Мога ли да оборя истинността на регресивната хипноза?

  • 9 452
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 912
И на мен ми прави впечатление, че всеки, който се е подлагал на регресия, в миналото е бил забележителна личност. Я някой цар, я някой вожд, я принцеса, богаташ.
Значи четете някое списанийно изхвърляне на психично отклонен. Няма такова нещо за живот на велик крал или Наполеон. Ако срещнете нещо такова направо си е за отминаване. Не се заблуждавайте излишно. Предишните животи са нещо съвсем обикновено като съществуване. И Елеонор, не преиначавай думите ми, че говориш глупости. 😅

# 31
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
И Елеонор, не преиначавай думите ми, че говориш глупости. 😅

Hug Добре де! Аз на тебе ти вярвам, но в тубата има толкова много хора, които уж си спомняли минали животи. Ако им видиш историите, и ти ще станеш скептик като мене.

Hug Аз просто малко ви провокирам, за да ми покажете някоя по-убедителна история.

Иначе, как ще се поддържа тая тема?

Нали трябва да има разногласия! Иначе не става дискусията.

# 32
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 912


Един български регресионист. За тези, които се интересуват. Има и веб страница и Фейсбук.

Последна редакция: пн, 25 мар 2019, 20:20 от Angela61

# 33
  • Мнения: 59
И на мен ми прави впечатление, че всеки, който се е подлагал на регресия, в миналото е бил забележителна личност. Я някой цар, я някой вожд, я принцеса, богаташ.

Терапевтът може да си играе с нашата памет чрез използване на внушения и упражнения за въображението и така да създаде фалшиви спомени. Чрез тези техники той може да накара пациентът да си спомни подробно, че е извършил престъпление, което реално не е извършил, и да си признае извършването му. Така могат да бъдат разбити семейства, да бъдат съсипани човешки животи.

 Ако и терапевтът и пациентът търсят, чрез тези методи нещо, което реално го няма, то ще бъде "намерено".  Търсиш несъществуващ минал живот - намираш го.

# 34
  • Мнения: 416
Слушала  съм голяма част от записите на регресии на Борислав Русанов, някои са ми интересни и смислени, а други сякаш нагласени, но може да ми изглеждат така на мен.

Аз съм с голямо желание да се подложа на регресия, за да си дам отговор на един конкретен въпрос, отговора на който търся от години и е все така безуспешно. Но не съм намерила своя регресионист. Гледам клипове, слушам гласове и не ми допадат и така. Някой, ако има предложение за такъв, ще се радвам.

Последна редакция: вт, 26 мар 2019, 18:19 от Vessita13

# 35
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 912
Може просто да е от звученето на самия език. Поне при мен е така. Пробвай на друг език, който владееш достатъчно добре.

# 36
  • Мнения: 347
Да се включа и аз по темата.
Първо да кажа, че ми се иска да вярвам в прераждането, но и аз търся доказателства и то убедителни.
А  християнството, за което много чета, отхвърляйки идеята за прераждане, ме разколебава.
Моето мнение защо има много хора, които споделят забележителни минали животи е, че всъщност те не са толкова много. Просто тези, които не са видели нищо уникално, видели са обикновен или дори лош живот - не споделят.
Образно казано - ако има 1000 видеоклипа с уникални животи, срещу тях има поне 10 000 човека, на които не им е харесало това, което са видели - те не споделят, кой споделя лошото или срамното?
Само затова превес имат онези с минали животи на царе, вождове, принцеси и т.н. Но те са много по-малко от другите - просто няма клипове за обикновените животи.

Да попитам тези, които са се подалгали на регресия - това, което "виждате" е като мисъл или като картина?
Ако е мисъл - как осъзнавате, че не си измисляте?
Ако е картина - доколко прилича на сън?

# 37
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Първо да кажа, че ми се иска да вярвам в прераждането, но и аз търся доказателства и то убедителни.
А  християнството, за което много чета, отхвърляйки идеята за прераждане, ме разколебава.


Меланж, злите езици говорят, че текстовете, свързани с прераждането в Светите Книги са били премахнати. Но не можем да бъдем сигурни.

За мен самата, разказите на "спомени" за минали животи не са доказателство.

# 38
  • Мнения: 347
Eleonora, Чела съм го това за премахването на текстовете за прераждането, но не намирам логика - защо им е да го правят?

# 39
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Eleonora, Чела съм го това за премахването на текстовете за прераждането, но не намирам логика - защо им е да го правят?

И аз мисля така. Grinning

Меланж, използвам случая да си рекламирам превода на Библейските лекции на Джордан Питърсън. Надявам се да ти бъде интересно:

Скрит текст:

# 40
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 912
Това, което аз видях, бяха картини. Много вероятно е да се видят символи, тъй като подсъзнанието работи със символи. После тези символи се превръщат в картини. Действието по-скоро го знаеш отколкото да го виждаш. Виждаш се с какво си облечен, каква коса имаш, горе-долу колко си годишен, как се казваш. Ако интереса ти е двързан с други хора ги виждаш и тях като по-скоро знаеш каква връзка имат с теб.
Аз лично не съм имала живот на царска особа, нито на известна личност. Но това, което видях (не съм задълбавала в начинанието) ми обясни много сегашни ми интереси и реакции.
Можеш да си доказваш единствено на себе си до колко е правдиво усещането ти и дали да вярваш в прераждането, за другите все няма да е достатъчно и ще се съмняват. Съмнявайки се означава да се отхвърлят явления като психофониите, отварянето и затварянето на врати, прозорци, чекмеджета в дома и още много други явления свързани с други измерения.

# 41
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Съмнявайки се означава да се отхвърлят явления като психофониите, отварянето и затварянето на врати, прозорци, чекмеджета в дома и още много други явления свързани с други измерения.

Нямат общо с прераждането, душа! Hug

Има много явления, които не са обяснени и от учените. Съществуват без съмнение. Но обяснението им е в сферата на фантазиите и некоректните интерпретации. Не знаем - това е единствената истина.

# 42
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 912
Връзката е, че тези явления ги предизвикват духовете на починали вече хора, а щом са починали и все още съществуват под друга форма е логично да има и прераждане. Връзката а косвена.

# 43
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Връзката е, че тези явления ги предизвикват духовете на починали вече хора, а щом са починали и все още съществуват под друга форма е логично да има и прераждане. Връзката а косвена.

Аз такава връзка не правя! Как така хем има прераждане, хем починали хора предизвикват разни явления?

# 44
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 912
Обратното е, първо духа живее без тяло след като човека е починал, а после се преражда за да изпълни кармичните си дългове.
Някои духове живеят дълго в домовете си. Някои не искат да си тръгнат и ако не им хареса новата подредба/обитатели или пък търсят нещо си, създават шумове и движение на предмети. Това стряска живите. След време, както казах духовете се прераждат в ново тяло за да имат възможност да разширят опита си и изпълнят кармични дългове.

Общи условия

Активация на акаунт