eBay – 99

  • 39 004
  • 676
  •   1
Отговори
# 90
  • Бургас
  • Мнения: 2 073
Аз пък да се оплача. За артикула, който не отговаряше на описанието, продавача ми предложи 40% рифънд и приех, но в поседствие се оказа , че не работи и активирах  return for refund. Ebay отсъди да го изпратя и да получа сумата при получаване /това в понеделник, 22.04/. Зарадвах се, изпратих го същия ден...  и вчера гледам нещо от сорта "  case closed, no refund" ?! Преди това обаче не ми даваше да въведа данни за проследяването, тъй като не разпознаваше номера на бг пощи. И вчера им писах, че вече съм го пратила и даже е напуснало БГ... та сега чакам да излезе проследяване и в УК. Казаха, че като пристигне, ще ми платят.

# 91
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Лошо... Писали сме и преди – проследяването до UK много често не работи.

# 92
  • Мнения: 3 732
От около година някъде проследяването за Великобритания въобще не работи. Май техните пощи спряха проследяването на международни пратки.
Преди това тук-там работеше, та даже и подпис на получателя имаше понякога.

# 93
  • Мнения: 6 891
А пратките от Великобритания дали се проследяват на сайта на Български пощи?

# 94
  • на пистата
  • Мнения: 5 848
Как става плащането чрез сметка.Като купя нещо после си вкарвам данните на картата ли?Или трябва да ходя до банка да направя превод?Благодаря

# 95
  • на пистата
  • Мнения: 5 848
Този начин на плащане ме интересува.

# 96
  • Бургас
  • Мнения: 2 073
И какво излиза,  че ако няма проследяване в УК не мога да докажа , че е  получено и няма да ми възстановят сумата?
nameika-31, мисля че за банков превод трябва да отидеш до банката или ако имаш онлайн банкиране да наредиш превода оттам. Добре е обаче преди това да се информираш каква е таксата за превода, че международните никак не са евтини. Преди време за 100лв превод ми взеха 50лв такса...

# 97
  • София
  • Мнения: 3 169
Германците много обичат плащането да е с банков превод. За съжаление са доста високи таксите, ако наредите превод към немска сметка. Вариант е да използвате системата Paysera или TransferWise - има тема тук
Ползвала съм Paysera, доволна съм. Добър обменен курс, няма такса за първите преводи...поне до преди година. Не съм чела новите им условия.

# 98
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 751
И какво излиза,  че ако няма проследяване в УК не мога да докажа , че е  получено и няма да ми възстановят сумата?
Да, така излиза. Макар че по тракинг се вижда, че е напуснала България.
Аз наскоро споделих моя случай. Продадох в ко.ук. Не се вижда, че е пристигнала. Купувачката се оказа свястна и каза, че бързо я е получила и е доволна.
Обаче това ме отказа като цяло  за евентуални бъдещи продажби в Англия. Некоректни има много.

# 99
  • Мнения: X
30 дневен ли е срокът за отваряне на диспут за неполучена пратка?
Поръчала съм продукт на 6.04, който все още не е пристигнал.

# 100
  • на пистата
  • Мнения: 5 848
Германците много обичат плащането да е с банков превод. За съжаление са доста високи таксите, ако наредите превод към немска сметка. Вариант е да използвате системата Paysera или TransferWise - има тема тук
Ползвала съм Paysera, доволна съм. Добър обменен курс, няма такса за първите преводи...поне до преди година. Не съм чела новите им условия.
Не ми е ясно,след като купя нещото и тръгна да плащам..ще ми излезе сметката на продавача ли?

# 101
  • София
  • Мнения: 3 169
Германците много обичат плащането да е с банков превод. За съжаление са доста високи таксите, ако наредите превод към немска сметка. Вариант е да използвате системата Paysera или TransferWise - има тема тук
Ползвала съм Paysera, доволна съм. Добър обменен курс, няма такса за първите преводи...поне до преди година. Не съм чела новите им условия.
Не ми е ясно,след като купя нещото и тръгна да плащам..ще ми излезе сметката на продавача ли?
Да

# 102
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
30 дневен ли е срокът за отваряне на диспут за неполучена пратка?

30 дни, но броено от последния възможен ден за доставка.

# 103
  • на пистата
  • Мнения: 5 848
Пак съм аз с моите неволи Simple Smile
Виждам номера на сметката,банката и името.Сега ще отида да внеса пари..а на лично ли да му пратя платежното?Това не ми е ясно,или той ще си го види.От тук до Германия за колко време ще отиде превода?

# 104
  • Мнения: X
Има ли срок, в който продавачът отбелязва, че пратката е изпратена? Имам две платени пратки от 17.04 и не са маркирани като изпратени?

Общи условия

Активация на акаунт