Витамин В12 -тема 5

  • 41 874
  • 782
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 2 094
От скоро пия този Б1 https://aptekamedea.bg/vitamin-b-1-100mg-kh-90-nejchrl-faktors-v1.html

Не знам дали е най-добре усвоимата форма , няма много информация като за Б12 напр.

# 361
  • Мнения: 1 119
От скоро пия този Б1 https://aptekamedea.bg/vitamin-b-1-100mg-kh-90-nejchrl-faktors-v1.html

Не знам дали е най-добре усвоимата форма , няма много информация като за Б12 напр.

Благодаря! Този ме устройва и като цена. Ще търся информация за различните форми на Б1 и усвояемостта им.
Като открия нещо интересно, ще го публикувам тук. Ти заради какви оплаквания го приемаш?

# 362
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 366
Скрит текст:
Шакира, мога да те посъветвам да вземаш В12 -подезичен 1000mg метилкобаламин, и същевременно да приемаш и желязо.
Аз приемам В12 и Тот`Хема ампули желязо. Като има 6ч разлика между двата приема.
При мен В12 ми изяда желязото.
Скрит текст:
При евентуална бременност желязото трябва да е над стойност 20.
Аз съм с Хипотериоидизъм и изцяло отстранена ЩЖ.

къде мога да прочета повече за това?
и изобщо информация за това как изчезва желязото, без кръвоизливи.
благодаря.

повтарям въпроса си.
ако някой е отговорил, а съм пропуснала да видя моля да ме извини.
интересувам се за механизмите на загуба на желязо без кръвоизливи или каквато и да е кръвозагуба.
Благодаря. Simple Smile

# 363
  • Мнения: 11 906
Скрит текст:
Шакира, мога да те посъветвам да вземаш В12 -подезичен 1000mg метилкобаламин, и същевременно да приемаш и желязо.
Аз приемам В12 и Тот`Хема ампули желязо. Като има 6ч разлика между двата приема.
При мен В12 ми изяда желязото.
Скрит текст:
При евентуална бременност желязото трябва да е над стойност 20.
Аз съм с Хипотериоидизъм и изцяло отстранена ЩЖ.

къде мога да прочета повече за това?
и изобщо информация за това как изчезва желязото, без кръвоизливи.
благодаря.

повтарям въпроса си.
ако някой е отговорил, а съм пропуснала да видя моля да ме извини.
интересувам се за механизмите на загуба на желязо без кръвоизливи или каквато и да е кръвозагуба.
Благодаря. Simple Smile

Не съм видяла или не помня въпроса ти  Simple Smile ... не съм чела точно какъв е механизма. Но в почти всяка статия която отвориш за желязодефицитна анемия пише, че една от причините може да бъде лечение на дефицит на В12, т.е. при по-големи дози или по-дълъг прием на В12, желязото се изчерпва, нямам идея чисто биологично как. Ето първата статия която отворих го пише http://www.medik.bg/?page=cat&id=225
Мисля, че може би се получава заради неусвояемост, тъй като двете си пречат (това е сигурно има таблици с несъвместимост на витамини/минерали). Тоест високата доза В12 пречи желязото да се усвоява и следователно като не си набавяш дълго време ще изпаднеш в дефицит....това са си мои разсъждения де  Laughing . Не случайно се препоръчва едното да се приема сутрин, другото вечер, за да има отстояние все пак и евентуално шанс да се усвоят  Crazy

# 364
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 366
благодаря.
питах, защото не мога да си обясня резкия спад на хемоглобин до степен да не мога да се държа на краката си.
тогава не вземах В12, така че не е това причината при мен.

# 365
  • София
  • Мнения: 3 181
Добри, свекърва ми е с много ниско желязо, повече от година. Докторите казват, че вероятно е проблем в стомашно-чревния тракт и трябва да се направят изследвания. Друг вариант за загубата на желязо бил половата система. Тя отказва да прави каквито и да било изследвания, въпреки че за възрастта си е в прекрасно здраве. Не пие никакви лекарства, освен добавка желязо, а е на 91 години!

# 366
  • Мнения: 3 615
благодаря.
питах, защото не мога да си обясня резкия спад на хемоглобин до степен да не мога да се държа на краката си.
тогава не вземах В12, така че не е това причината при мен.
Винаги има причина.Мн зависи какво е нивото на б12 и желязото.Може да направите гастроскопия.По важното е да намерите добър хематолог.

# 367
  • София
  • Мнения: 39 930
Ох. Скоро дъщеря ми трябва да си пусне контролни изследвания. Хемоглобинът ѝ беше наред (висок) преди да започне Б12. Дано не го е свалила.

# 368
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 366
благодаря. Simple Smile
плаши ме мисълта, че може да се повтори.
или да го предизвикам с добавките - В12 и магнезий.

# 369
  • Мнения: 11 906
благодаря. Simple Smile
плаши ме мисълта, че може да се повтори.
или да го предизвикам с добавките - В12 и магнезий.



О причина за нисък хемоглобин и желязо може да има много, аз мислех, че питаш конретно за В12 как влияе.

Най-вероятно е проблем с червата, в повечето случаи е това Peace

# 370
  • Мнения: 2 094
Най-вероятно е проблем с червата, в повечето случаи е това Peace

Да , много често това е причината , направете изследвания .
И магнезия ли бута хемоглобина ?

# 371
  • Мнения: 11 906

........
И магнезия ли бута хемоглобина ?

Не, тя просто споделя какво пие в момента

# 372
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Здравейте.
Искам да попитам дали някой приема https://remedium.bg/product/142532/haya-labs-methyl-b12-za-podsi … 100-tabletki.html  ?
Не съм доволна от https://remedium.bg/product/134621/natural-factors-vitamin-v12-m … i-30-podarak.html  , по препоръка от темата си взех две опаковки от https://www.biovea.bg/xranitelna-dobavka-biovea-vitamin-b12-meth … 0mcg-cena-15-50lv
 и ми действаха много добре,но от доста време не са в наличност.
Чудя се сега на коя марка да заложа.
Ще ми препоръчате ли?
п.п. Знам ,че Солгар ,са добри ,но ми идват скъпи.

# 373
  • Мнения: 11 906
*Л-и-я* от тези първите розовите, много хора са недоволни включително и аз. Биовеята аз я бях споменала, няма ли я...хм, отдавна не съм вземала и аз бях доволна.

Солгар си поръчай от айхърб, там са на сметка, мисля че 60бр опаковката идваха с доставката 24-25лв, за 2 седмици максимум идват.

Аз тези съм ползвала само, и за детето капките за нос.

На Хая лабс съм пила други неща, доволна бях сякаш  Thinking

# 374
  • Мнения: 283
Здравейте, момичета. В следствие на множество симптоми, си пуснах Б12. Резултатът е 41 pg/mol. Оказа се, че това е доста нисък резултат. Отидох днес при личната и тя каза, че не е толкова зле (предполагам гледаше референтните стойности от лабораторията). Предписа ми единствено Вигантол, което ме озадачи... Моля ви, дайте съвет при какъв специалост да отида, защото на мен тези стойности никак не ми харесват, а единствено вигантол не ми звучи като логично лечение, макар да не съм лекар и да нямам познания в тази област.

Общи условия

Активация на акаунт