Колко Ви е сметката за ток на месец?- тема №3

  • 14 180
  • 269
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 694
Mиналата година за първи път през живота си се преместих в сграда без ТЕЦ (ЕПК с външни тухлени стени)- по някаква причина несвързвана никога с топлофикация. В хол 23 квадрата и спалня 16 монтирах два хиперинверторни климатика Мицубиши Електрик 12-ка и 9-ка. Семейството е тричленно като в хола се подържаше 21 градуса а в спалнята 24. Сметката за ток тази зима не надхвърли 120 лева ... преди в топлофицирано жилище съм стигал над 300 за топлофикация, тока отделно ...
Има нещо нередно тук, да спите на 21гр и да сте в хола на 24 по ми се връзва...ама света е шарен Grinning

# 196
  • София
  • Мнения: 11 987
Без пердета и щори да, сложи поне вестници и няма да стигнеш 31 градуса Wink

Имам сенници на Велукс прозорците, както и щори тип японска стена на вертикалните прозорци.
Холът е със западно изложение и през покривните прозорци започва да пече около 11 часа. И така до залез.

# 197
  • Мнения: 1 091
Без пердета и щори да, сложи поне вестници и няма да стигнеш 31 градуса Wink
Представих си го визуално с вестници. hahaha hahaha hahaha
Нямам нужда от вестници ,щори ,пердета..... 😊
Апартамента ни е изток /юг - и блока се нагрява много.
В хола температурата достига 30 - 32 градуса.
Вътре става сауна.
Зимата добре ,ама лятото е ужас.
Климатика ни е Finlux.
Август ,ако не се лъжа работеше без прекъсване.
В къщи пак се почва ,на един му е студено ,на друг - горещо /демек на мен/.
Та за това ви питам на колко нагласяте лятото климатиците?
Климатика е в хола и съответно там е най хладно.
Но в другите стаи е рай. 😁

# 198
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
Скрит текст:
С два климатика, бойлер и останалите уреди не съм платила повече от 150 лв тази зима и 160 лв миналата, когато беше адски студена. Тази зима имам и сушилня, която работи 5-6 пъти седмично. Целодневно има човек вкъщи, 3ма възрастни сме.
А когато работи климатика на студено през лятото ,колко се вдига сметката?
Ние сме с един климатик за целия апартамент.
Климатика е 18 -ка и е А+++.
Миналата година го сложихме и още не съм засичала колко се качва сметката.
Единия месец мисля ,че платихме с 15 лв. повече.
Ако наистина е толкова за месец е нищо като разход ,за да ти е нормално в жегите.
И още нещо.....на колко градуса нагласяте климатика лятото?
Аз го слагам на 25,5 или 26 градуса.

Скрит текст:
Лятото 2та работят на 24 градуса, на повече си става студено, но този в дневната работи по няколко часа, а в спалнята - през нощта. Лятото сме 2-ма и няма на кого да охлажда през деня. Изцяло запад сме, нямаме щори, само тънки пердета. Плащаме около 45-50 лв сметка, но това е без сушилня, само пране, бойлер, пекарна и другите дребни уреди. Зимата в дневната е на 23-24 градуса, зависи колко е студено навън. В спалнята стои на 20-22 градуса, рядко и за кратко на повече, ако е зверски студ. Дневната е 18 кв.м., спалнята - 10 кв.м., но топлим/охлаждаме и коридора. И в двете стаи са Фужицу 12-ки, единият е Нордик, другият е по-обикновен.

# 199
  • София
  • Мнения: 878
Mиналата година за първи път през живота си се преместих в сграда без ТЕЦ (ЕПК с външни тухлени стени)- по някаква причина несвързвана никога с топлофикация. В хол 23 квадрата и спалня 16 монтирах два хиперинверторни климатика Мицубиши Електрик 12-ка и 9-ка. Семейството е тричленно като в хола се подържаше 21 градуса а в спалнята 24. Сметката за ток тази зима не надхвърли 120 лева ... преди в топлофицирано жилище съм стигал над 300 за топлофикация, тока отделно ...
Има нещо нередно тук, да спите на 21гр и да сте в хола на 24 по ми се връзва...ама света е шарен Grinning
Спим в хола на 21. Спалнята на 24 е детска. Според мен е много 24 ама предпочитания на детето.

# 200
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
148 лв тотал, с бойлер,сушилня и отопление, бива.

# 201
  • Мнения: 3 546
115лв. Очаквах да падне повече без климатиците.

# 202
  • Varna
  • Мнения: 1 730
82 лв без отопление, ще видим колко ще падне нататък.

Последна редакция: нд, 19 май 2019, 14:15 от Valentina Dragancheva-Encheva

# 203
  • Мнения: 25 739
67. Април се отоплявах така, че е нормално.

# 204
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
109 лв. с отопление,  конвектор в една стая, април си беше студен, бойлер всеки ден , готвене и т.н.

# 205
  • Варна
  • Мнения: 10 493
179лв. уж е топло, направо ми писна.

# 206
  • Мнения: 4 708
107.45 за там където живеем, и 0,66ст там където няма електроуреди, не живее никой. Ето това ми е странно, как имам 3кв/ч в жилище, което не е обитаемо, нито пък има електроуреди? От този месец там сме в ремонт, и очаквам да има сметка, но за миналият newsm78 Иначе там снощи гледах за 20 дни от началото на месеца, само майстори в него, колко са си мили ръцете и са ходили до тоалетна не знам, но има и 3 кубика вода  Shocked, а като чуя, че някои хора си имат по 3 кубика а си живеят и не мога да си го обясня.

# 207
  • Мнения: 21 275
Засечена около 56 лв и стотинки ,къща.

# 208
  • Мнения: 25 739
107.45 за там където живеем, и 0,66ст там където няма електроуреди, не живее никой. Ето това ми е странно, как имам 3кв/ч в жилище, което не е обитаемо, нито пък има електроуреди? От този месец там сме в ремонт, и очаквам да има сметка, но за миналият newsm78 Иначе там снощи гледах за 20 дни от началото на месеца, само майстори в него, колко са си мили ръцете и са ходили до тоалетна не знам, но има и 3 кубика вода  Shocked, а като чуя, че някои хора си имат по 3 кубика а си живеят и не мога да си го обясня.
Може да е звъняно на звънеца и той да е похарчил ток 66 ст. Thinking
За водата и аз съм без думи.

# 209
  • Мнения: 6 219
Водата май я пишат служебно,когато няма достъп.Ние имаме необитаема къща и също така плащахме символична вода и ток и пълни данъци,докато баща ми не подаде някакви декларации в общината и дружествата и сега имаме ток и вода,но като се води необитаемо не се плаща никаква такса и реално няма консумация с години вече.Само данък някъде около 60 процента се плаща,от такса смет има намаление там.

Общи условия

Активация на акаунт