Любители на Котки - Тема 131

  • 27 792
  • 763
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 732
Не съм аз, майка ми е.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 715
__MM’s, не се сърди! Никой не те е обидил. И аз не знаех за клепоухите. Сладки са, както и късокраките азиатски "модели". За последните обаче всеки средноинтелигентен човек би се сетил, че е нормално да имат проблеми. А се развъждат, защото на хората са им сладки и се търсят.Когато спре търсенето, ще спре и развъждането. Но за това се иска повече любов към животните, а не идеята, че са играчка за детето и са по-милички от уличните.
Ще си обичате котето, родословно или не. Но дискусии като горната може да са полезни на някого, ако не знае.

Милият Бегинс! Бързо възстановяване!
Значи сте доволни от Орион? На мен са ми по-близо, но за тях не намерих отзиви, като търсех клиника за Майки. Днес го водих във Вет Стар за обезпаразитяване пак. Дадоха му Stronghold PLUS, пипета и с вътрешно действие. Някой сравнявал ли е с Бродлайн? От другия път мисля аз да слагам сама. Откъде купувате обезпаразитяващи препарати най-изгодно?

# 62
  • Варна
  • Мнения: 6 376
Записвам се в новата тема с Женето:
 
Магчето и Милчо също са добре.
Много ми се иска хората да не желаят за домашни любимци животни с умишлено търсен дефект, от който животните страдат, за да не се стимулира такова развъждане.
Приятна вечер!

# 63
  • Мнения: 3 248
Не ме интересуват нейните котки. Как реши обаче, че няма родословие. Малко шотландки са със родословие в България и моята е една от тях,доказано!
Не не искам диагноза по снимка във форума, имам записан час от вчера за следващата седмица и докато чакам да дойде момента попитах каква би била възможната причина.  Както и да е , лек ден Ви пожелавам и напускам с удоволствие темата. Аман от подобни всезнаещи личности.🙂

Възможната причина - от стрес и алергия, през различни инфекции, та до рак и автоимунно. Сега по-добре ли ти е? Надали...

Върнах се да чета старите мнения, май за втори път ще напускаш, а? И може да има родословие, ама фалшиво, щом е дадена преди третия месец без ваксини...

И проблемът не е дали една котка е породиста или не. А в стимулирането развъждането на котки, които страдат цял живот.

Дано скоро и другите федерации забранят развъждането на клепоухи.

И не те интересуват чуждите котки, ама нас трябва да ни интересуват кожните проблеми на твоите, така ли? 

Аман!



Ох, миличкият Бегинс изглежда ужасно! Добре че сте отишли на лекар и са взети мерки! Стискам палци скоро да се оправи!!!

# 64
  • Мнения: 1 124
Здравейте отново,
Котинка днес е по-добре. Походката е координирана, но ходи бавно и внимателно. Цял ден спи, не е хапнала изобщо. Два пъти пишка, значи или е пила вода, или от системата по време на оперяцията.
Това че не яде, тревожно ли е? Да звъня ли на клиниката? Вчера беше оперяцията.

# 65
  • Мнения: 3 248
От системите е пишкала най-вероятно. Ще започне да яде, нормално е сега още да няма много, много апетит, вече започва и да я боли повечко, предложи й нещо с бульонче или сосче. Ако и утре не яде, звъни в клиниката.

# 66
  • Мнения: 3 732
Симантро, аз съм доволна, но ми е първо ходене на такъв лекар. Мил, внимателен, обяснявал е какво прави и защо. Питах го защо раната остава отворена, да не се замърси. Той не се изсмя или обиди, а отговори, че трябва да диша.

За антибиотика хапче каза, че действието на инжекцията антибиотик е до понеделник и за подсигуряване изписва и хапчета.
На око го определи, че няма 5 кг - за изчисляване на дозата. Отвърнах му, че дали има и 4 кг.

Затруднихме се на въпроса кога е роден. Имам снимка, която не намирам в телефона - на 15 ми рд го държа на ръце пред тортата, а той е малко коте, прогледнало. Сега съм на 33 и съм родена октомври.

Прегледа е 12 лв, поставяне на инжекция - 4 лв, хапчетата - 2 лв и нещо, другото не запомних. 40 лв взе за всичко. Не знам малко или много е.

Яде и пи вода няколко пъти. Вече гледа и с двете очи макар болното да е малко притворено, но го отваря цялото. Сега спят със стопанката защото деня беше тежък и уморителен.
Правим промивки с риванол по съвет на лекаря. Държа го, тя го мие и му говори. Той седи като кукла, но тя явно натиска някъде където го боли. Той започва да ръмжи, тя му подвикне да млъкне, той застава спокойно и млъква. Тя пак мие раната, процедурата се повтаря. Много са интересни.

Ето визитката:


# 67
  • Варна
  • Мнения: 25 327
Аз не знаех преди тази тема, че клепоухите котки са с генетичен проблем.
И аз не знаех, и честно казано намирам в такъв случай развъждането им за жестокост, съизмерима с жестокостите в изпитвателни лаборатории и подобни. Как може умишлено да създаваш животно с генетичен проблем, заради едната "красота"? Недоумявам.

Това че не яде, тревожно ли е? Да звъня ли на клиниката? Вчера беше оперяцията.
Не е тревожно. Кетя не яде сигурно 3 дни.

# 68
  • Мнения: 1 493
Моите ги е ударил здраво хормона. Двете мъжки изчезнаха, само единия се мерна да хапне и избяга. Женската върви след мен, тича като луда из двора и само мяука. Ама стои при мен. Майка им си стои тиха и кротка и само проси храна.

# 69
  • Мнения: 306
В зоомагазина ни предложиха нова храна без зърно:

 някой да има впечатления?

данък

# 70
  • Мнения: 17
мойте пухчовци, мацан и майк, вече са приятели

# 71
  • София
  • Мнения: 6 212
Бързо да оздравява дядо Бегинс! Кастрираната котанка също!

А така се глезондри Мади на мъжа ми 😊



Ох, току що ни стресна - беше заспала така дълбоко, че трябваше да я бутнем няколко пъти, за да се събуди. Досега не се беше случвало.

# 72
  • Мнения: 3 732
Данък моментен:


Толкова много яде днес - и пауч, и кисело мляко. Беше намалил яденето повече от месец та в чудо се бяхме видяли какво да му даваме да яде. Не е ял заради болката, тя го е мъчила. Ако знаехме, по рано да сме го завели. Яд ме е на човешката ни глупост.

# 73
  • София
  • Мнения: 1 715
Благодаря, Зуки Су Simple Smile

# 74
  • Мнения: 1 124
В зоомагазина ни предложиха нова храна без зърно:

 някой да има впечатления?

данък

Ние сме с храната Virbac. Нашия втеринар много я препоръчва. Давали сме и други храни, тази май й е най-любима.
Но като четох състава сякаш е просто храна висок клас, но не е нещо супер уау, каквито храни има в zooplus.

Благодаря ви за подкрепата, преди малко я видях да пие вода, и малко се успокоих. Погледа й днес определено е по-нормален, но мноооого внимателно ходи.

Ето и данък, за пръв път  я показвам 😊 Тук е все още некастрирана


А днес е така

Общи условия

Активация на акаунт