МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 14

  • 46 665
  • 789
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 4 097
Може ли линк?

# 286
  • Мнения: 6 329
Не съм запазила линка, но гледам сега че в https://www.medistore.at/produktdetail/profertil-male-kapseln.ht … 8&expfm=gzhls голямата опаковка за 3 месеца я дават за 108-9 евро. Обикновено обаче трябва да уточните поръчката по телефона, понеже повечето сайтове нямат включена опция за доставка в чужбина.

Виж и тук - https://at.apobag.com/de/mutter-kind-und-baby/kinderwunsch/8910/ … rtil-male-kapseln

Последна редакция: пн, 30 сеп 2019, 13:19 от geizer

# 287
  • Мнения: 550
Здравейте! Изчетох темата, но никъде не срещнах отговор на въпроса... къде най-близо до Бургас може да се направи спермограма. Четох за някаква лаборатория в Бургас, но май не е много надежна. Нямам понятие от много неща, тепърва започвам да чета за проблемното забременяване и до сега не сме правили никакви изследвания. Ще бъда благодарна ако някой дори на лично ми пише кое след кое и къде се прави 💕

# 288
  • Мнения: 955
Момичета, днес излезе СГ на ММ и докато чакам за преглед и коментар зс резултатите ще полудея. Моля ви да погледнете, тази диагноза тетразооспермия много ме тревожи. Благодаря предварително. Направихме СГ съвсем профилактично, защото правим опити от 8 месеца и не се получава.
Скрит текст:



Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 07:30 от AnMary

# 289
  • Мнения: 5 081
Цитат на: mariana900 link=topic=110 4622.msg39397893#msg39397893 date=1569842904
Здравейте! Изчетох темата, но никъде не срещнах отговор на въпроса... къде най-близо до Бургас може да се направи спермограма. Четох за някаква лаборатория в Бургас, но май не е много надежна. Нямам понятие от много неща, тепърва започвам да чета за проблемното забременяване и до сега не сме правили никакви изследвания. Ще бъда благодарна ако някой дори на лично ми пише кое след кое и къде се прави 💕
В сайта на Центъра по асистирана репродукция има списък на всички клиники, от там може да видите коя Ви е близо.

# 290
  • Мнения: 49
Здравейте, ММ прави СГ в репродуктивна клиника.
Прикачвам СГ и благодаря предварително за мненията Ви.
Ще се надявам да пишете какво е положението според вас. Записахме час за Андролог в края на седмицата.
Благодаря!!
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 07:30 от AnMary

# 291
  • Мнения: 18
Здравейте момичета,ще задам може би малко глупави въпроси,но вече ми е неудобно да звъня на гинеколога ми и да го питам.Приятеля ми ще ходи на спермограма в Плевен.Гинекологът ми каза само,че трябва 5 дни да не се прави секс.Кигато звъннах в клиниката в плевен не ми казаха дали нещо друго се изисква освен правилото за 5те дни. Въпросът ми е Има ли някакви други подробности и особености,които трябва да се спазят?

# 292
# 293
  • Мнения: 298
Здравейте момичета,ще задам може би малко глупави въпроси,но вече ми е неудобно да звъня на гинеколога ми и да го питам.Приятеля ми ще ходи на спермограма в Плевен.Гинекологът ми каза само,че трябва 5 дни да не се прави секс.Кигато звъннах в клиниката в плевен не ми казаха дали нещо друго се изисква освен правилото за 5те дни. Въпросът ми е Има ли някакви други подробности и особености,които трябва да се спазят?
На нас ни казаха че не трябва да пие алкохол и да приема лекарства дори и витамини.

# 294
  • Мнения: 53
Привет rave Hug

Не видях някой да ти е отговорил, затова реших да се включа Simple Smile
Така като гледам, концентрацията, а и общата бройка са ниски, което влият доста негативно и на всички останали параметри. Това, което е проблемно обаче, мисля, е липсата на бързи и прогресивно бързи сперматозоидчета  Sad Има наличие на някакви кръгли клетки, които май са в повечко Thinking Според мен трябва да се направи подробна проверка за инфекцийки и такива гадинки + варикоцелето Simple Smile
ММ го пратиха на изследване за инфекции и бактерии в Геника - беше доста подробен ДНК анализ.
Според мен Кацаров е много добър, когато става въпрос за варикоцелета, но и доста противоречиви мнения има относно работата му "на конвейр".
По принцип, аз все си мисля, че не е лошо, разбира се, с оглед на финансови и времеви ресурси, да се потърси мнението и на обикновен уролог, защото е възможно да види нещо, на което андролозите не обръщат достатъчно внимание Thinking

Момичета, здравейте !

След 10 месеца неуспешни опити за бебче, пуснахме СГ.
Диагнозата е Олигоастенозооспермия.
Консултирахме се с андролог, който откри варикоцеле 1ва степен, не било проблем, и ни насочи директно към инвитро. Каза, че никакви добавки няма да помогнат и само ще изгубим време и пари.
Отидох на преглед и аз заедно с неговите резултати, докторката потвърди същото.
Все пак изписа добавка Ортамол Фертил Плюс, но ми се струва, че го направи по-скоро за наше успокоение, а не защото вярва, че наистина можем да променим нещо.
Около 20.10 ще пуснем втора СГ, вече с морфология по Крюгер, след което каза направо да си подаваме документите за Фонда. Препоръчва ИКСИ.

Насочила съм се към д-р Кацаров за второ мнение след втората СГ, но все пак ще съм признателна, ако и вие погледнете.

Благодаря предварително!
Скрит текст:


# 295
  • Мнения: 514
Здравейте! 🤗
Накратко да ви разкажа историята ни - опитваме за второ дете от около 2г., а може би и повече. Детенцето ни е на 8 години вече. Започнахме с изследвания - при мене хормоните са сравнително добре, освен леко завишения тестостерон, изследвах се за уреаплазма, микоплазма, хламидия - и всички отрицателни, имам добър яйчников резерв, проходими тръби, установена овулация. Цикълът ми варира от време на време, и затова реших да започна да ползвам тестове за О. Най-активни сме в тези дни и пак не се получава. Разбира се направихме и спермограма, която ще прикача. Според лекарите във въпросната репродуктивна клиника, спермограмата е добра и не се вижда причина за притеснение при нея. Искам да уточня, че не живеем в България и затова не е на български спермограмата. Планираме да направим една по-разширена като се приберем в България. Сега обаче аз се чудя дали е достатъчно разширена тази спермограма? На мене ми се вижда базова. Много ви моля за мнение. Възможно ли е според вас да има някакъв проблем, който например да не може да се открои в тази спермограма? Също така наскоро разбрахме, че кръвната му захар е 6 и нещо. Според лекарката е в преддиабетно състояние и трябва да внимава как се храни. Дали това се отразява върху спермата според вас? Но пак повтарям не е диабет, а преддиабет. Много благодаря предварително. ❤

# 296
  • Пловдив
  • Мнения: 185
Здравей, кръвната захар оказва влияние. Нека се опита да я държи до 5,2 с диета, хапчета, каквото му кажат. Спермограмата изглежда много добра от гледна точка на подвижност и концентрация, но морфологията е слаба. Не че и с по-малко не се е забременявало.

# 297
  • София
  • Мнения: 13 289
А правили ли са ти цветна снимка? Обикновено се почва с нея, защото след раждане може да има сраствания и там да е проблемът, щом си със същия партньор и изследванията на двамата са добри.

# 298
  • Мнения: 6 329
Здравей calinista. СП изглежда много добре с изключение на малко ниската морфология. Обаче аз също съм на мнение че трябва да обърне сериозно внимание на кр. захар. Не само с оглед на зачеването, но и от здравословна гледна точка не трябва да се допуска да се стигне до диабет. Нека да посети ендокринолог, който на база на изследванията ще му назначи подходяща терапия. Да изследва също показателите на щитовидна жлеза - ТСХ, Т3, Т4, ТАТ, МАТ. Много често отклоненията при щитовидната жлеза са причина за проблеми с кр.захар.
   Относно СП и доколко дава информация за състоянието... ММ е с подобни показатели - само подвижността му е гранична според референтните ст-ти. От изчетеното във темата... има момичета забременели успешно и с много по-лоши показатели от неговите, а при нас така и не се получава.
   При ММ се оказа че прави някакъв хроничен бактериален простатит с който вече 3ти месец се опитваме да се преборим и заради който ни отложиха насроченото инвитро. Като чуха лекарите за инфекцията, никой не се поинтересува особено от СГ. Всички директно казаха да отлагаме. Уролога при който ни пратиха за допълнително мнение директно каза да отлагаме без да му е виждал СГ.
   Не мога да твърдя че при вас проблемът е в СГ. Както казах показателите му изглеждат много добре. Но щом има открит проблем, редно е да вземе мерки и да се лекува.  Peace

# 299
  • Мнения: 514
Страшно ви благодаря, че се включихте момичета! Оценявам го. Изследвала съм тръбите. Лекарката нямаше съмнение, че и двете пропускат идеално. По отношение на храната, той вече избягва доста от вредните храни.
И на нас ни казаха, че спермограмата е много добра. Ние все пак ще направим скоро в България една по-разширена. Знам че е хубаво повече от една да се направи. Geizer, като каза за щитовидната жлеза ще изследваме неговата със сигурност, но ти ми напомни, че аз съм със завишени ТАТ и МАТ, като Т3, Т4 и ТСХ са в норма. Според ендокринолога нямам никаква причина да мисля, че проблема може да идва от завишените ТАТ и МАТ. ТАТ ми беше около 8, а МАТ около 100. ТСХ-то ми е под 2. На ултразвук не се видяха никакви възли, поне за сега. Извинявам се, че направих това отклонение за мен.
И аз това все чета с колко по-лоши показатели и пак забремяват жените си. Постоянно съм в едно лутане къде е проклетият проблем. 😟
Подвижността при твоя мъж мисля, че лесно може да се подобри. Той взема ли добавки?

Общи условия

Активация на акаунт