КРУИЗИ /Тема 13/

  • 34 341
  • 753
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 4 740
Trink не е ли пиене? Аз не знам немски, дали това е такса сервиз? Има ли немско говорящи?

# 541
  • София
  • Мнения: 151
Trink не е ли пиене? Аз не знам немски, дали това е такса сервиз? Има ли немско говорящи?
Ако отвориш сайта през хром или друг браузър с превод ще ти излезе на английски. Аз преди да запазя помолих немскоговорящ да ми потвърди това с бакшиша, да не стане грешка с превода и той каза, че пише че са включени.

# 542
  • Мнения: 574
Иконката касичка хубаво, обаче къде в условията, какво е включено го пише?
Ето превода на какво е включено в цената:
"круиз
Безплатно участие във всички бордови събития
Надзор от немскоезичен Bordreiseleitung
Превоз на багаж за качване и слизане между круизния терминал и кораба
Такси за качване и слизане
Морска услуга специална цена с икономия на цени в сравнение с цената на корабоплавателната компания
Вкл. Напитки до основните ястия в ресторантите на шведска маса (трапезно вино, бира, безалкохолни напитки)
Вкл. връх  (Trinkgeld!)
Вкл. пълен пансион"

Това предпоследното не ми е ясно какво е?
Като отидете на кораба и какво ще кажете, имахме касичка на резервацията... Това го виждате само вие, важното е какво пише в тикета ви, с който ще се качите на кораба... Smile

В крайния билет трябва да пише коя кабина, има ли пакет напитки, има ли включен трансфер, самолет и други екстри. Там според мен трябва да пише, че не дължите пари за сервиз. Защото ако не го пише, те автоматично го начисляват на всички преди напускане на кораба и ви го носят като фактура в кабината... Тогава вие трябва да покажете документ, че сте освободени от тези такси...  Или нахално да ги откажете и да не ги платите...

dominikka7, би ли копнала текста къде точно в договора го пише?
Точно  предпоследната точка -

Incl. Trinkgled означава включен бакшиш.

Последна редакция: чт, 01 авг 2019, 23:26 от ivanova 1234

# 543
  • Мнения: 5 490
Дами, ние сега сме на тема речен круиз. Правила ли е някоя от вас такъв и да споделите впечатления?
Ние вече букнахме и ще пътуваме през септември по Дунав, от Пасау. До сега не съм се качвала на речен кораб, има ли нещо, което трябва да предвидя?

# 544
  • Мнения: 574


Това е от описанието на Коста круиз от cruis24.de.

# 545
  • Мнения: 4 740
Точно този сайт cruise24 ме подведе, че не са включени и не букнах през тях... Даже ги питах в е-мейл... А круиза, който исках не беше от най-евтините им... Както и да е, другия път ще знам къде и какво да гледам.... Smile

# 546
  • На зелено
  • Мнения: 660
Inkl.Trinkgeld са включени бакшиши.
Да, глагола trinken означава пия, но тази дума означава бакшиш, а не някакъв платен пакет за напитки.

# 547
  • Мнения: 567
Дами, ние сега сме на тема речен круиз. Правила ли е някоя от вас такъв и да споделите впечатления?
Ние вече букнахме и ще пътуваме през септември по Дунав, от Пасау. До сега не съм се качвала на речен кораб, има ли нещо, което трябва да предвидя?
От къде го запази този круиз?

# 548
  • Мнения: 5 490
Дами, ние сега сме на тема речен круиз. Правила ли е някоя от вас такъв и да споделите впечатления?
Ние вече букнахме и ще пътуваме през септември по Дунав, от Пасау. До сега не съм се качвала на речен кораб, има ли нещо, което трябва да предвидя?
От къде го запази този круиз?

Мъжът ми го купи от немски туроператор.

# 549
  • София
  • Мнения: 11 721
Тръгнах да бууквам прези този сайт https://www.msccruisesusa.com, защото много ме устройва цената с напитки и интернет, но като стигнах на данните, разбрах, че е само за американски граждани. Има ли еквивалент този сайт и за български граждани?

# 550
  • Мнения: 4 740
Тръгнах да бууквам прези този сайт https://www.msccruisesusa.com, защото много ме устройва цената с напитки и интернет, но като стигнах на данните, разбрах, че е само за американски граждани. Има ли еквивалент този сайт и за български граждани?

Не се вижда кой точно е круиза... Но за американския пазар цените на круизите са много по-ниски... Потърси същия круиз на МСЦ през немските сайтове за круизи... Smile

# 551
  • София
  • Мнения: 11 721
Благодаря за отговора. Явно имам да уча още толкова много за круизите... Мислих си, че имат и нещо като централен сайт, от който човек да си запази. Ще прегледам още сайтове тогава, миналата седмица прегледах 10-тина, но нямаше изгодни оферти с интернет и easy package. В този сайт беше подозрително ниска цената - 500 лв за двама такъв пакет.

Иначе круизът е 02.05.2020-16.05.2020 - 14 нощувки Кариби с MSC Seaside.

# 552
  • sofia
  • Мнения: 97
Благодаря за отговорите ви , много се радвам, че общо взето отзивите ви за круизите на Селестиал бяха положителни защото направих резервацията. Сега започвам с тъпите въпроси на абсолютно начинаещ круизър Blush Как стои въпросът с кърпи, сапун, шампоан и т.н. - осигурени ли са в каютата и в какви количества? До Атина летим само с ръчен багаж и ми е важно да знам. Също така бихте ли споделили за Санторини струва ли си да се записваме на екскурзия от кораба или има други опции да стигнем до по-интересните места и да поразгледаме сами?
Между другото, казаха ми че Селестиал вече не е гръцка компания, а са ги купили американци и си били вдигнали цените спрямо миналата година..

# 553
  • Мнения: 1 941
Pasta, а къде се намира порта, от който ще се качите на кораба?

# 554
  • sofia
  • Мнения: 97
Pasta, а къде се намира порта, от който ще се качите на кораба?
 

Тръгва се от Атина - Пирея

Общи условия

Активация на акаунт