Хашимото. Алтернативно лечение? Тема 2

  • 46 078
  • 486
  •   2
Отговори
# 465
  • Мнения: 10 210
Мен щяха да ме убият буквално, докато се провеждаха такива лечения "по книга". Не само заради хистаминовата чувствителност, за която не се знаеше, но и заради панкреатита, който също не беше диагностициран, въпреки ясните оплаквания от моя страна. 🤦Всички изброени "добри" мазнини направо ме съсипваха. Като ги изключех, настъпваше рязко подобрение. Така и се стигна до верните основни диагнози. Освен това говорим за екстрахирани наситени мазнини, трима лекари, които постигат успехи с пациентите и са извън системата, са твърдо против. За бульона конкретно - лечебното е алкализиращо, а той не е. Колко киселинност може да понесе човек е индивидуално. Но понеже от години разучавам различни практически случаи, не срещнах нито един раково болен, който да се е лекувал с бульони, мас, кокосово масло дори. Така че моето мнение е, че хората оздравяват (ако изобщо) въпреки тези храни, а не заради тях. Това, че Балантайн е написала нещо, не го прави абсолютно вярно. По същия начин някои с ИР ми твърдят, че щом професорът е назначил Метформин, значи това е правилно, те знаят, имат опит, как може лаиците да оспорват. 👧 При мен антителата падат като изхвърлям бульоните и ям месото и то не много и често, за ужас на кето поклонниците. 🙂

# 466
  • Мнения: 1 448
Не отричам други видове хранителни режими. Ако на всички хора им действаше едно и също щеше да е много лесно.
Но това, че палео храненето не е добро за един, не значи, че не е добро за друг. Аз не чета само нея, това е концепция споделяна от много лекари.
Например за справяне с диабет/инсулинова резистентност има 2 основни подхода - в най-общи линии или минимум въглехидрати, или изцяло веганска диета. Има толкова информация с доводи и доказателства и за двете, и от хора, които са ги спазвали успешно, и от лекари.
Има случаи когато месото не ти понася, но в същото време си чувствителен и към плодовете и зеленчуците. Ето това е вече наистина ужасно, не знам какъв е начинът да излезеш от подобна ситуация.

# 467
  • Мнения: 10 210
Точно това казвам, че човек трябва да си следва тялото. Това, че някой титлуван написал нещо, не означава, че е абсолютно вярно и има достатъчно аргументи да не се приема за такова.

За крайния случай, за който говориш, сигурно решението е водолечение с последващо захранване, защото вероятно има тотално задръстване, за да не се толерира никоя група храни.

Последна редакция: пт, 08 юли 2022, 14:51 от soul81

# 468
  • Мнения: 26
Мен щяха да ме убият буквално, докато се провеждаха такива лечения "по книга". Не само заради хистаминовата чувствителност, за която не се знаеше, но и заради панкреатита, който също не беше диагностициран, въпреки ясните оплаквания от моя страна. 🤦Всички изброени "добри" мазнини направо ме съсипваха. Като ги изключех, настъпваше рязко подобрение. Така и се стигна до верните основни диагнози. Освен това говорим за екстрахирани наситени мазнини, трима лекари, които постигат успехи с пациентите и са извън системата, са твърдо против. За бульона конкретно - лечебното е алкализиращо, а той не е. Колко киселинност може да понесе човек е индивидуално. Но понеже от години разучавам различни практически случаи, не срещнах нито един раково болен, който да се е лекувал с бульони, мас, кокосово масло дори. Така че моето мнение е, че хората оздравяват (ако изобщо) въпреки тези храни, а не заради тях. Това, че Балантайн е написала нещо, не го прави абсолютно вярно. По същия начин някои с ИР ми твърдят, че щом професорът е назначил Метформин, значи това е правилно, те знаят, имат опит, как може лаиците да оспорват. 👧 При мен антителата падат като изхвърлям бульоните и ям месото и то не много и често, за ужас на кето поклонниците. 🙂

Кои са "тримата лекари" ?

# 469
  • Мнения: 10 210
На л.с. мога да изпратя информация, не подкрепям напълно ничия практика и не желая да я рекламирам.

# 470
  • Мнения: 953
Питах в другата тема, но нямаше отговор, та реших и тук..
Накратко, има ли от Вас, такива които да са ползвали калолечение или луга лечение, както и солени, морски бани? Как биха се отразили на нашето заболяване?

# 471
  • Мнения: 10 210
Всичко, което прочиства тялото, благоприятства и лечението на АИ заболявания, това е моето мнение.

# 472
  • Бургас
  • Мнения: 6 354
Питах в другата тема, но нямаше отговор, та реших и тук..
Накратко, има ли от Вас, такива които да са ползвали калолечение или луга лечение, както и солени, морски бани? Как биха се отразили на нашето заболяване?

Миналата година направих един курс на лугата. Не усетих нито влошаване, нито подобряване.

# 473
  • Мнения: 1 448
Не съм се замисляла изобщо, че лугата може да навреди.
Пролетта имах сериозни проблеми с врата и вкъщи си правих компреси с луга повече от седмица, и бая време стоях с тях. Не съм забелязала проблеми и последните ми изследвания не са по-лоши... Но това е при мен.

# 474
  • Мнения: 790
Момичета, взех си безглутенов хляб от магазина. Сутрин излизам много рано и не ми се занимава да правя сложни закуски, а ако пропусна закуската после ми става лошо.
Някой има ли отзиви? Цената не я коментирам, ще я прежаля.

# 475
  • Мнения: 10 210
Зависи от хляба. Някои са с много кофти състав, макар и да са без глутен. Зависи и от твоята индивидуална поносимост към съставките на хляба, който си купила. Безглутеновият хляб на пазара не е само един, за да се каже каквото и да било. Освен това, че преработените храни винаги крият рискове от възпаления. Но трудно се приспособяваме да живеем без тях.

# 476
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Момичета, взех си безглутенов хляб от магазина. Сутрин излизам много рано и не ми се занимава да правя сложни закуски, а ако пропусна закуската после ми става лошо.
Някой има ли отзиви? Цената не я коментирам, ще я прежаля.
Еми аз тая година по време на растителния ми период изядох сериозно количество безглутенов хляб и за пръв път не свалих нищо като кг (а иначе на растително хранене винаги свалям), и освен това в сравнение с миналата година и инсулина и глюкозата бяха леко по-високи (но дали е от това или защото бях болен от популярния вирус не знам, и една година е много време, така, че не бих могъл със сигурност да твърдя че е от хляба).

# 477
  • Пловдив
  • Мнения: 996
Здравейте.
Направих си нови изследвания, но в друга лаборатория. Ще сменям първата по финансови причини.
Новите изследвания са в по-странни мерни единици. Само fT3 и fT4. Аз си ги превърнах в единиците от предишната лаборатория, но след превръщането не са в референтни граници. Мога ли изобщо да правя такова сравнение? Само този път ще се чудя. От другия месец ще сравнявам вече с тези.



fT4 е бил 11,41ng/L, а сега излиза 8,99ng/L (реф. 9,3-17ng/L)
fT3 е бил 2,59 ng/L, а сега излиза 2,11ng/L (реф. 2-4,4 ng/L)
TSH  е бил 2,24, сега е 2,20

Но по-основният ми въпрос е защо са се качили ТАТ? Преди са били 172,4, а сега са 186. И СУЕ-то се е повишило. А МАТ са спаднали още. Чудя се къде бъркам.
Разликата в храненето от преди 2 мес (от когато са предните измервания) е добавяне на козе кис. мляко, козе сирене, кафе и черен шоколад 80%. И по чаша розе до 2 пъти в седмицата.
Май трябваше след всяка нова храна да чакам по месец и да пускам изследвания, за да не се чудя сега от коя е...ама...грешка.

Пуснах и някои други неща. Там вече изобщо не разбирам, но като чета по темите май желязо 10 е ниско.
Скрит текст:

Но установих нещо. Холестеролът се беше вдигнал за 2 месеца доста, с над 1ца, а сега за два месеца е влязъл пак в референтни стойности. Единственото, което спрях, беше свинското. Поне едно ясно нещо мога да си направя, като извод.

Благодаря, че ме изчетохте. Ще се радвам на съвет за хранене или добавки, защото все още си мисля, че ще се стабилизирам без хормон Wink

Последна редакция: чт, 21 юли 2022, 15:52 от *ashley*

# 478
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Мм, не си изчислила правилно, защото според това, което изчислявам фт4 е 15.7, фт3 - 3.1, но и в двата случая са ти добре, вече за антителата според мен млечните са основен причинител, но единствено предполагам. Simple Smile

# 479
  • Мнения: 26
Здравейте.
Направих си нови изследвания, но в друга лаборатория. Ще сменям първата по финансови причини.
Новите изследвания са в по-странни мерни единици. Само fT3 и fT4. Аз си ги превърнах в единиците от предишната лаборатория, но след превръщането не са в референтни граници. Мога ли изобщо да правя такова сравнение? Само този път ще се чудя. От другия месец ще сравнявам вече с тези.



fT4 е бил 11,41ng/L, а сега излиза 8,99ng/L (реф. 9,3-17ng/L)
fT3 е бил 2,59 ng/L, а сега излиза 2,11ng/L (реф. 2-4,4 ng/L)
TSH  е бил 2,24, сега е 2,20

Но по-основният ми въпрос е защо са се качили ТАТ? Преди са били 172,4, а сега са 186. И СУЕ-то се е повишило. А МАТ са спаднали още. Чудя се къде бъркам.
Разликата в храненето от преди 2 мес (от когато са предните измервания) е добавяне на козе кис. мляко, козе сирене, кафе и черен шоколад 80%. И по чаша розе до 2 пъти в седмицата.
Май трябваше след всяка нова храна да чакам по месец и да пускам изследвания, за да не се чудя сега от коя е...ама...грешка.

Пуснах и някои други неща. Там вече изобщо не разбирам, но като чета по темите май желязо 10 е ниско.
Скрит текст:

Но установих нещо. Холестеролът се беше вдигнал за 2 месеца доста, с над 1ца, а сега за два месеца е влязъл пак в референтни стойности. Единственото, което спрях, беше свинското. Поне едно ясно нещо мога да си направя, като извод.

Благодаря, че ме изчетохте. Ще се радвам на съвет за хранене или добавки, защото все още си мисля, че ще се стабилизирам без хормон Wink
За какви хормони говорите, резултатите са  ви прекрасни и дори  много момичета тук могат да мечтаят за такива. Успех и все така да сте !

Общи условия

Активация на акаунт