МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 14

  • 46 264
  • 789
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 514
Здравей. Морфологията наистина куца и главичните дефекти са преобладаващи. Има и лоша преживяемост- на 24ти час само 1% подвижни. Това не означава непременно че останалите 99% са мъртви, но със сигурност са неподвижни, което е проблем за естествено забременяване.
    Какво се случва при вас? Чакам да пишеш.
Благодаря ти, Гейзерче Simple Smile Да, явно там са дефектите за съжаление. Аз също се чудих този 1% дали въобще са живи. Но дори и да са живи, не вършат никаква работа. Показахме на доктора тук тази СГ и му обърнах специално внимание точно на този 1%, защото нали човек си прави извода, че ако след 24 часа само един процент са подвижни смятай кога ще стане оплождане. Нали идеята е да живеят 3-5 дена в матката, за да хванат яйцето в някакъв момент. Таа.....докторът пренебрегна този един процент между другото и каза, че тези лабораторни условия, макар и да наподобяват условията в женското тяло, не са и не може да бъде акуратен резултат. Не знам до колко е прав....

# 661
  • Мнения: 6 293
И той има известно право, въпреки че не може на 100% да се отхвърли или потвърди значението на резултата.
Може да се направят допълнителни тестове но сякаш не си струва на този етап. По важно за момента е да има подобрение от лечението.

# 662
  • Мнения: 514
Ами права си, защото лечението би трябвало да даде вече резултат и върху качеството на спермата, съответно морфология, преживяемост и въобще като цяло. Така че чакаме и се надяваме 🙂

# 663
  • Мнения: 572
Може ли да ми кажете нещо за тази спермограма, нещата не ми изглеждат хич добре

Благодаря

# 664
  • Мнения: 6 293
Наистина не изглежда добре. Направете консултация и преглед.

# 665
  • Мнения: 1
И аз имам подобен проблем. Едва 3% бързоподвижни, 28% бавноподвижни и 68% неподвижни. Количеството е добро - 89 млн/мл. Морфология - 75% нормални. Моля за мнения и съвети. При едновременната микробиология ми намериха бактерия. Възможно ли е от това да е ниския брой на подвижните?

# 666
  • Мнения: 6 293
Да, възможно е.

# 667
  • Мнения: 9
Здравейте, момичета! Чета доста от разделите във форума. За съжаление обаче се налага да се присъединя в коментарите по неприятен повод. Извинявам се предварително за дългия пост. С приятеля ми решихме, че сме готови да станем родители. Забременях още в първия месец, в който опитахме. За съжаление всичко приключи в 7 г.с. - така и не се появи ембрион, а само “ембрионална структура”. В 9г.с. последва медикаментозен аборт. Въпреки стандартното “Случва се!” и “Не търсете причина.” решихме да предприемем всичко възможно на този етап. Направихме изследвания за тромбофилия, витамини и съответно разширена спермограма и SDI тест, като SDI тестът все още не е готов. Публикувам резултатите от спермограмата - коментарът на лекаря ни е, че спермограмата е добра. Това което мен ме притеснява е морфологията. Вие какво мислите? Бих искала също да ви попитам влияе ли се по някакъв начин морфологията в периода с намалена еякулация /предвид аборта и т.н./. Благодаря ви предварително и пожелавам на всички ви тук скоро да видите двете черти!

# 668
  • Мнения: 223
Нещата със СГ са повече от супер, морфологията ви е добре. Има много причини, ппради които може да стане случилото се. Като гледам, обърнали сте се на правилното място. Дайте си почивка, нещата ще станат при вас!!! Бог е с Вас!

# 669
  • Мнения: 9
Много благодаря! Вярвам, че човек трябва да бъде отговорен към здравето си и да направи всичко, което зависи от него. Нека Бог бъде с всички ни и имаме повече поводи за щастие!

# 670
  • София
  • Мнения: 105
Здравейте момичета! Имам нужда от вашата помощ за разчитане на един резултат от SDI. Накратко опитваме от 2 години и няколко месеца, с мъжки фактор сме - много лоша морфология само 2 % читави, която е вследствие на варикоцеле. То беше премахнато, но така и нямаше подобрение в морфологията след операцията. Подобри се единствено концетрацията и подвижността. Насочени сме за инсеминация този месец, но бях на преглед при Русев и той ми каза,че е хубаво да направим и един SDI, от който днес излезна резултата.
Главно не ми е ясно това с незрелите какво ще рече и с тези резултати от SDI и 2% читави, дали изобщо има смисъл в тази инсеминация се чудя? Sad
Прикачвам последната спермограма, както и SDI от днес.
Благодаря ви предварително.

# 671
  • Мнения: 25
Здравейте, за първи път пиша тук. Моля за вашето мнение относно СГ на моя мъж. Поставена диагноза тератозооспермия. След консултация със специалист изписана терапия.
Профетил 2 х 1таб.
Трибестан 3 х 1таб.

# 672
  • Мнения: 505
Заради аглутинати и агрегати в С., на ММ му назначиха иследване на щитовидната жлеза и се оказа с хашимото, при втората спермограма след 3 мес. ги нямаше.(и прием на L-тирокс).

# 673
  • Мнения: 28
Здравейте!Да ви кажа и спермограмата на моя мъж от днес Sad
Обем: 2 мл.
Ph:8.2

Концентрация
Брой сперматозоиди: 12.4 мл.
Общ брой сперматозоиди:24.8 мл.

Подвижност
Бързо подвижни (А): 0%
Подвижни (B): 1%
Бавно подвижни/трептящи (C): 13%
Неподвижни (D): 86%
С добра подвижност (A+B): 1%
Обща подвижност ( A+B+C): 14%
Общ брой подвижност сперматозоиди: 3.47 мл.

Морфология - 1%

Заключение: Oligoasthenoteratozoospermia
Доста е зле положението.Пил е толкова много витамини, добавки и разни бърканици и положението стана даже по зле.
Има ли успели с такива резултати? Моля ви дайте ми някаква надежда,защото съм много отчаяна.

# 674
  • Мнения: 226
Здравей, и ние сме с подобна спермограма. От добавките не се променяше положението даже между първия и втория sdi тест имаше влошаване. Имах положителен тест от първи опит икси, който за съжаление утре приключва с аборт поради кухо яйце. При мен се получи хиперстимулация защото съм с поликистоза и мислех че заради това не са били добри яйцеклетките. Ние направихме зет трансфер на 5 дневни блястоциди. Днес с доктора коментирахме обаче, че по вероятно ще е да е от материала. И че трябвало да се подобри. Та и ние сега сме в чудене за бъдещия опит след време какво да правим, какво ново да добавим за да се раздвижат нещата. За съжаление не мога да помогна. Има надежда щом е имало имплантация при нас. Успех
Здравейте!Да ви кажа и спермограмата на моя мъж от днес Sad
Обем: 2 мл.
Ph:8.2

Концентрация
Брой сперматозоиди: 12.4 мл.
Общ брой сперматозоиди:24.8 мл.

Подвижност
Бързо подвижни (А): 0%
Подвижни (B): 1%
Бавно подвижни/трептящи (C): 13%
Неподвижни (D): 86%
С добра подвижност (A+B): 1%
Обща подвижност ( A+B+C): 14%
Общ брой подвижност сперматозоиди: 3.47 мл.

Морфология - 1%

Заключение: Oligoasthenoteratozoospermia
Доста е зле положението.Пил е толкова много витамини, добавки и разни бърканици и положението стана даже по зле.
Има ли успели с такива резултати? Моля ви дайте ми някаква надежда,защото съм много отчаяна.

Общи условия

Активация на акаунт