Момченцето ми говори в женски род за себе си

  • 1 870
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 187
Подкрепям останалите, не мисля, че имаш повод за притеснение!
Не му говорете в 3 лице ( "Мама е станала", "Баба е ходила на пазар" и т.н.) говорете му в първо лице. И ще започне и той така да си говори. А половото осъзнаване идва по-късно.


Мисля, че това е добър съвет! Разбирам притеснението ти, но мисля, че в случая за такова няма място.

# 16
  • Мнения: 5 183
Ние имахме доста дълъг период, подобен на вашия. татито ни 4ак се ядосваше, 4е не бил типи4но мом4е, което да играе с коли, камиони и т.н. Впе4атляваше се пове4е от това да ми "помага" в кухнята, с прахосмука4ката, с метлата в рвора, да простираме, да мием 4инии заедно, да правим кекс заедно, да готвим...а в детската градина най-оби4аше да бута коли4ки с кукли, както и да си играе в къщи4ката на куклите с моми4енцата ... Ела го виж сега - от съвсем скоро ... се вълнува от влак4ета, които се движат по разни релси, от динозаври, Спайдърмен, коли, автобуси, камиони, кранове...ходим по строежите и зяпаме в захлас... броим автобусите по улицата, ръмжим като диноизаврите, пускаме паяжини "като Спаненен" ... има време за вси4ко.

# 17
  • Мнения: 696
Спокойно, и аз като всички останали не мисля, че има за какво да се тревожиш. Моят син се беше гримирал със спиралата ми за мигли (видял е как го правя и той така). Когато веднъж гледа "По-, по-, най-" и едно момичнце каза, че ще става балерина и той каза, че щял да става блерина. В момента копират и повтарят това, което чуват.

# 18
  • Мнения: 1 080
И аз не мисля, че не трябва да се притесняваш. Още не прави разлики между мъжки, женски среден род....мънички са за такива подробности  Grinning....моя пък говори за всичко в среден род...ето го баба.....ето го мама......голямото камон(големият камион).....и т.н....а за себе си говори в трето лице единствено лице.....Доди иска тва....Доди иска онова...Доди няма папа сегаа, не може Доди качи сам...дрън дрън:)

# 19
  • Мнения: 306
Здравей,Nadia!И аз да те успокоя като другите мами-просто подражава.В тази възраст явно започват да подражават и имитират.Дъщеря ми иска да кара кола/като тати,не,че аз не карам!/,взема отвертки и се прави на майстор/като тати/,иска червило/като мен!/,обува ни обувките.../"try wolking in my shoes"-това май е най-точното определение!/А на моменти говори за всички в ср.р.:"Къде е баба?-Няма ГО!"и т.н.Брат ми като малък също е искал да е момиче/2сестри,мама и 2баби около него/,дори разправял,че се казва Мими,има го на снимки с панделка,много доволен изглежда!Сега е на 24-МЪЖ 100%! Hug

# 20
  • Мнения: 4 629
Надя,
детенцето ти иска да се идентифицира с най-любимия си човек - мама  Peace

# 21
  • Мнения: 3 576
Надя,
детенцето ти иска да се идентифицира с най-любимия си човек - мама  Peace
Много мило обяснение  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 22 910
Предполагам има модел на подражание край себе си... някой мете край него (моите момичета не са изявявали такова желание  Laughing), видял е някъде опашка и иска и той... Брат ми беше същия, до 4-5 годишен говори за себе си в женски род. После се оправи. Така че- споко.
Дани от няколко дни играе една игра-той би майката,а аз момчето.Мете,бърше прах с парцала,мие банята.Подражава непрекъснато.Понякога бърка родовете,нормално е.А до 2г не знаят кой пол са и не се различават като момче или момиче,поне това съм чела.

# 23
  • Мнения: 22 910
Преди малко заяви, че иска обици и да е момиче, а после и червило ми поиска  Shocked
По-голяма част от времето си прекарва с мен и бабите му, може би затова така.....

Иначе не се заглежда по момичешки играчки - само коли, камиончета, самолети, топки......

ААА,и Дани иска червило,моля ти се CrazyКато ме види с червило ,ме кара да го целувам по устата,за да  имал и той ,и много се кефи. Mr. Green

Последна редакция: нд, 02 юли 2006, 12:07 от МамаДеси х2

# 24
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
И моя син започна да ме шашка, но вече видях, че няма за какво. Понеже за жалост около нас има само момиченца на негова възраст, той играе почти само с девойки. Започна много да се впечатлява от роклите им, особено, ако са много кичозни, с панделки, лъскави, розови.... Flutter Crazy Flutter И една вечер си поиска да му купим рокля. На дълго и широко се обяснявахме, че мъжете не носят рокли, но той не, та не. Накрая, все пак изправен пред дилемата меч или рокля, избра меч  Mr. Green и аз заспах спокойна  Laughing
Ония ден за пръв път ме видя с пола и изпадна в див възторг, дори ме пита какво е това. Ужасно се прехласва по лъскавите обувчици и чехлички на момичетата и всякакви дрънкулки като гривнички, шнолки и герданчета  Sick Интересно му е да ме гледа как се гримирам.
Аз обаче не го поощрявам и никога не му давам да си играе с гримовете ми, никога не съм му слагала червило или каквото и да било друго. Ако прояви интерес към някое мое колие, му обяснявам, че това е за жени, а за мъже е като на баща му и показвам какво по-точно.

# 25
  • Мнения: 35 968
нормално - имитира теб Simple Smile
моята голяма щерка дълго време беше момче и дори искаше да й говоря в мъжки род, но сега е 100 % момиче /дори повече, отколкото ми харесва  ooooh!/

# 26
  • Мнения: 5 577
И при нас, макар че нямаме 2 год. се забелязва такава тенденция.

Ще следя темата с интерес.  Rolling Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 4 884
Много интересна тема си пуснала...

Преди няколко дни заварих моят 3 годишен син, облечен в дрехите на майка ми и с нейната чанта, с нейните обувки на токчета, който се разхождаше гордо гордо и се оглеждаше в огледалото. Гледката ме шокира с подсъзнателна асоциация, но всъщност мисля, че това е нормална проява на любопитство от страна на децата на тая възраст, независимо от техния пол. Всеки път, когато види някоя жена да вади червило от чантата си, и  той иска да се черви, но аз му обяснявам, че само майките и бабите се червят, на което той ми отговаря, че и той е момиче. Винаги, когато мажа устните си с вазелинче, той подава и своята муцунка да го намажа и него. Мисля, че всичко това е проява на интерес към всичко наоколо, и на тоя етап няма нищо общо с истинското желание да принадлежи към другия пол.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 421
  Моят малчуган така говореше за себе си в женски род(и аз бях започнала да се притеснявам). Но той просто копираше сестра си.
  От май месец е на градина и там явно е забелязал как говорят другите момченца та престана, но все още иска да се черви. Вчера сестра му му беше лакирала ноктите на краката(Ами мамо - той искаше). Надявам се и това скоро да отшуми.

# 29
  • Мнения: 14 133
Всичко ще си дойде на мястото след време. Сашо упорито говори за себе си в 3-то лице, а не в първо. Обясняваме, че така все едно говори за друг човек, но той си знае неговото.

Общи условия

Активация на акаунт