МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 14

  • 46 294
  • 789
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 123
Взех си стръкове от бабини зъби да пия, чета някакви малки дози на определено време - https://gotvach.bg/n8-36680-%D0%91%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B8 … D1%8A%D0%B1%D0%B8

Мога ли да си пия спокойно по 1 чаша сутрин и вечер или е по-добре да спазвам?

# 601
  • Мнения: 35
Много съм притеснена,пускаме документи за фонда със ЖФ,направихме спермограма и излезе 0.5%морфология .Бихте ли погледнали ,моля 😪

# 602
  • Мнения: 703
Имаме известен проблем в спермограмата от преди 2-3 месеца. Изписаха на мъжа ми добавка. Предстои му вадене на зъб , след което ще пие антибиотик. Доколко влияе той на спермогенезата и колко месеца да изчакаме след това?
Опитах с търсачката , нищо конкретно не намерих.

# 603
  • София
  • Мнения: 2 084
Имаме известен проблем в спермограмата от преди 2-3 месеца. Изписаха на мъжа ми добавка. Предстои му вадене на зъб , след което ще пие антибиотик. Доколко влияе той на спермогенезата и колко месеца да изчакаме след това?
Опитах с търсачката , нищо конкретно не намерих.

Поне 2 седмици преди СГ не трябва да е пил антибиотик.

# 604
  • Мнения: 6 294
Здравейте,
За съжаление и аз се включвам в темата: предстои ни 4-ти опит инвитро/ икси. При първия при ЗЕТ имаше бременност, за съжаление с мисед в осма седмица. При втория опит трансферирани 3 ембриона на 3-ти ден, при третия опит от 8 яйцеклетки се оплодиха 5, но само един ембрион доживя до 5-ти ден- имплантация липсваше. През 2018 СГ, направена във Вита, беше с 9% по Крюгер, сегашна СГ, направена във Щерев, вече е само с 2% по Крюгер. Имаме насрочен час за андролог, но Ви моля за мнение дали прием от ММ на метфогама /поради диабет тип 2/, прием на лекарства за високо кръвно влияят отрицателно на СГ. Само добавям, че за съжаление пуши, пие и рязко смъкна около 25кг без диети.

До колкото знам лекарствата за кръвно влияят отрицателно, но от друга страна и самото кръвно когато е високо също се отразява негативно, така че да си спира лекарствата не е опция.
Това което може да се направи е да говорите със специалист, който евентуално да му смени лекарствата с други , които не вредят толкова. Има разлика между различните медикаменти.
     Това рязко смъкване на килограми без диети установено ли е на какво се дължи?  Принципно рязкото отслабване също си казва думата, но временно. Ако е имало някакъв ефект от него, би трябвало да отшуми след известно време. Важното е да не си е докарал някакви дефицити на витамини и микроелементи и т.н.

# 605
  • Мнения: 69
Много ти благодаря за отговора!
Вече посетихме андролог- първото, което ни посъветва е да смени лекарствата за кръвното- направихме го. Днес ще нося резултатите от назначените кръвни изследвания и хормони. Хормоните са в норма; това при което има отклонения е:
моноцити: 0,82 /реф. стойности: до 0,800/;
MCV: 108.8 /реф. стойности: 80,0- 96,0/;
MCH: 35,7 /реф. стойности: 27,0- 33,0/;
Относно отслабването ММ счита, че се дължи на приема на метфогама, но за съжаление многоооо трудно се навива да посети лекар.

# 606
  • Мнения: 5 046
Възможно е да е от метфогамата. От колко време я пие? Аз я имах като предподготовка и за месеца, в който я пиех, без да променям нещо, свалих 3кг. Това при доза 1 таблетка на ден.

# 607
  • Мнения: 69
Метфогамата я пие от години- имаше един кратък период, в който беше смъкнал захарта и я спря, тогава спря и да слабее. Сега отново я пие и отново смъква килограми.
Моля Ви за мнение за следните добавки, изписани вчера:
Orthamol Fertil Plus;
Glutathione /от два месеца приема NAC- 2x 500мг/- кое от двете според Вас е по-добро?;
Potenciator- притеснява ме следното, написано на опаковката: "Аргинин аспартат може да има отрицателни ефекти, когато се използва с агенти за понижаване на холестерола и / или инсулин производство.";
Addyzoa;


Много благодаря!

# 608
  • Мнения: 5 046
Метфогамата я пие от години- имаше един кратък период, в който беше смъкнал захарта и я спря, тогава спря и да слабее. Сега отново я пие и отново смъква килограми.
Моля Ви за мнение за следните добавки, изписани вчера:
Orthamol Fertil Plus;
Glutathione /от два месеца приема NAC- 2x 500мг/- кое от двете според Вас е по-добро?;
Potenciator- притеснява ме следното, написано на опаковката: "Аргинин аспартат може да има отрицателни ефекти, когато се използва с агенти за понижаване на холестерола и / или инсулин производство.";
Addyzoa;


Много благодаря!
На тези въпроси по-скоро може да отговори Денис в темата за добавките.

# 609
  • Мнения: 593
Здравейте, момичета. Предписаха на мъжа ми инжекции прегнил, знаете ли как се поставят, подкожно или мускулно.

# 610
  • Мнения: X
Прегнила е муслулно, мисля. Не пише ли в листовката?

# 611
  • Мнения: 593
Прегнила е муслулно, мисля. Не пише ли в листовката?
Не мога да открия в аптеките, гледах в интернет и го дават и по двата начина, днес ще го търся и ще се свържа с доктора да питам. Благодаря.

# 612
  • Мнения: X
Да, най-добре се консултирайте с лекаря, който го е изписал. На мен ми е поставян мускулно, но е възможно да има и друг метод.

# 613
  • Мнения: 123
Резултати от разширена в Адела (реших да не ходя в Щерев) и микробиология която май не е правилната или поне не много детайлна. Нищо не й разбирам. Започнах да пия бабини зъби преди това. От 1 седмица пия и С-мен саше от 2 дена (л аргинин, л Л-карнитин, витамин е) Мака и Цинк (50мг) Като цяло подвижността е паднала от последната (35.6%), но може така да се е случило просто, пък обема се е дигнал, предвид по-малкия период на въздържание, които няма 3 дена, така го писаха.




# 614
  • Мнения: 1 781
Резултати от разширена в Адела (реших да не ходя в Щерев) и микробиология която май не е правилната или поне не много детайлна. Нищо не й разбирам. Започнах да пия бабини зъби преди това. От 1 седмица пия и С-мен саше от 2 дена (л аргинин, л Л-карнитин, витамин е) Мака и Цинк (50мг) Като цяло подвижността е паднала от последната (35.6%), но може така да се е случило просто, пък обема се е дигнал, предвид по-малкия период на въздържание, които няма 3 дена, така го писаха.





На мъжа ми е такава сг даже бих казала, че подвижността е с няколко процента по ниска, морфологията също с 2% е по ниска и пак имаме дете от втори опит, ама сега за второто 10 месеца не става(но мисля че факторът съм аз) въпреки че пие подобни добавки и той. Мисля че с такава сг може от мъжка страна да няма никакви проблеми за бебе. Айде ако не стане веднага до няколко месеца би станало.

Общи условия

Активация на акаунт