Заедно или поотделно...

  • 2 546
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 917
... ще платите?
Имаме си с мъжа ми любим ресторант, където всеки месец
на определена дата ходим да си ядем той морските деликатеси,
аз мойте енчиладас. Персоналът ни познава много добре.
И въпреки това винаги ни питат, като донесат сметката,
дали ще платим заедно или поотделно.
Аз винаги отвръщам: "Заедно. Той."
Защо го правят? Знаят, че сме семейство.
Вие за или против сте всеки сам да си плаща папото?

Заедно - плащаме аз или той - няма значение Peace

# 31
  • Мнения: 755
Ами заедно , но това ме накара да се замисля , че в "нашия" любим ресторант ,който посещаваме със съпружеското тяло винаги ми дават сметката на мен... Rolling Eyes ooooh! . А аз демонстративно с усмивка казвам"мерси" Laughing и я подавам на мъжо ! Това пък при нас ми се струва съвсем шантаво против всякакви там си общоприети правила. То има менюта за дамите без цени , а при нас на мен направо ми връчват сметката...  Laughing Shocked

# 32
  • Мнения: 2 825
В нащо семейство нищо не делим, но и аз забелязах, че в Германия го задават често този въпрос, тука също се е случвало да ме питат, но не е практика.
Като се замисля, е доста по-удобно за клиентите, а не като в Бг - да си смята всеки какво и колко е ял и пил.

# 33
  • Мнения: 143
Според мен като им е такава политиката, да носят по отделно сметките пък хората сами ще си предценят заедно или поотделно да плащат, пък сервитьора ще си смята ако решат заедно да плащат

# 34
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Епа нали сме семейство,плащаме на куп.То винаги мажо плаща ама парата е обща. Grinning Grinning

# 35
  • Мнения: 3 164
аве к'во значение има newsm08

# 36
  • Мнения: 431
Заедно.

# 37
  • Мнения: 6 917
Според мен като им е такава политиката, да носят по отделно сметките пък хората сами ще си предценят заедно или поотделно да плащат, пък сервитьора ще си смята ако решат заедно да плащат
И ако са 5 човека едно семейство има да се потят докато сметнат всичко общо от петте сметки колко ще излезе ли?

# 38
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Ако случката с отделните сметки се развива нейде из Немско - съвсем нормално е;
ако е по нашите географски ширини - е доста чудно и непонятно.

Ако ме питат как да ми донесат сметката, когато сме семейно, нормално е да я поисакм цялата, а не на всеки сметка, че дори и на детето да има Wink

# 39
  • Мнения: 191
По принцип плаща мъжът ми,освен в случаите когато съм го поканила по някъкъв повод.Чесно казано обаче никога не са ни задавали подобен вупрос newsm78Ако ни го зададат и той отговори-тя ще го #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт