Пазаруване от Aliexpress.com 56

  • 41 435
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 179
За първи път ми се случва да получавам такива статуси ..на какво се дължи?
Скрит текст:

# 46
  • Мнения: 1 161
Някой да е поръчвал четки за грим и да е останал доволен?
Аз поръчах една , май  "японката " й казваха Simple Smile ,интересна дръжка ,но много лошо качество нито е пухкава  и постоянно падат косми...
Сега искам да взема нещо ,но ми се иска да е  изпробвано и похвалено.

# 47
  • Мнения: 10 256
Аз си поръчах две, но едната така и не дойде. Ще отварям диспут тия дни. Другата много ми харесва. От тези дуъл които са. От двете страни с различни четки. Мисля ланком имат подобна.

# 48
  • Мнения: 44
За колко пари е пратката. Ако е под 150 дължите сами ДДС и такса петнадесетина лева ако искате пощите да ви я освобождават. Винаги трябва да имате едно на ум като поръчвате техника  Wink

105 лева е... Не е техника ... Няколко дребни неща, но събраха тази сума...

# 49
  • Мнения: 44
Според вас, мога ли да откажа поръчката и как става 🙄

# 50
  • Мнения: 3 382
Много моля за помощ.
Поръчах еднакви по размер 15 бр дрешки за деца от детска градина. Обща сума на покупката - 233$. Продавачът ми писа, че ще ги пусне в два пакета, с проследили номера, но ми начисли шипинг. Единият пакет с 8 бр. дрехи пристигна. Вторият е задържан на митница. Искат да приложа документ за плащане на поръчката. Какво да им представя? Да опиша ли цялата ситуация със снимки на "пътуването" на двата пакета? Мога ли да платя ДДС само на бройките, които са при тях, или ще е за общата сума на поръчката? Изобщо не знам как да постъпя, вместо по-евтини, дрешките ще ми излязат... "златни"...
Благодаря предварително за всеки съвет и напътствие! 

# 51
  • Мнения: 5 508
Според вас, мога ли да откажа поръчката и как става 🙄
Има бутон за затваряне на поръчката, но ако не го направиш непосредствено след поръчката, ще трябва да се надяваш търговецът да приеме отказа ти. В противен случай ще си чакаш доставката Simple Smile

Аркадия, вторият пакет с какъв номер е? Този от поръчката или вторият? Ако е първият си снимай всичко, поискай да отворят пакета на място и като видят, че бройката е различна вероятно ще платиш само за тази в кашона + доставката. Ако е вторият е много вероятно да се заядат, но в случая само можем да гадаем.

# 52
  • Мнения: 3 382
Двата пакета са от една поръчка, но с два различни проследими номера. Значи да опиша всичко подробно, както си е, да снимам за доказателство и да си стискам палци?

Допълвам: Или да пиша, че съм поръчала 15 бр., но сега са ми изпратени 7 (Да отворят и преброят) и при евентуална наличност ще ми изпратят останалите? Да не признавам, че са тук? Оффф... Sad

Последна редакция: сб, 30 мар 2019, 08:19 от Аркадия

# 53
  • Мнения: 5 508
Ясно, че са с два номера, но в поръчката ти е записан единия. За това предложих ако задържания пакет е с номера от поръчката просто да кажеш, че търговеца явно не е пратил всичко и така да спестиш парите за вече дошлите неща.
Ако обясниш за двата номера е възможно нещо да се заядат и да поискат да платиш за всичко. Не знам дали е възможно щом другият пакет е минал метъра.
Така или иначе се подготви с общата сума (ддс + мито) Simple Smile

# 54
  • Мнения: 3 382
Благодаря,  Зизу!
Мисля, че и двата пакета към поръчката са с един и същи номер (номер на поръчка) като продавачът е отбелязал две части (parcel 1, parcel 2). Мога ли да кажа, че друг пакет не е получен все още, за да ми начислят такси само за този?
То ако платя и мито и ДДС, по-добре и да не ги взимам Sad

# 55
  • Мнения: 5 508
Здравейте! Оказа се, че една от пратките ми е на митницата! Ако трябва да платя ддс, мито и нз какво друго... Няма да ми излезе изгодно... Мисълта ми е, мога ли да се откажа от пратката и да ми върнат паричките 🙄
Нямат повод да ти върнат парите. Ти сама възпрепятстваш получаването все пак.

Аркадия, в този случай навярно ще платиш на общата сума, но не съм сигурна.
А ако не ги вземеш като нищо ще останеш без парите, защото ти възпрепятстваш получаването. ДДС е 20%, мито-то ще е 4-5 вероятно. Ъова на общата сума (продукт + доставка) Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 161
Аз си поръчах две, но едната така и не дойде. Ще отварям диспут тия дни. Другата много ми харесва. От тези дуъл които са. От двете страни с различни четки. Мисля ланком имат подобна.
Тази ,която е дошла падат ли косми от нея ?Може ли линк да я видя Praynig

# 57
  • Мнения: 36 425
Аз съм поръчвала четки - както за грим, така и за рисуване. Наскоро част от поръчките ми дойдоха и съм доволна. Тези за грим са от овалните, относително меки са и доста плътни; ползвах ги известно време и не падат косми.
Това са четките, но на картинката изглеждат някак по-големи: https://www.aliexpress.com/item/New-5pcs-Makeup-Brushes-Set-Soft … .0.30f74c4dNJNyuA
Най-голямата (която ползвам най-много), е около 4 см.
Скрит текст:

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 1 678
Здравейте! Оказа се, че една от пратките ми е на митницата! Ако трябва да платя ддс, мито и нз какво друго... Няма да ми излезе изгодно... Мисълта ми е, мога ли да се откажа от пратката и да ми върнат паричките 🙄
Нямат повод да ти върнат парите. Ти сама възпрепятстваш получаването все пак.

Аркадия, в този случай навярно ще платиш на общата сума, но не съм сигурна.
А ако не ги вземеш като нищо ще останеш без парите, защото ти възпрепятстваш получаването. ДДС е 20%, мито-то ще е 4-5 вероятно. Ъова на общата сума (продукт + доставка) Simple Smile

щом е с проследим тракинг, мисля че трябва да се отрази че стоката се връща на продавача, и ще може да си върне парите чрез диспут

# 59
  • Мнения: 5 508
Да, ако удължи срока за доставка, а после измисли подобаващо оправдание за това, че не я е взела от митницата. Ама с 'Не ми е изгодно така' най-много да й блокират банковата сметка и да й се наложи да прави нова регистрация и да открива нова сметка Simple Smile
В сайта ясно е написано, че търговците не носят отговорност ако продукт бъде спрян на митницата все пак.

Общи условия

Активация на акаунт