. Пия по 3-4 капки и след общо 9 месеца нивата са ми отново в тежък дефицит - 18).

# 717
  • Мнения: 11 840
Тоалетно Пате какъв е този лекар който при такъв дефицит на Д ще изпише 1 капка?!? Rolling Eyes Толкова дават на бебетата ooooh!
Вземай си поне по 5-6к дневно или 2х20 седмично.

Ето една статия за вит.Д https://magnifisonz.com/2017/04/04/%d0%bf%d1%80%d0%be%d1%84-%d0% … Ych0iPL0_27djYU0I


Ламята аз съм давала от капките на сина ми по 1к през ден, тогава той беше на 8г  Peace . По мое мнение по-бързо ще качиш нивата с капките.

# 718
  • Мнения: 312
Благодаря за отговорите, момичета.
Днес трябва да ми пристигнат капките.

Обмислям в каква схема да пия витамините, мисля че нищо от нещата не пречи на другите, гледах в една таблица която сте пуснали, но пак ми се вижда странно да пия всичко накуп.

За момента мисля в посока сутрин B12 + B9, а вечер Витамин Д + магнезий + омега 3

Изчела съм 3 от темите, и някъде споменахте, че кафето пречи за усвояването, но не помня дали на В, Д, или магнезия, който знае да каже, за да го наместя в схемата, че на сутрешното не държа, но едно кафе към 2-3 следобяда е ключово за мен. Също така за колата писахте, че пречи на усвояването на магнезия мисля, ако някой знае колко часа преди/след взимане не трябва да се пие да сподели моля

# 719
  • Мнения: 125
Здравейте,
сега се включвам в темата.
В началото й прочетох "някои растения, за които се твърди, че са богати на В12, като например спирулината и темпеха, в действителност съдържат псевдо-В12, който блокира приема на истинския витамин и го деактивира".

Моля някой да ми го обясни това, притесних се, защото пия много водорасли точно защото имах ниски нива на В 12 - 180 беше преди около година.

А последно след пиене на водорасли се оправи на 380pmol/L при реф. ст-ти 141-489 и аз съм много доволна, имах изтръпване на ръцете, вече го няма и мисля съм доста по добре като пия водорасли.

Общи условия

Активация на акаунт