Заедно или поотделно...

  • 2 526
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз съм За отделните сметки, дори и да съм поканена. може би го правят, за да не обидят дамата, не им работа да предполагат семейство ли сте и пр, както и толкова да помнят.
Виж, тук всичко е накуп и требе да изчетеш от-до, щото може и на съседа сметката да са ти добавили, а касовият бон е спор между теб и сервитьорката как трябва да изглежда

# 16
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
мислех, 4е лиска пита дали спите заедно или поотделно? а то за сметките! ние сме по плащанията, който и да е с нас ние 4ерпим, няма как политика на половинката ми, в бг преди да се реомъжа винаги си плащах(ме) поотделно откак се помня, западно възпитание с лоши последици!но , ако имам повод или сърце ми е да по4ерпя, плащам и още как с калкулатор в ръка!

# 17
  • Мнения: 7 914
Нас никога не са ни питали.. това значи ли, че отдалече личи, че сме семейство? newsm78 newsm62

# 18
  • Мнения: 1 002
заедно , заедно ...то , това и оставаше да деля - сметката с мъжа ми

като дойдох в София едно от неприятните неща , които ми направиха впечатление,  е как тук всички си делят сметката до стотинка . Разваля се атмосферата някак си , ....Но аз съм  малко по- ориенталски , така да се каже , ориентирана  Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Считам за нормално семейните хора да си плащат сметките общо.Във всички други случаи - не NaughtyАко става дума за мъж и жена, които не са двойка и мъжът иска да плати, а тя няма нищо против - ок Simple SmileНо не е някакво задължение, според мен.Така че няма лошо да носят сметките отделно, пък той/тя като иска - да плати и двете Peace

# 20
  • Мнения: 945
Какво се ядосваш бе жена? Всеки път, след като ни попитат "Zusammen oder getrennt?" с мъжа ми си каzваме, че все още иzглеждаме като малада неженета двойка. И аz всеки път се радвам   Mr. Green

# 21
  • Мнения: 1 860
Аз работих малко в ресторант в Германия преди няколко години и си спомням, че задължително трябваше да питам поотделно или заедно ще плащат, няма значение колко редовни клиенти са.  Peace

# 22
  • Мнения: 177
Ами то немската политика е такава. На тях въzтанието им е такова. И на на мен ми е странно, когато двойка се нареди на опа6ката в магаzина и всеки си пласта неговите неста, ама zа тях тов а е несто като въпрос на Чест. Ако мъжа ти плати сметката, едва ли не сте трябва да си му длужна цял живот после. Дори едни германци се оплаваха, 4е като били в Египет на по4ивка и там сервитьорите ги питали:"По немски ли сте пластате или нормално?" и това ги бе6е zасегнало несто.

# 23
  • Мнения: 2 039
Ама как по отделно бе,то смешно  Grinning!!! То дори и да си с някой друг човек,по-добре да се разберете по-между си,отколкото да ви носят отделни сметки!

# 24
  • Мнения: 2 212
Не, никак не е смешно, много е добре дори да се пита, пък който както иска да си плаща, защото я си представи делова среща, обяд или вечеря в ресторант, носят общата семтка и ти вадиш елката да смяташ какво си ял, пил ...

# 25
  • Мнения: 3 423
Винаги ме е дразнела физиономията на сервитьорка в БГ, като й кажа да ми донесе отделна сметка. Все едно я карам да оре и копае  Confused

Остави това, ама за капак случвало ли ти се е да си в компания
на чужденци и да говорите само чуждия език, т.е. да не бъдете
разпознати, че сте българи. Обаче като ви донесат общата сметка,
ти като ербап българка да прегледаш какво има в нея и да видиш,
че последната позиция е "ако мине - 5 лв.". И питаш сервитьорката
какво значи това, а тя бързо задрасква този ред и смъква 5 лева от
крайната сума.  bowuu Ако мине. Нали сте чужденци.  #2gunfire #Cussing out

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Нищо не плащаме, нито заедно нито поотделно Laughing.., заради некадърни сервитьори  Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 6 909
Остави това, ама за капак случвало ли ти се е да си в компания
на чужденци и да говорите само чуждия език, т.е. да не бъдете
разпознати, че сте българи. Обаче като ви донесат общата сметка,
ти като ербап българка да прегледаш какво има в нея и да видиш,
че последната позиция е "ако мине - 5 лв.". И питаш сервитьорката
какво значи това, а тя бързо задрасква този ред и смъква 5 лева от
крайната сума.  bowuu Ако мине. Нали сте чужденци.  #2gunfire #Cussing out
Егати наглото Sick Поне да си бяха измислили нещо, което не сте поръчали.

# 28
  • Мнения: 7 186
Считам за нормално семейните хора да си плащат сметките общо.Във всички други случаи - не NaughtyАко става дума за мъж и жена, които не са двойка и мъжът иска да плати, а тя няма нищо против - ок Simple SmileНо не е някакво задължение, според мен.Така че няма лошо да носят сметките отделно, пък той/тя като иска - да плати и двете Peace

И аз съм на същото мнение. Wink

# 29
  • Мнения: 2 039
Не, никак не е смешно, много е добре дори да се пита, пък който както иска да си плаща, защото я си представи делова среща, обяд или вечеря в ресторант, носят общата семтка и ти вадиш елката да смяташ какво си ял, пил ...
Естер,имах предвид че е смешно да си редовен клиент с мъжа ти в някой ресторант и всеки път да те питат как ще плащате.Иначе при делова среща си права  Peace

Общи условия

Активация на акаунт