МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 14

  • 46 465
  • 789
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: X
Само около 30% от заразените/носителите на уреаплазмата развиват симптоми. Вероятно си имате бактерията от години.

# 646
  • Мнения: 69
Здравейте,
По темата за уреаплазма: някой чел ли е интервю с руския лекар Дмитрий Лубнин /"Д-р Дмитрий Лубнин: Половината гинекологични болести не бива да се лекуват"/. Там е застъпена много интересна теза за мико и уреаплазми?

# 647
  • Мнения: 1 192
Не,бихте ли го споделили.
Здравейте,
По темата за уреаплазма: някой чел ли е интервю с руския лекар Дмитрий Лубнин /"Д-р Дмитрий Лубнин: Половината гинекологични болести не бива да се лекуват"/. Там е застъпена много интересна теза за мико и уреаплазми?

# 648
  • Мнения: 69
Не,бихте ли го споделили.
Здравейте,
По темата за уреаплазма: някой чел ли е интервю с руския лекар Дмитрий Лубнин /"Д-р Дмитрий Лубнин: Половината гинекологични болести не бива да се лекуват"/. Там е застъпена много интересна теза за мико и уреаплазми?

Прилагам извадка от интервюто с него:
"Второ, това е безкрайното лечение на уреаплазмата и микоплазмата. Тези микроорганизми са транзиторни, т.е. те периодично живеят в половите пътища както на мъжете, така и на жените. Те въобще не са опасни, не водят до безплодие, нито до спонтанен аборт, нито до други усложнения. А ги лекуват с тежки антибиотици с широк спектър на действие много дни и седмици."

Цялата статия излиза в гугъл като се зададе ""Д-р Дмитрий Лубнин: Половината гинекологични болести не бива да се лекуват"

# 649
  • Мнения: 1 192
Благодаря, интересно е. Ще прочета.
Аз съм проучвала въпроса и доказателства, че уреа и микоплазмите вредят не съм намерила.

# 650
  • Мнения: 5
Здравейте,
Искам да попитам, някой знае ли приблизителната сума за семенен микробиологичен анализ и семенната проба;

# 651
  • Мнения: 6 305
А не е ли по-добре това да се поправи преди да се появи детето? В такива спорове няма да влизам, попитах каква е вероятността някой от нас да ги е получил в следствие на нещо или са само по полов път. Защото и двата нямаме симптоми (все още), което ме кара да се замислям. Това е.
      Когато става въпрос за плазми, напълно възможно е да сте ги имали с години без никакви симптоми, т.е. един от двама ви да ги е имал от предишна връзка. Така че не си ги слагай на сърце Simple Smile
       Другото е че плазмите са в графа условно патологични, т.е. може да си ги носиш без да боледуваш докато се появят определени условия които да предизвикат тяхното размножаване.
       За пример с кандидата положението е подобно. Почти всички имат единични бройки, но само при определени условия предизвикват инфекция.

# 652
  • Мнения: 611
Здравейте, много ми е притеснено може ли коментар. Не мога да я разчета, а се чудя, какво да кажа на прятелят ми. Мисля си, че всичко е наред, но все пак...


Всяко едно мнение ще ми е от полза Heart Добре ли е.. Зле ли е.. Това незнание ме побърква

Последна редакция: ср, 11 мар 2020, 18:38 от Lili222

# 653
  • Мнения: 5
Здравейте, не мога да отговаря на въпроса ви, но се надявам вие да ми дадете информация. Каква сума сте дали за спермограмата?

# 654
  • Мнения: 1
Някой може ли да ми каже нещо относно нашата спермограма?

# 655
  • Мнения: 6 305
Лили, СГ е пушка. Не виждам нищо за което да се притесняваш.

Ионила, при вас има сериозно отклонение в подвижността и морфологията. Вискозитета също е повишен и може да е индикатор за инфекция. Също и сам по себе си повишения вискозитет може да е причина за лошата подвижност. Според мен е хубаво да пуснете една микробиология на сперма ( при 5 дни въздържание и поне през последните 10 дни да не е приеман антибиотик) и да се консултирате с уролог/андролог.

# 656
  • Мнения: 611
Здравейте, не мога да отговаря на въпроса ви, но се надявам вие да ми дадете информация. Каква сума сте дали за спермограмата?
100 лева в Селената в Пловдив, ако имаш още нещо питай няма проблем. Благодаря много за отговора Heart
Дано всичко е наред ще пиша след прегледа. Успех на всички

# 657
  • Мнения: 124
Здравейте, не мога да отговаря на въпроса ви, но се надявам вие да ми дадете информация. Каква сума сте дали за спермограмата?

120лв разширена спермограма + обикновена микробиология в Адела. 50лв е обикновената спермограма в Щерев, но са пари на вятъра.

# 658
  • Мнения: 514
Здравейте, искам да ви покажа част от една спермограма на ММ, която правихме преди два месеца, но така и никой не ни я разчете. Ясно е, че морфологията ни куца. Другите показатели са добре. Разглеждайки я се опитвам да разбера в коя част морфологично не са добри сперматозоидите. Струва ми се, че най-големият проблем е в главите, което не е добре, защото те са най-важни за оплождането. Но не съм сигурна дали правилно се ориентирам в цифрите. Може ли някаква интерпретация? Благодаря!
Гейзерче ❤, скоро ще ти пиша на лично.

# 659
  • Мнения: 6 305
Здравей. Морфологията наистина куца и главичните дефекти са преобладаващи. Има и лоша преживяемост- на 24ти час само 1% подвижни. Това не означава непременно че останалите 99% са мъртви, но със сигурност са неподвижни, което е проблем за естествено забременяване.
    Какво се случва при вас? Чакам да пишеш.

Общи условия

Активация на акаунт