КРУИЗИ /Тема 13/

  • 34 266
  • 753
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 307
На кораба има всичко, шампоани душ гел кърпи, сменят ги постоянно. За Санторини ние тръгнахме сами, като слезнахме от лифта имаше човек който предлагаше с бус да ни разходи, първо не искахме обаче покрай нас и други българи се събраха....и стснахме 12-13 човека по 10€ на човек и ни закара до столицата даде ни май 2 часа да се разходим и снимаме после пак ни върна. Беше супер

# 556
  • Мнения: 165
И ние не сме ползвали екскурзия на Санторини. След като слязохме от лифта, наляво (ако не бъркам ) се излиза на улица с туристически агенции. Там намерихме вариант, който ни устройваше. Предлагаха извозване с бусчета до столицата, нямаше ограничение във времето. Трябваше да звъннем 30-40 мин. преди да приключим разходката, за да дойде бусчето да ни вземе. Нямам точен спомен за цената, но не е надвишавала 10 евро/човек/две посоки.

Много любим круиз ми е този. Тогава Domino ме посъветва да отидем и ми даде насоки. Много съм му благодарна.

# 557
  • sofia
  • Мнения: 97
Много благодаря за отговорите. Сutrem , ако случайно си запазила напътствията от Domino може ли да ги постнеш отново или да ми ги пратиш на лични?

# 558
  • Мнения: 738
Здравейте, да попитам и тук: полети с Емирейтс в Експедия са около 200 Евро по-евтини, отколкото в сайта на компанията. Дали има някакви скрити такси в Експедия?

# 559
  • София
  • Мнения: 11 664
Запазих през вивавояж, може ли някой да ми каже какво се случва след това. Предполагам, че до няколко дни трябва да ми изпратят потвърждение от MSC, не са ми дръпнали още депозита и не знам дали картата ми е валидна, тъй като е Виза Електрон. Кога мога да разчитам, че имам направена валидна резервация?

Впрочем веднага след букването се свързах с тях по друг въпрос, на първа страница на офертата не беше написано, че са включени бакшишите, пишеше само, че има промоция, когато човек започнеше резервация, избере си стая си пишеше, че има промоция - включени бакшиши, накрая при резервацията не бяха отразени обаче и затова им писах. Казаха ми, че не важали за нашия кораб, което е странно, предвид, че си ги виждах под кабината и нищо не могли да направят. Приложих им снимка и писах, че съм много разочравана от тях и че не съм сигурна, че трябва да им се доверим, щом има проблеми още от началото. След 1 минута ми върнаха отговор, че грешката е тяхна и са включени. Grinning Така че не пропускайте да си правите скрийншоти.

# 560
  • гр. София
  • Мнения: 215
Ние запазихме 2 вътрешни каюти за 28.11.2019г. с тръгване от Чивитавекия със Смералда на Коста - то тая промоция с 333 евро на човек не се търпеше, нищо че се върнахме от същото пътуване преди няма и 2 седмици.
Досега съм била само на Royal Caribbean и Holland America, така че ми е интересно какво е нивото и усещането при Коста - освен смешната цена, най - вече затова правим круиза, да видим какво е да си с друга от гореизброените компании. А и да пътувам извън сезона ще си е любопитно, така че накратко - правим си експеримент на прилична цена Grinning

Пожелайте успех, а ние започваме дружно да се оглеждаме за круиз догодина пролетта/лятото/есента, кой знае къде Simple Smile

# 561
  • Мнения: 569
Здравейте ,
резервирали ли сте круиз по черния петък ?
Има ли изгодни предложения ?Спомням си ,че миналата година се коментираха офертите .Харесала съм няколко круиза за догодина и се чудя дали да изчакам ноември .

# 562
  • Мнения: 162
Здравейте!
Резервирах този круиз, но през vivavoyage. Но не мога да се ориентирам - включени ли са бакшишите в цената или не ? Както и къде е описано колко е размера им евентуално ?

И още един въпрос имам - понеже за пръв път ползвам този сайт - платих само капарото с карта, и сега кога и по какъв начин трябва да платя остатъка?
В имейла от тях пише :
Reservation Totals           ...697.87
Prior Invoiced Totals        .....0.00
This Invoice Totals          ...187.60
Paid By Credit Card  XXXXXXXXXXXХХХХ:  (187.60)
Balance due by Sep 3, 2019:  510.27
 
 


# 563
  • Мнения: 738
Те ще си дръпнат сумата от картата на падежа. Вие само трябва да разполагате с парите.

# 564
  • Мнения: 162
Сигурни ли сте ? Ако е така - супер!
Благодаря!
Те ще си дръпнат сумата от картата на падежа. Вие само трябва да разполагате с парите.

Това е офертата - в момента дори са пуснали супер намаление за гарантирана вътрешна каюта - 245 лири
 https://res.vivavoyage.co.uk/app/0/cruise/0/passenger_creation.html - ако някой се заинтересува.
Но моля ако някой е по-ориентиран и наясно да ми отговори за бакшишите - включени ли са, и ако не са къде пише каква е стойността им ?

Последна редакция: чт, 08 авг 2019, 11:52 от dundy_as

# 565
  • гр. София
  • Мнения: 215
Здравейте!
Резервирах този круиз, но през vivavoyage. Но не мога да се ориентирам - включени ли са бакшишите в цената или не ? Както и къде е описано колко е размера им евентуално ?

И още един въпрос имам - понеже за пръв път ползвам този сайт - платих само капарото с карта, и сега кога и по какъв начин трябва да платя остатъка?
В имейла от тях пише :
Reservation Totals           ...697.87
Prior Invoiced Totals        .....0.00
This Invoice Totals          ...187.60
Paid By Credit Card  XXXXXXXXXXXХХХХ:  (187.60)
Balance due by Sep 3, 2019:  510.27
 



Супер, за коя дата взехте?

Последна редакция: чт, 08 авг 2019, 12:06 от Deny6

# 566
  • Мнения: 162
Ето този - от 28.11.2019г. 7 Night Mediterranean Cruise departing from Rome (Civitavecchia), Italy
 https://www.vivavoyage.co.uk/


Здравейте!
Резервирах този круиз, но през vivavoyage. Но не мога да се ориентирам - включени ли са бакшишите в цената или не ? Както и къде е описано колко е размера им евентуално ?

И още един въпрос имам - понеже за пръв път ползвам този сайт - платих само капарото с карта, и сега кога и по какъв начин трябва да платя остатъка?
В имейла от тях пише :
Reservation Totals           ...697.87
Prior Invoiced Totals        .....0.00
This Invoice Totals          ...187.60
Paid By Credit Card  XXXXXXXXXXXХХХХ:  (187.60)
Balance due by Sep 3, 2019:  510.27
 
 

Супер, за коя дата взехте?


Последна редакция: чт, 08 авг 2019, 13:07 от dundy_as

# 567
  • гр. София
  • Мнения: 215
Ето този - от 28.11.2019г. https://res.vivavoyage.co.uk/app/0/cruise/0/passenger_creation.html


Здравейте!
Резервирах този круиз, но през vivavoyage. Но не мога да се ориентирам - включени ли са бакшишите в цената или не ? Както и къде е описано колко е размера им евентуално ?

И още един въпрос имам - понеже за пръв път ползвам този сайт - платих само капарото с карта, и сега кога и по какъв начин трябва да платя остатъка?
В имейла от тях пише :
Reservation Totals           ...697.87
Prior Invoiced Totals        .....0.00
This Invoice Totals          ...187.60
Paid By Credit Card  XXXXXXXXXXXХХХХ:  (187.60)
Balance due by Sep 3, 2019:  510.27
 
 

Супер, за коя дата взехте?



Ехее, значи ще сме заедно на круиза, хаха, и ние сме за тогава Simple Smile Ние онзи ден като искахме да запазим с Usit Colours, казаха че нямат вече кабини BASIC от по 333 и взехме следващите, 404 евро на човек с включен пакет пиене вино, бира, безалкохолни. Хей, ще се радвам да се видим на кораба, кой знае, може да стане още по - забавно Simple Smile

# 568
  • Мнения: 162
Супер!!! Живот и здраве ще се видим разбира се!
Имаш ли информация за бакшишите на този кораб?

Ето този - от 28.11.2019г. 7 Night Mediterranean Cruise departing from Rome (Civitavecchia), Italy with Costa Smeralda

Здравейте!
Резервирах този круиз, но през vivavoyage. Но не мога да се ориентирам - включени ли са бакшишите в цената или не ? Както и къде е описано колко е размера им евентуално ?

И още един въпрос имам - понеже за пръв път ползвам този сайт - платих само капарото с карта, и сега кога и по какъв начин трябва да платя остатъка?
В имейла от тях пише :
Reservation Totals           ...697.87
Prior Invoiced Totals        .....0.00
This Invoice Totals          ...187.60
Paid By Credit Card  XXXXXXXXXXXХХХХ:  (187.60)
Balance due by Sep 3, 2019:  510.27
 
 

Супер, за коя дата взехте?



Ехее, значи ще сме заедно на круиза, хаха, и ние сме за тогава Simple Smile Ние онзи ден като искахме да запазим с Usit Colours, казаха че нямат вече кабини BASIC от по 333 и взехме следващите, 404 евро на човек с включен пакет пиене вино, бира, безалкохолни. Хей, ще се радвам да се видим на кораба, кой знае, може да стане още по - забавно Simple Smile

Последна редакция: чт, 08 авг 2019, 13:08 от dundy_as

# 569
  • гр. София
  • Мнения: 215
Супер!!! Живот и здраве ще се видим разбира се!
Имаш ли информация за бакшишите на този кораб?

Ето този - от 28.11.2019г. 7 Night Mediterranean Cruise departing from Rome (Civitavecchia), Italy with Costa Smeralda

Здравейте!
Резервирах този круиз, но през vivavoyage. Но не мога да се ориентирам - включени ли са бакшишите в цената или не ? Както и къде е описано колко е размера им евентуално ?

И още един въпрос имам - понеже за пръв път ползвам този сайт - платих само капарото с карта, и сега кога и по какъв начин трябва да платя остатъка?
В имейла от тях пише :
Reservation Totals           ...697.87
Prior Invoiced Totals        .....0.00
This Invoice Totals          ...187.60
Paid By Credit Card  XXXXXXXXXXXХХХХ:  (187.60)
Balance due by Sep 3, 2019:  510.27
 
 

Супер, за коя дата взехте?



Ехее, значи ще сме заедно на круиза, хаха, и ние сме за тогава Simple Smile Ние онзи ден като искахме да запазим с Usit Colours, казаха че нямат вече кабини BASIC от по 333 и взехме следващите, 404 евро на човек с включен пакет пиене вино, бира, безалкохолни. Хей, ще се радвам да се видим на кораба, кой знае, може да стане още по - забавно Simple Smile

Четох, че на коста са 10 долара на ден на пасажер, но не съм се интересувала още детайлно за тези неща, като цяло просто запазихме и още ми е готино и лежерно Grinning И сега предстои да решим дали ще ходим пак с кола или със самолет, че все пак е есен/зима и си е по - различно Simple Smile Вие как го мислите? Май по - добре на ЛС да минем Grinning

Общи условия

Активация на акаунт