Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 54

  • 37 567
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 3 504
Мите, Hug
Много си ни ценен, приятелче!
Споделяй с нас! Ние те разбираме! Kissing Heart

All, и ти си герой! За пример си! Hug

# 706
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Благодаря ви отново на всички 😍
Стига сте крякали кокошки. 😆😜И без това няма да спя тая нощ, чета ви. Какво толкова, един проскубан петел-ветеран по-малко...😂
Люба, поздрава ми хареса. Уникален шлагер. 😍
Ал, забрави тая дума "надежда"!! Тяе празна дума!
Вяра, увереност! Това е!

# 707
  • България, Велико Търново
  • Мнения: 213
Зори, благодаря за коментара 🤗 Днес ще ходя до диспансера и ще действам 😉  Дано понесеш леко четвъртата химия, та баба ти да не се усети. Макар, че бабите са опасни разузнавачи.... Радвам се, че и си намерила перука, с която да се чувстваш добре! Заинтригува ме много, ако ти се пускат снимки на ЛС ще се радвам да те видя 😊

Митко, стискам палци! Успех!

Слънчев ден на всички🌞

# 708
  • Мнения: 1 726
Аз да докладвам: след като ме изписаха от Токуда, реално в по-лошо състояние, от преди да вляза, след 1 седмица мъки, снощи ме приеха по спешност във ВМА, защото започнах да се задушавам. След дълго обикаляне по кабинети и много изследвания се оказа, че имам сърдечна недостатъчност, дължаща се на увреждане на сърцето от ХТ. Това хич не е безобидно, но да се надяваме, че е хванато навреме, а версията за мети в бял дроб отпадна от биопсията в Токуда. Дано това да е малкият дявол. 😉

# 709
  • Мнения: 2 369
Аз да докладвам: след като ме изписаха от Токуда, реално в по-лошо състояние, от преди да вляза, след 1 седмица мъки, снощи ме приеха по спешност във ВМА, защото започнах да се задушавам. След дълго обикаляне по кабинети и много изследвания се оказа, че имам сърдечна недостатъчност, дължаща се на увреждане на сърцето от ХТ. Това хич не е безобидно, но да се надяваме, че е хванато навреме, а версията за мети в бял дроб отпадна от биопсията в Токуда. Дано това да е малкият дявол. 😉

Пожелавам ти сърдечната недостатъчност да е временна! Аз също съм предупредена да се наблюдавам и при най-малки признаци да кажа веднага, за да редуцират грамажа на химията.
Преди да ти започнат химиотерапиите направиха ли обстоен преглед на сърцето?

# 710
  • Мнения: 2 353
Дано е бил малкия дявол, хванали са го!
Мите, ела кажи как си!
Ал, как сииии?
Марита, а ти? Как са новите руси къдри? (надявам се, че приемаш шегата и се чувстваш по-добре с перуката)
Люба, надявам се вчерашния лош ден е последен от серията...

# 711
  • Мнения: 2 369
Бела, с перуката се чувствам съвсем добре! Направо изглеждам по-хубава от преди😁 Вчера се видях с приятелка, която не бях виждала, нито чувала 10 год.и не знаеше какво се случва с мен. Ами изобщо не забеляза, че нещо не ми е наред. Даже като и казах ми наблегна изрично, че щяла точно да ми прави комплименти колко съм се разхубавила и че по-добре от преди изглеждам. Мисля това е предостатъчно позитивно за мен в този момент😊 Иначе аз съм добре. Имах хубави дни. Беше великден и от петък до снощи само се забавлявах с различни хора и събирания. Много добре ми дойде. Точно както аз обичам. Утре имам втора химия с Таксол. Много се надявам да мине като предишната. Поръчах си още две перуки от същия сайт. Нека имам, за да се чувствам добре. С гаджето също някак стана по-добре, откакто аз взех да се чувствам не чак толкова скапана. Явно наистина всичко си идва от мен и моята глава.

# 712
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 010
Аз да докладвам: след като ме изписаха от Токуда, реално в по-лошо състояние, от преди да вляза, след 1 седмица мъки, снощи ме приеха по спешност във ВМА, защото започнах да се задушавам. След дълго обикаляне по кабинети и много изследвания се оказа, че имам сърдечна недостатъчност, дължаща се на увреждане на сърцето от ХТ. Това хич не е безобидно, но да се надяваме, че е хванато навреме, а версията за мети в бял дроб отпадна от биопсията в Токуда. Дано това да е малкият дявол. 😉
Арми, не мога да кажа, че се радвам, ама се радвам, че не са мети. Според мен ще успеят да овладеят това състояние. Прегръщам те!

# 713
  • Мнения: 3 980
Арми, радвам се , че не са мети.
Сърцето  дано скоро да го вкарат в ритъм и да не създава проблеми 🤗

# 714
  • Мнения: X
Арми и аз се радвам, че не е това, което си мислеше и дано да го овладеят сърдечното състояние и да си скоро в добра форма  Praynig
Аз, от днес имам и втори антибиотик, щото пустия шев е пламнал- ако вчера беше леко зачервен, днес вече всичко що е рязано е ярко червено.....И докато не се успокои- ще си лежа и туй то. Дано поне за празниците да се поприбера, че съвсем ще лудна..... ooooh!

# 715
  • Мнения: 2 369
Oх Люба, дано мине бързо и това! Сигурно те притеснява. 🤗

# 716
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Арми, хубаво е, че от по- голямото зло или по- трудно оправящо се е по- малкото.
Люба, съжалявам. Дано да се оправиш за тези два дни.
Аз вчера бях на лъче, въртяха апарата /аз така съм го нарекла/, днес също и давах кръв. Затварят в петък отделението и в четвъртък ще ми е последната.
Какво друго да кажа. Очаквам тези дни да имам козлета и дано този път всичко е наред. Сега ще стана да направя едни чушки за мъжете - средно между панирани и чушки с доматен сос. Много ги харесват.

# 717
  • Мнения: 1 726
Не са ми изследвали сърцето нито преди, нито след ХТ, а явно е много важно, защото ХТ много го уврежда. Сега се сетих, че в Италия ме преглеждаха, но тук не. Съветвам ви да се прегледате и вие на ехограф, там се виждат тези неща.

# 718
  • Мнения: X
Арми, мен ме пратиха на кардиолог преди да почна химиите, както и всички в този КОЦ, мисля че минават консултация и ехография на сърце, но накрая на химията- нямаше. Иначе се прави ЕКГ преди всяка вливка- предполагам, пак заради следенето на сърдечната дейност. Какво още би следвало, че да си питам като ида пак, след операцията?

# 719
  • Мнения: 2 369
Не са ми изследвали сърцето нито преди, нито след ХТ, а явно е много важно, защото ХТ много го уврежда. Сега се сетих, че в Италия ме преглеждаха, но тук не. Съветвам ви да се прегледате и вие на ехограф, там се виждат тези неща.
В Швейцария преглеждат и то основно сърцето преди химио. Беше със замерване на кръвта, налягане и т.н. Бая време ме държаха. Казаха ми, че е важно, защото както и ти каза химията го уврежда. Моето беше здраво. Сега само го наблюдавам или по- скоро дишането си и ако видя, че имам признаци за сърдечна недостатъчност веднага ще ги алармирам. Егати! Как може да провеждат химиотерапии на хора без основни изследвания преди това?

Общи условия

Активация на акаунт