Отговори
# 15
  • Мнения: 35 970
минах на по-малко миризливи - веро, Циф, Пронто; временно зарязах белината и подобните, а Пропъра го мразя силно и не го ползвам

за парфюмите - в началото не слагах

# 16
  • София
  • Мнения: 39 771
За чистенето с препарати - за. Достатъчно е бебето да не е в стаята.
Парфюми употребявах.

# 17
  • Мнения: 949
Не, разбира се. Добре е когато чистиш бебето да не е в стаята, докато се изветри. Отваряш широко прозореца и готово. Чистене без препарат чистене ли е изобщо Rolling Eyes

А относно парфюмите - не мога нищо да ти кажа. В началото като родих хич не ми беше до това, а и обонянието ми беше доста силно и всичко ме дразнеше... Нека другите мами кажат как е.

# 18
  • Мнения: 3 760
Дезодоранти, парфюми, аромати в препаратите - всички са силни алергени и трябва да се избягват особено докато бебето е малко.
Разбирира се, че можеш да си чистиш с препаратите, но не докато бебето е в помещението. След това трябва да проветриш добре.

# 19
  • Мнения: 723
Дезодоранти, парфюми, аромати в препаратите - всички са силни алергени и трябва да се избягват особено докато бебето е малко.
Разбирира се, че можеш да си чистиш с препаратите, но не докато бебето е в помещението. След това трябва да проветриш добре.
Точно така е!  Peace  А още на курса за бременни ни казаха, че в никакъв случай не трябва да използваме силни парфюми в началото, заради алергии, не само, че бебето може да се дразни. Аз ползвах основно рол-он в първите 1-2 месеца.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 744
Това според мен е валидно за местата на които бебето ти ще лази когато му дойде времето.А инак ако проветряваш не виждам никакъв пробелм  Hug
Парфюми и до днес не използвам в стаята в която спим, а се пръскам в коридора  Peace

# 21
  • Мнения: 4 392
Не помня дали съм ползвала парфюм в началото.Периодът ми е много мътен Embarassed,но си спомням ,че заради хормоните имах проблеми с обонянието.
Препарати ползвам много пестеливо,и то само в банята.Под ,прозорци  и т.н.чистя само с вода,мебелите с микрофазерна навлажнена с вода кърпа.
Чистенето без препарати: Да,чистене е !Водата е универсална течност,разтваряща почти всичко, остава един прах да не изчисти. Peace
Относно Доместос,Сагротан и тем подобните антибактериални почистващи препарати: Установено е ,че децата стават по-чувствителни към прах и бактерии именно заради  такива препарати.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 737
Аз не съм спирала да използвам препарати. Само тези на хлорна основа спрях. Може би ще трябва да се простиш с Доместоса или да помолиш някой друг да чисти с него, за да не се натровите ти и бебето.
Колкото до парфюмите бях предупредена, че в началото бебето "надушва" майка си. Първите 3 месеца не съм ползвала парфюми, но не съм спирала да използвам стикове за мишници.

# 23
  • Мнения: 164
Ще следя темата,че ми е интересно,за първи път чувам някои неща.А и на мен ми предстои да имам бебенце скоро.

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако спазваш някои прости правила (каквито вече са споменати)- няма проблем. То и бременните не е хубаво да вдишват разни химикали и концентрати.

# 25
  • Мнения: 1 006
Aз чистя с препарари,но бебето е в другата стая и след това проветрявам добре.
А иначе относно парфюмите-аз се парфюмирам,но не много често,а иначе използвам рол-он.

# 26
  • Мнения: 2 531
Аз лично зарязах препаратите за почистване в стаята на бебто, първите месеци! Никога не съм почиствала в присъствие на детето стаите, но на другите места си ползвах препарати! Парфюми не ползвах , но дезодоранти- ДА!

# 27
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Ами да ползвам си препарати и се парфюмирам.Ползвам 2-3 парфюма и не съм забелязала бебчо да се чумери или да се дразни от миризмата им.Около месец ходех в коридора да се пръскам,ама сега даже в стаята и след това излизаме.
Всеки си преценява сам. Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 44 122
И нашата педиатърка ни каза да не мием с препарати в стаята на бебето, само с вода. Камо ли с такива с белина, Доместос е доста силен и миризлив препарат например. За него направо каза да забравим Wink
Колкото до силните парфюми и дезодоранти - като бях бременна направо ми се повдигаше от всякакви такива миризми. доста се бях отвратила...като се роди бебо съвсем не ползвах, някак не знам така отвътре ми идваше първия месец, после си взех рол-он и досега още карам на такива Wink

# 29
  • Мнения: 4 392
Аз лично зарязах препаратите за почистване в стаята на бебто, първите месеци! Никога не съм почиствала в присъствие на детето стаите, но на другите места си ползвах препарати! Парфюми не ползвах , но дезодоранти- ДА!

Всъщност парфюмите са по-безопасни от дезодорантите.
Най-добре да се ползва,ако въобще изобщо,рол-он.

Общи условия

Активация на акаунт